Integracje z przewoźnikami w Allegro+

Użytkownicy korzystający z modułu Integrator E-commerce mają możliwość skorzystania z integracji z przewoźnikami takimi jak:

 • Poczta Polska (aplikacja Elektroniczny Nadawca);
 • Poczta Polska (aplikacja Elektroniczny Nadawca dla przesyłek “allegrowych”);
 • Paczka w RUCHu; 
 • InPost;
 • DHL.

Integracje kurierskie umożliwiają nadanie przesyłek w oparciu o listę pobranych zamówień, automatyczne przesłanie numerów nadawczych do serwisu Allegro oraz pobranie etykiet nadawczych dla wszystkich nadanych przesyłek.

Integracja z Pocztą Polską

Integracja z Pocztą Polską umożliwia zintegrowanie konta wfirma z serwisem nadawczym Poczty Polskiej, czyli Elektronicznym Nadawcą. Aby dokonać integracji należy przejść do zakładki USTAWIENIA » INTEGRACJE » E-COMMERCE » KONFIGURACJA ALLEGRO + » PRZEWOŹNICY » Poczta Polska lub Poczta Polska Allegro - zależnie od tego, jakiego typu konto użytkownik chce zintegrować.

Integracje z przewoźnikami

Jeśli użytkownik posiada dwa konta - konto do obsługi przesyłek zwykłych i konto do obsługi przesyłek allegrowych, może posiadać integrację obu tych kont jednocześnie.

Integracja każdego z kont Poczty Polskiej wygląda podobnie - w odpowiedniej zakładce (“Poczta Polska” lub “Poczta Polska Allegro”) należy zaznaczyć opcję „Włącz integrację z kontem przesyłek zwykłych” lub analogicznie „Włącz integrację z kontem przesyłek allegrowych”. W danych integracji pojawią się pola umożliwiające wprowadzenie informacji służących do zintegrowania z Elektronicznym Nadawcą:

 • login oraz hasło służące do logowania w serwisie Elektronicznego Nadawcy;

 • pola służące do wybrania domyślnych gabarytów, jakie będą używane przy nadawaniu określonych typów przesyłek;

 • oraz pole umożliwiające wybór numeru rachunku bankowego, który jest przekazywany do aplikacji Elektronicznego Nadawcy w przypadku, gdy przesyłka nadawana jest „za pobraniem”.

Nie ma możliwości nadawania przesyłek nierejestrowanych przy pomocy integracji z serwisem nadawczym Poczty Polskiej, ponieważ nie udostępnia on opcji tworzenia zleceń nadawczych dla tego typu przesyłek.

Integracja z Paczką w RUCHu

Aby dokonać integracji konta wfirma z serwisem nadawczym Paczki w RUCHu, należy przejść do zakładki USTAWIENIA » INTEGRACJE » E-COMMERCE » KONFIGURACJA ALLEGRO + » PRZEWOŹNICY » Paczka w RUCHu i zaznaczyć opcję „Włącz integrację z Paczką w RUCHu”, a następnie wprowadzić dane logowania oraz domyślny gabaryt, jaki będzie używany podczas nadawania przesyłek.

Serwis nadawczy Paczki w RUCHu nie umożliwia sprawdzenia poprawności danych służących do zintegrowania (PartnerID oraz PartnerKey otrzymane od obsługi technicznej Paczki w RUCHu, dedykowane do użycia w integracjach z serwisem nadawczym). System wfirma dokonuje weryfikacji ich poprawności w momencie nadawania przesyłki i w przypadku nieprawidłowych danych wyświetli komunikat o konieczności ich poprawienia.

Integracje z przewoźnikami

Integracja z InPost

Aby dokonać Integracji konta wfirma z serwisem nadawczym InPost, należy przejść do zakładki USTAWIENIA » INTEGRACJE » E-COMMERCE » KONFIGURACJA ALLEGRO + » PRZEWOŹNICY » InPost i zaznaczyć opcję „Włącz integrację z InPost”, a następnie wprowadzić dane logowania (ID organizacji oraz token - należy je uzyskać od przewoźnika) oraz domyślny szablon przesyłki, jaki będzie używany podczas nadawania przesyłek. Jeżeli użytkownik korzysta z usługi Allegro miniKurier24 Inpost to należy zaznaczyć opcję “Aktywuj przesyłki miniKurier24 Inpost” i uzupełnić domyślne parametry przesyłki.

W przypadku wybrania opcji nadania w paczkomacie, należy również wybrać paczkomat, z którego będzie dokonywane nadanie paczek.

Integracje z przewoźnikami

Integracja z DHL

W celu dokonania integracji konta wfirma z serwisem nadawczym DHL, należy przejść do zakładki USTAWIENIA » INTEGRACJE » E-COMMERCE » KONFIGURACJA ALLEGRO + » PRZEWOŹNICY » DHL i zaznaczyć opcję „Włącz integrację z DHL”, a następnie wprowadzić dane logowania (Login i Hasło otrzymane od obsługi technicznej serwisu DHL dedykowane do użycia w integracjach z serwisem nadawczym) oraz domyślny gabaryt i wymiary przesyłki. W zakładce integracji z serwisem nadawczym DHL można również wprowadzić numer SAP nadany dla danego konta w serwisie DHL oraz treść, jaka będzie nanoszona dla pola “Zawartość przesyłki”. 

Integracje z przewoźnikami

Nadawanie przesyłek, przekazywanie numerów nadawczych, pobieranie etykiet i drukowanie listy przesyłek

W celu nadania przesyłki do klientów, którzy dokonali zakupów na aukcjach użytkownika korzystającego z modułu Allegro+, należy przejść do zakładki PRZYCHODY » E-COMMERCE, zaznaczyć zamówienie i skorzystać z opcji Utwórz przesyłkę.

Integracje z przewoźnikami

Dane niezbędne do nadania przesyłki (dane dotyczące dostawy podane przez kupującego) zostaną przekazane do serwisów nadawczych przewoźników zintegrowanych z kontem wFirma i utworzą zlecenia nadawcze.

Po utworzeniu przesyłki system automatycznie doda do transakcji na Allegro numer nadawczy przesyłki, który umożliwia kupującym śledzenie nadanych do nich paczek. Utworzenie przesyłki dla danej transakcji sprawi, iż obok danych dostawy pojawi się ikona paczki. 

Przed ponownym utworzeniem przesyłki i nadaniem paczki dla danego zamówienia, system wFirma poprosi użytkownika o potwierdzenie.Integracje z przewoźnikamiPo nadaniu paczki w zakładce PRZYCHODY » E-COMMERCE dla określonego zamówienia użytkownik ma możliwość pobrać etykiety nadawcze korzystając z opcji DOKUMENTY NADAWCZE » POBIERZ ETYKIETY - można je pobrać przez czas, w jakim udostępniane są one przez określonego przewoźnika. Opcji tworzenia przesyłek i pobierania etykiet można używać jako funkcji masowej dla wielu zamówień jednocześnie.

Integracje z przewoźnikamiUżytkownik po dokonaniu czynności związanych z nadaniem paczki ma możliwość wydrukowania listy, na której będą widoczne dane przesyłki wraz z numerem przewozowym. Po skorzystaniu z opcji DOKUMENTY NADAWCZE » GENERUJ LISTĘ PAKOWANIA, generowany jest plik w formacie CSV z listą zaznaczonych wcześniej przesyłek.

Integracje z przewoźnikami

Indywidualne gabaryty dla przesyłek

Użytkownik posiadający integracje z przewoźnikami ma możliwość nadania paczek z innymi gabarytami niż te domyślnie zaznaczone. 

Aby skorzystać z opcji nadania paczek z indywidualnym gabarytem, należy w zakładce PRZYCHODY » E-COMMERCE zaznaczyć zamówienie i z menu wybrać opcję UTWÓRZ PRZESYŁKĘ » INDYWIDUALNE USTAWIENIA.Integracje z przewoźnikami

W oknie, które się pojawi, należy zaznaczyć odpowiedni dla przesyłek gabaryt i kliknąć na opcję ZAPISZ. Zaznaczone zamówienia zostaną nadane według wybranego gabarytu.

Integracje z przewoźnikami

Wysyłam z Allegro

Wysyłam z Allegro to bezpłatne narzędzie, przez które można nadać przesyłki bezpośrednio ze swojego konta Allegro lub przez API. W jednym miejscu możliwe jest: skorzystanie z usług różnych przewoźników, utworzenie i wydrukowanie etykiet nadawczych, zamówienie odbioru paczek przez kuriera ze wskazanego adresu. Opcja “Wysyłam z Allegro” dostępna jest jedynie dla użytkowników posiadających konto firmowe

Więcej informacji na ten temat można odnaleźć pod linkiem.

Użytkownik ma możliwość nadawania przesyłek bezpośrednio z konta Allegro. Aby nadać przesyłkę za pomocą opcji “Wysyłam z Allegro” z poziomu systemu należy przejść do zakładki PRZYCHODY » E-COMMERCE zaznaczyć zamówienie i wybrać opcję UTWÓRZ PRZESYŁKĘ » WYSYŁAM Z ALLEGRO.

Integracje z przewoźnikami

Po wybraniu tej opcji otworzy się okno w którym należy uzupełnić wymagane dane odnośnie przesyłki, aby poprawnie ją utworzyć.

Integracje z przewoźnikami

W oknie pojawią się następujące pola: 

 • Sposób dostawy - określa sposób dostawy, w jakim utworzona zostanie dana przesyłka.
 • Rodzaj - określa rodzaj danej przesyłki (Paczka, Koperta, Paleta).
 • Wartość ubezpieczenia - określa na jaką kwotę ubezpieczona ma być przesyłka.
 • Sposób odbioru - w zależności od przewoźnika można wybrać następujące opcje:
  • “Kurier doręczy przesyłkę do odbiorcy”.
  • “Klient odbierze przesyłkę z punktu” - przy tej opcji należy dodatkowo uzupełnić pole “Punkt odbioru” z którego klient odbierze przesyłkę
 • Wysokość - określa wysokość przesyłki (w cm)
 • Szerokość - określa szerokość przesyłki (w cm)
 • Długość - określa długość przesyłki (w cm)
 • Waga (kg) - określa wagę przesyłki

Usługi dodatkowe

W tej sekcji mogą pojawić się usługi dodatkowe, w przypadku jeśli wybrany przewoźnik takie oferuje. 

Gdy przesyłka zostanie utworzona w prawidłowy sposób to przy zamówieniu w kolumnie “Dane dostawy” pojawi się ikona paczki. Kolor ikony będzie informował o statusie nadania przesyłki. Użytkownik ma również możliwość wygenerowania etykiety dla nadanej paczki poprzez zaznaczenie przesyłki, a następnie kliknięcie DOKUMENTY NADAWCZE » POBIERZ ETYKIETY ALLEGRO.

Integracje z przewoźnikami

Allegro Punkty

W ramach Wysyłam z Allegro użytkownik ma możliwość nadawania przesyłek korzystając z usługi Allegro Punkty. Jeżeli kupujący wybierze, jako sposób dostawy ten wariant, w polu SPOSÓB DOSTAWY będzie możliwość wybrania opcji ALLEGRO PUNKTY.

Integracje z przewoźnikami

Gdy przesyłka zostanie utworzona w prawidłowy sposób to przy zamówieniu w kolumnie “Dane dostawy” pojawi się ikona paczki Integracje z przewoźnikami. Kolor ikony będzie informował o statusie nadania przesyłki. Użytkownik ma również możliwość wygenerowania etykiety dla nadanej paczki poprzez zaznaczenie przesyłki, a następnie kliknięcie DOKUMENTY NADAWCZE » POBIERZ ETYKIETY ALLEGRO.

Integracje z przewoźnikami

Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka