SMSinCloud - SMS-y wysyłane bezpośrednio z systemu

Współpracując z wieloma kontrahentami nie musisz już tracić czasu na wysyłanie wiadomości mailowych. Wykorzystaj w tym celu dodatek SMSinCloud i w szybki sposób kontaktuj się z klientami! 

Czym jest dodatek SMSinCloud ?

Dodatek pozwala na wysyłkę wiadomości SMS bezpośrednio z systemu wfirma.pl. Za pośrednictwem SMS-ów użytkownik może powiadomić kontrahenta o:

  • wystawieniu faktury, 

  • przypomnieniu o płatności, 

  • wezwaniu do zapłaty 

  • podziękowania za dokonanie płatności

  • rozliczeniu płatności przekazanych przez Blue MediaDotPay

System umożliwia również wysyłanie SMS-ów do użytkownika w celu przypomnienia o ważnych terminach i wydarzeniach z kalendarza. 

Jak wykupić dodatek?

Dodatek jest dostępny jedynie dla zweryfikowanych firm. Firmę należy zweryfikować według instrukcji zawartych w artykule: Weryfikacja firmy.
Aby wykupić dodatek SMSinCloud należy przejść do zakładki USTAWIENIA » MÓJ PAKIET » ZOBACZ DODATKI.

smsincloud

Następnie należy zaznaczyć opcję POWIADOMIENIA SMS, wybrać metodę płatności i przejść do systemu płatności wybierając opcję ZAPŁAĆ.

Jak wysłać SMS? 

Aby móc wysyłać wiadomości SMS z systemu należy posiadać aktywny dodatek SMSinCloud oraz uzupełnić numery kontaktowe w szczegółach kontrahentów w zakładce CRM » KONTRAHENCI » DODATKOWE INFORMACJE » TELEFON. W przypadku braku tych danych SMS nie zostanie wysłany.

Szablony wiadomości można znaleźć w zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » POWIADOMIENIA » SMS.

Informacja o wystawieniu faktury

Aby wysłać do klienta informację o wystawieniu faktury należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ. W kolejnym kroku należy zaznaczyć fakturę w tabeli i wybrać opcję WYŚLIJ » WYŚLIJ SMS.

SMSinCloud

W oknie które się pojawi użytkownik ma możliwość wyboru spośród 3 rodzajów szablonów: 

  • tekst podstawowy, 

  • tekst zawierający numer konta bankowego 

  • tekst zawierający link do płatności.

SMSinCloud

Aby móc skorzystać z szablonu Z KONTEM BANKOWYM należy dodać rachunek bankowy w zakładce USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE » DANE IDENTYFIKACYJNE » RACHUNKI BANKOWE.
Aby skorzystać z szablonu Z LINKIEM DO PŁATNOŚCI należy posiadać aktywną integrację z BlueMedia lub DotPay.

Podziękowanie za płatność

Wysyłka SMS-a z podziękowaniem za otrzymane płatności jest możliwa po przejściu do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ. W kolejnym kroku należy zaznaczyć fakturę i wybrać opcję ROZLICZ » ROZLICZ PŁATNOŚĆ

SMSinCloud

W oknie które się pojawi w sekcji WYSYŁKA POTWIERDZENIA należy zaznaczyć opcję SMS i kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk ZAPISZ. Po wykonaniu tej czynności na numer telefonu kontrahenta zostanie wysłane podziękowanie za dokonanie płatności.

SMSinCloud

Przypomnienie o płatności 

W zakładce PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYŚLIJ » WYŚLIJ PRZYPOMNIENIE SMS istnieje możliwość wysyłki przypomnienia SMS o zbliżającym się terminie płatności faktury.

SMSinCloud

Wezwanie do zapłaty

Przechodząc do zakładki PRZYCHODY » WINDYKACJA » WIERZYTELNOŚCI użytkownik ma możliwość wysłania SMS-a z wezwaniem do zapłaty. Aby to zrobić należy zaznaczyć wierzytelność w tabeli i wybrać opcję WYŚLIJ PRZYPOMNIENIE. Następnie w oknie które się pojawi należy w polu WYBIERZ METODĘ zaznaczyć opcję WYŚLIJ SMS.

SMSinCloud

Przypomnienia o ważnych terminach z kalendarza

Użytkownicy posiadający aktywny dodatek POWIADOMIENIA SMS mają również możliwość wysyłki przypominania o ważnych terminach z Terminarza w wFirma.

W zakładce START » TERMINARZ » AKCJE » PRZYPOMNIENIA SMS użytkownik ma możliwość wyboru rodzaju terminów, czasu wysyłki powiadomień.

SMSinCloud - terminarz


Powiadomienia zostaną wysłane na numer zapisany w zakładce USTAWIENIA » MÓJ UŻYTKOWNIK » EDYTUJ » OGÓLNE » TELEFON.
Dla części powiadomień Użytkownik może również ustawić automatyczną wysyłkę SMS-ów. Dowiedz się jak ustawić automatyczne powiadomienia SMS z artykułu: Automatyczna wysyłka SMS w dodatku SMSinCloud.