Zmiana oprogramowania Fiskalizator na IAI-Printer - instrukcja

W związku z wdrożeniem nowej wersji licencji dla drukarek fiskalnych konieczna jest zmiana oprogramowania fiskalizator na IAI-Printer. Sprawdźmy, jak ją przeprowadzić!

Odinstalowywanie Fiskalizatora

W pierwszym kroku w celu odinstalowania licencji Fiskalizator należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę START, która znajduje się na pasku nawigacyjnym systemu Windows, a następnie kliknąć przycisk APLIKACJE I FUNKCJE.

Zmiana oprogramowania Fiskalizator na IAI-Printer - odinstalowanie oprogramowania fiskalizator

W kolejnym kroku trzeba wyszukać z widocznej listy w zakładce APLIKACJE I FUNKCJE aplikację Fiskalizator, kliknąć na nią i po rozwinięciu opcji kliknąć ODINSTALUJ. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją deinstalacji (głównie klikanie przycisku DALEJ aż do odinstalowania programu).

Zmiana oprogramowania Fiskalizator na IAI-Printer - deinstalacja fiskalizatora

Instalacja IAI-Printer

Aby zainstalować nową licencję należy pobrać aplikację IAI-Printer z wFirmy, która znajduje się w zakładce USTAWIENIA » DRUKARKI FISKALNE » IAI-PRINTER » POBIERZ PROGRAM. Po pobraniu aplikacji należy kliknąć dwa razy lewym przyciskiem myszy na pobrany plik (Setup IAI Printer.exe) i postępować według instrukcji (można klikać cały czas DALEJ aż do ukończenia instalacji). Jeśli aplikacja będzie wymagała instalacji dodatkowego oprogramowania/sterowników, to należy się na to zgodzić. Bez nich IAI-Printer może nie działać prawidłowo. Następnie aby uruchomić aplikację należy kliknąć na ikonę Konfiguracja IAI-Printer. Po uruchomieniu aplikacji, konfiguracja przebiega zgodnie ze wskazówkami opisanymi w artykule: Drukarka fiskalna w systemie wFirma.pl - konfiguracja.

Po zakończonej konfiguracji, z racji ponownej instalacji oprogramowania, zostanie wygenerowany nowy klucz uwierzytelniający, który należy ponownie wprowadzić na wFirmie (stary klucz z Fiskalizatora nie będzie już działał).

Zmiana oprogramowania Fiskalizator na IAI-Printer - instalacja IAI-Printer

Zmiana oprogramowania Fiskalizator na IAI-Printer - dodawanie drukarki

Dostępna jest nowa wersja oprogramowania IAI Printer, która umożliwia drukowanie faktur oraz NIP na paragonach. W celu aktualizacji należy odinstalować poprzednią wersję oprogramowania, a następnie pobrać aktualną przez zakładkę USTAWIENIA » INTEGRACJE » DRUKARKI FISKALNE » IAI PRINTER » POBIERZ PROGRAM oraz zainstalować oprogramowanie ponownie na komputerze. Po wykonaniu ponownej konfiguracji aplikacji należy pamiętać o uaktualnieniu danych po stronie konta wFirmy w zakładce USTAWIENIA » INTEGRACJE » DRUKARKI FISKALNE » DRUKARKI FISKALNE » DRUKARKI WYMAGAJĄCE IAI PRINTER, gdzie należy zaznaczyć drukarkę i wybrać opcję MODYFIKUJ. Następnie zaktualizować pole KLUCZ UWIERZYTELNIAJĄCY.

Zmiana oprogramowania fiskalizator na IAI Printer