Zakupiłeś środek trwały który częściowo był sfinansowany z dotacji? Czy wiesz, jak należy rozliczyć taką transakcję? Sprawdź, jak zaksięgować środek trwały częściowo zakupiony z dotacji w systemie wFirma.pl!

Czytaj dalej...

Możliwe jest przekazywanie środka trwałego między firmami małżonków. Czy wiesz, jak należy taką transakcję rozliczyć? Sprawdź, jak powinno przebiegać przekazanie środka trwałego między firmami małżonków! Odpowiedź w artykule!

Czytaj dalej...

Dokonując transakcji z zagranicznymi kontrahentami, przedsiębiorcy zwolnieni z VAT zobowiązani są do ich odpowiedniego zewidencjonowania. Sprawdź, jak zaksięgować takie transakcje w systemie wfirma.pl!

Czytaj dalej...

Pracodawca przy wyliczaniu zaliczki z tytułu umowy o pracę może odliczyć miesięcznie 1/12 kwoty zmniejszającej podatek. Prawo do odliczania tej kwoty ma również osoba prowadząca działalność. Jak powinno się odliczyć przy działalności i jednoczesnym zatrud

Czytaj dalej...

Pomimo tego, że księgowość można prowadzić online, nie da się uniknąć obowiązku drukowania niektórych dokumentów na koniec miesiąca. Sprawdź, jak prawidłowo przechowywać dokumenty.

Czytaj dalej...

Beta to oznaczenie modułu w rozbudowie.

Czytaj dalej...

W trakcie prowadzenia działalności straty w towarach handlowych lub materiałach często są nieuniknione. Towar może się przeterminować, z czasem stracić użyteczność lub zniszczyć. Jak rozliczyć zniszczony towar? Sprawdź!

Czytaj dalej...

Prowadzisz sklep internetowy w ramach dropshippingu? Sprawdź, jak wyglądają zasady rozliczeń w tym modelu sprzedaży.

Czytaj dalej...

Jeżeli zatrudniamy pracownika, powiśmy zdawać sobie sprawę, że przychodzi czas na zakończenie współpracy. W związku ze zwolnieniem pracownika przedsiębiorca powinien dopełnić wielu obowiązków. Dowiedz się, jak postąpić w przypadku zwolnienia pracownika.

Czytaj dalej...

W jaki sposób osoba fizyczna może prowadzić sprzedaż przez internet? Przeczytaj i dowiedz się na ten temat więcej!

Czytaj dalej...