Sklep internetowy Pasejo.pl - integracja z wFirma.pl

Serwis wFirma.pl zintegrowany ze sklepem internetowym Pasejo.pl umożliwia zarządzanie sprzedażą i automatyczny eksport produktów z magazynu do platformy sklepowej.

Integracja wFirma.pl z Pasejo i prowadzenie sklepu jest w pełni darmowa, dzięki czemu klienci wFirma mogą w szybki i mało kosztowny sposób rozpocząć sprzedaż w Internecie, rozszerzając grono klientów.
Integracja sklepu Pasejo.pl z wFirma umożliwia:

 • pełną i stałą wymianę informacji między sklepem a systemem do fakturowania:
  • automatyczne wystawienie dokumentów sprzedaży w systemie wFirma.pl (dostępne formy - faktura VAT, faktura bez VAT, paragon fiskalny, paragon niefiskalny) z łatwym pobraniem lub wydrukiem na drukarce fiskalnej,
  • wybór serii numeracji dokumentów sprzedaży,
 • pełną i stałą wymianę informacji między sklepem a systemem księgowym:
  • wystawione na podstawie zamówień dokumenty sprzedaży są automatycznie księgowane w Rejestrze VAT i KPiR,
 • pełną i stałą wymianę informacji między sklepem a magazynem:
  • automatyczne aktualizowanie stanów magazynowych produktów,
  • import produktów z systemu wFirma.pl do systemu Pasejo.pl,
  • tworzenie nowych produktów w wFirma.pl przez sklep Pasejo.pl. 

Sklep internetowy Pasejo.pl - jak rozpocząć konfigurację?

Aby skonfigurować sklep internetowy Pasejo.pl z systemem księgowym wFirma nie trzeba przeprowadzać żadnej konfiguracji po stronie wFirma, a wyłącznie w sklepie Pasejo.

Żeby dokonać integracji, należy uruchomić panel administracyjny sklepu Pasejo, a następnie przejść do zakładki INTEGRACJE » WFIRMA i kliknąć przycisk POŁĄCZ. W nowej karcie otworzy się strona logowania, na której należy podać adres e-mail i hasło, używane do logowania do systemu wFirma.pl, a następnie kliknąć przycisk AUTORYZUJ APLIKACJĘ.

Integracja z pasejo

Podstawowe ustawienia

Ustawienie serii numeracji faktur i paragonów

Po poprawnej autoryzacji w panelu platformy Pasejo pojawią się dane użytkownika i możliwość ustawienia rodzaju faktury, która będzie wystawiana klientom (faktura VAT i bez VAT), paragonu (fiskalnego, niefiskalnego), a także ustawienie serii numeracji paragonu i faktury.

Integracja z pasejo

Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma możliwość ustalenia osobnej serii numeracji dla sprzedaży w sklepie. W tym celu należy wcześniej dodać nową serię numeracji w systemie wFirma. Jeżeli seria numeracji została ustawiona jako automatyczna, system użyje ostatnio używanej serii z wFirma.pl.

Wybór magazynu i import produktów do sklepu

W przypadku posiadania więcej niż jednego magazynu w systemie wFirma.pl istnieje możliwość wyboru magazynu, z którym sklep ma zostać zintegrowany.

Istnieje możliwość importu produktów i stanów magazynowych z wFirma.pl. W tym celu należy kliknąć przycisk IMPORTUJ PRODUKTY.

Integracja z pasejo

Zaimportowane produkty zostaną wylistowane wraz z pobranymi danymi w tabeli, w której będzie można zweryfikować ich poprawność.

Należy pamiętać o uzupełnieniu pozostałych danych, takich jak opis, zdjęcia itd., na potrzeby sprzedaży w sklepie.

Możliwości integracji z wFirma.pl

Wystawianie dokumentów sprzedaży do zamówienia

Integracja z wFirma.pl umożliwia tworzenie dokumentów sprzedaży do zamówienia w sklepie.

Wystawienie faktury VAT i bez VAT

Podczas składania zamówienia klient może zaznaczyć opcję otrzymania faktury.

W celu wystawienia faktury należy przejść do zamówienia i ustawić suwak OPŁACONE w pozycję TAK lub przez przycisk Generuj fakturę

Integracja z pasejo

Faktura zostanie wygenerowana w programie wFirma.pl, można ją pobrać, klikając w przycisk POBIERZ FAKTURĘ.  

Integracja z pasejo

Wystawianie paragonu fiskalnego i niefiskalnego

Jeżeli klient podczas składania zamówienia nie wyrazi chęci otrzymania faktury, zostanie wystawiony paragon. W zależności od ustawień wprowadzonych przez administratora sklepu będzie to paragon fiskalny lub niefiskalny.

Po wystawieniu paragonu niefiskalnego będzie on, podobnie jak w przypadku faktur, do pobrania w widoku zamówienia.

W przypadku generowania paragonu fiskalnego musi on zostać zafiskalizowany i wydrukowany na drukarce fiskalnej.  Po zaznaczeniu zlecenia jako opłacone będzie możliwość przejścia do wFirmy.pl poprzez kliknięcie przycisku ZOBACZ PARAGON W WFIRMA.PL.

Integracja z pasejo Na tym etapie użytkownik może zafiskalizować i wydrukować paragon na drukarce fiskalnej.

Wystawienie dokumentu sprzedaży (paragonu lub faktury) spowoduje automatyczne zaktualizowanie stanów magazynowych w wFirma.pl. 

integracja z pasejo

Powiązanie produktów

Produkty wprowadzone w sklepie Pasejo mogą zostać powiązane z produktami na magazynie wFirma.pl. W tym celu należy wejść w dany produkt w zakładce PRODUKTY » LISTA PRODUKTÓW i w zakładce MAGAZYN uzupełnić pole POWIĄŻ. Podczas wpisywania nazwy pojawi się podpowiedź z wyszukanymi produktami - należy kliknąć produkt z listy, aby zatwierdzić powiązanie.

integracja z pasejo

Podczas powiązania produktów zostaną również zaktualizowane stany magazynowe zgodnie z magazynem na wFirma.pl.

Tworzenie nowego produktu w wFirma.pl

Dzięki integracji z wFirma.pl możliwe jest tworzenie nowego produktu w magazynie wFirma.pl z poziomu panelu platformy Pasejo. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć konieczności osobnego wprowadzania danych.

W celu utworzenia nowego produktu należy wejść w wybrany artykuł i w zakładce MAGAZYN kliknąć przycisk UTWÓRZ NOWY PRODUKT. W magazynie wFirma.pl pojawi się nowy produkt i zostanie on automatycznie powiązany z tym artykułem w sklepie.

Integracja z pasejo