Bezpieczna e-faktura w systemie - jak włączyć?

Korzystając z e-faktury warto zadbać o jej bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo oznacza przede wszystkim że:

  • faktura dotrze do nabywcy w niezmienionej formie,
  • faktura zostanie wysłana zgodnie z wymogami GIODO.

Wysyłka bezpiecznej e-faktury za pomocą e-mail

Przesyłanie e-faktur w formacie PDF w postaci załącznika do wiadomości e-mail zawiera spore ryzyko wycieku informacji i nie spełnia wymogów GIODO. W celu sprostania wymogom i podniesienia poziomu bezpieczeństwa danych, system wfirma.pl umożliwia przesyłkę e-faktur w postaci linku przenoszącego nabywcę do bezpiecznego panelu klienta.

Funkcję bezpiecznej e-faktury można włączyć w zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » PRZYPOMNIENIA » E-MAIL, poprzez zaznaczenie opcji DOŁĄCZ ODNOŚNIK DO FAKTURY. W polu UDOSTĘPNIAJ FAKTURY należy wybrać: WSZYSTKIE.

Bezpieczna e-faktura - zakładka ustawienia

W ten sposób do każdej wystawionej faktury przypisany będzie odnośnik, który w momencie wysyłki do nabywcy będzie umożliwiał przejście do bezpiecznego panelu klienta.

Skąd pobrać link bezpiecznej faktury w celu wysyłki do Klienta? 

W zakładce PRZYCHODY » SPRZEDAŻ po wystawieniu faktury i kliknięciu w jej numer pojawią się jej szczegóły oraz ODSYŁACZ, który przekieruje nabywcę niezalogowanego w systemie wfirma.pl do panelu klienta.

Bezpieczna e-faktura - widok szczegółowy

Bezpieczna e-faktura w Panelu Klienta

Po otrzymaniu linku nabywca może (po kliknięciu na Zobacz fakturę w wiadomości e-mail lub na odsyłacz) przejść do bezpiecznego panelu klienta, w którym dostępne są:

  • możliwość drukowania faktury,

  • funkcja automatycznego księgowania faktury, jeżeli klient jest zarejestrowany w wfirma.pl,

  • lista wszystkich dokumentów powiązanych z danym klientem.

Bezpieczna e-faktura - nowy dokument

Dlaczego Panel Klienta jest bezpieczny?

Od momentu generowania faktury przez sprzedawcę po przejście nabywcy do widoku faktury w panelu klienta transmisja danych jest szyfrowana protokółem SSL EV (Extended Validation). Zabezpiecza on każdorazowy przesył danych na linii użytkownik - serwis wfirma.pl oraz autoryzuje tożsamość serwera względem użytkownika. Dzięki szyfrowaniu wszystkich danych wychodzących i wchodzących z aplikacji transmisja staje się bezpieczna. Takich samych zabezpieczeń używają np. banki udostępniające system transakcyjny swoim klientom. Korzystając z bezpiecznej e-faktury sprzedający i nabywca mają pewność, że nie dokonano żadnych zmian w jej treści, a przesył danych był prawidłowo zabezpieczony.

Sprawdzenie działania protokołu SSL

Każdy użytkownik może sprawdzić czy protokół SSL działa. Logując się do serwisu w przeglądarce zamiast standardowego http://, pojawia się https://. Dodane “s” informuje serwer o chęci nawiązania bezpiecznego połączenia. Dodatkowo, w zależności od używanej przeglądarki, na pasku adresu może się pojawić rozszerzona informacja o firmie, na którą jest wystawiony certyfikat SSL EV.

Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska