Bezpieczna e-faktura

Korzystając z e-faktury warto zadbać o jej bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo oznacza przede wszystkim że:

  • faktura dotrze do nabywcy w niezmienionej formie
  • faktura zostanie wysłana zgodnie z wymogami GIODO.

Wysyłka bezpiecznej e-faktury za pomocą e-mail

Przesyłanie e-faktur w formacie PDF w postaci załącznika do wiadomości e-mail zawiera spore ryzyko wycieku informacji i nie spełnia wymogów GIODO. W celu sprostania wymogom i podniesienia poziomu bezpieczeństwa danych, system wFirma umożliwia przesyłkę e-faktur w postaci linku przenoszącego nabywcę do bezpiecznego panelu klienta.

Funkcję bezpiecznej e-faktury można włączyć w zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » WYSYŁKA WIADOMOŚCI » WYSYŁKA WIADOMOŚCI E-MAIL, poprzez zaznaczenie opcji Dołącz odnośnik do faktury. W polu Udostępniaj faktury należy wybrać: Wszystkie.

bezpieczna e-faktura

W ten sposób do każdej wystawionej faktury przypisany będzie odnośnik, który w momencie wysyłki do nabywcy będzie umożliwiał przejście do bezpiecznego panelu klienta.

Skąd pobrać link bezpiecznej faktury w celu wysyłki do Klienta? 

W zakładce PRZYCHODY » SPRZEDAŻ po wystawieniu faktury i kliknięciu w jej numer pojawią się jej szczegóły oraz Odsyłacz, który przekieruje nabywcę niezalogowanego w systemie wfirma.pl do panelu klienta.

 bezpieczna e-faktura

Bezpieczna e-faktura w Panelu Klienta

Po otrzymaniu linka nabywca może (po kliknięciu na Zobacz fakturę w wiadomości e-mail lub na odsyłacz) przejść do bezpiecznego panelu klienta, w którym dostępne są:

  • możliwość drukowania faktury

  • funkcja automatycznego księgowania faktury jeżeli klient jest zarejestrowany w wfirma.pl

  • lista wszystkich dokumentów powiązanych z danym klientem.

bezpieczna e-faktura

Dlaczego Panel Klienta jest bezpieczny?

Od momentu generowania faktury przez sprzedawcę po przejście nabywcy do widoku faktury w panelu klienta transmisja danych jest szyfrowana protokółem SSL EV (Extended Validation). Zabezpiecza on każdorazowy przesył danych na linii użytkownik - serwis wfirma.pl oraz autoryzuje tożsamość serwera względem użytkownika. Dzięki szyfrowaniu wszystkich danych wychodzących i wchodzących z aplikacji transmisja staje się bezpieczna. Takich samych zabezpieczeń używają np. banki udostępniające system transakcyjny swoim klientom. Korzystając z bezpiecznej e-faktury sprzedający i nabywca mają pewność, że nie dokonano żadnych zmian w jej treści, a przesył danych był prawidłowo zabezpieczony.

Sprawdzenie działania protokołu SSL

Każdy użytkownik może sprawdzić czy protokół SSL działa. Logując się do serwisu w przeglądarce zamiast standardowego http://, pojawia się https://. Dodane “s” informuje serwer o chęci nawiązania bezpiecznego połączenia. Dodatkowo, w zależności od używanej przeglądarki, na pasku adresu może się pojawić rozszerzona informacja o firmie, na którą jest wystawiony certyfikat SSL EV.