Kadry i płace

Zestawienie rachunków do umów zleceń

W systemie można wygenerować zbiorcze zestawienie rachunków z umów zleceń w zadanym okresie. Dzięki niemu można samodzielnie ustalić jakie dane są potrzebne i wybrać co dokładnie pojawi się na zestawieniu. Sprawdź w artykule!

więcej

Regulamin pracy - oznaczenie w systemie

Jeśli pracodawcę obowiązuje Regulamin Pracy, to taką informację powinno wprowadzić się w dokumentacji pracowniczej. W systemie jest możliwość zaznaczenia wprowadzenia w firmie regulaminu pracy. Przeczytaj jak można to zrobić!

więcej

Generowanie listy obecności w panelu e-pracownik

Funkcja generowania listy obecności z poziomu panelu e-pracownik pozwoli na umożliwienie pracownikowi wydruk wspomnianej listy we własnym zakresie. Jak tego dokonać? Instrukcja dostępna w naszym opracowaniu.

więcej

Czy system poinformuje o zwolnieniu z opłacania FP?

Kiedy przedsiębiorca jest zwolniony z opłacania FP? Czy opłacanie składki na Fundusz Pracy jest konieczne? Jak zaznaczyć w systemie że jest się zwolnionym z opłacanie tej składki? Przeczytaj i dowiedz się jakie kroki wykonać w systemie!

więcej

Księgowanie kosztów wynagrodzeń

W systemie wFirma.pl możliwe jest sporządzanie list płac oraz deklaracji DRA, które trafiają bezpośrednio po ich utworzeniu i rozliczeniu do kpir. Zobacz, jak dokładnie odbywa się księgowanie kosztów wynagrodzeń i opłaconych za pracowników składek.

więcej

Przedłużenie umowy do dnia porodu

Jeśli pracownica zajdzie w ciążę, a jej umowa kończy się przed dniem porodu, to pracodawca zobowiązany jest do przedłużenia stosunku pracy co najmniej do dnia urodzenia dziecka. Jak oznaczyć przedłużenie umowy do dnia porodu w wFirma? Sprawdź!

więcej

Podstawa małego ZUS plus - obowiązki na początku roku

Przedsiębiorcy, którzy nadal chcą korzystać z ulgi opłacania składek od dochodu w nowym roku muszą ustalić nowa podstawę składek. Nowa podstawa małego ZUS plus w systemie wFirma wyliczana jest automatycznie. Przekonaj się!

więcej

Pit zero w systemie wFirma

Pit zero to nowa ulga, która zaczyna obowiązywać od 1 sierpnia 2019 roku. W systemie istnieje możliwość oznaczenia zwolnienia z opłacania podatku osób spełniających warunki do jej korzystania. Sprawdź jak wprowadzić odpowiednie zmiany w programie!

więcej

Limit 33 miesięcy czyli zakończenie umów terminowych

W przypadku, gdy okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umów o pracę na czas określony przekraczałby 33 miesiące przekształć się one w umowy na czas nieokreślony. Przeczytaj i dowiedz się jak limit 33 miesięcy wpływie na zmiany w systemie!

więcej

Dodatkowe świadczenia dla pracownika częściowo finansowane przez pracodawcę

Często praktykowanym sposobem na motywowanie pracowników jest finansowanie im benefitów. Kiedy należy oskładkować i opodatkować dodatkowe świadczenia dla pracownika? Jak dodać taki przychód do listy płac w systemie wFirma.pl? Sprawdź!

więcej

W którym miejscu mogę wygenerować PIT-4R do umów o dzieło i zlecenie?

Zobowiązania podatkowe PIT-4R generowane są na podstawie rachunków do umów cywilnoprawnych i list płac. W jaki sposób wyliczyć zaliczki oraz jak wygenerować deklarację roczną PIT-4R? Sprawdź jak w prosty sposób można to zrobić w systemie wFirma!

więcej
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn