0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnio dodane

Artykuły:

Jak zaksięgować fakturę zaliczkową i końcową otrzymaną od kontrahenta?

Zarówno kosztowa faktura zaliczkowa oraz faktura końcowa wywołują różne konsekwencje podatkowe na gruncie podatku VAT oraz dochodowego. Dowiedz się, jak prawidłowo zaksięgować fakturę zaliczkową i końcową dotyczącą wydatku w systemie.

13 kwietnia 2024

Jak wykazać jednomiesięczny okres składkowy?

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej będzie ma miejsce w deklaracji ZUS DRA za kwiecień składanej w maju. Niektórzy podatnicy dokonujący rocznego rozliczenia składki zdrowotnej będą zobowiązani rozliczyć jednomiesięczny okres składkowy. Sprawdź!

12 kwietnia 2024

Jak księgować rozliczenia ze wspólnikiem na pełnej księgowości?

Rozliczenia ze wspólnikiem mogą obejmować wpłaty na kapitał własny jak również rozrachunki z udziałowcami. Warto sprawdzić jak tworzyć analitykę dla konta należne wpłaty na poczet kapitału jak również jak księgować rozliczenia ze wspólnikami.

6 kwietnia 2024

Zwolnienie lekarskie przedsiębiorcy - rozliczenie w praktyce

Ebook “Zwolnienie lekarskie przedsiębiorcy - rozliczenie w praktyce” to przewodnik omawiający zasady związane ze zwolnieniem lekarskim w kontekście prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ile może wynosić chorobowe przedsiębiorcy? Sprawdź!

4 kwietnia 2024

Interaktywny kwestionariusz osobowy

Zatrudnienie pracownika wiąże się z koniecznością pozyskania danych koniecznych do sporządzenia umowy lub też zgłoszenia do ubezpieczeń. Interaktywny kwestionariusz osobowy znacznie ułatwia pozyskiwanie tych danych. Sprawdź to!

3 kwietnia 2024

Rozrachunki - stan płatności na dzień

Rozrachunki czyli stan płatności na dzień pozwolą na szybkie zweryfikowanie stanu rozliczeń zarówno całej firmy jak i np na rzecz wybranego kontrahenta.

1 kwietnia 2024

Jak zaksięgować wyciąg bankowy w systemie wFirma ? - Pełna księgowość

Już prawie każdy przedsiębiorca korzysta z firmowych rachunków bankowych, tym bardziej w pełnej księgowości, dlatego tak ważne jest zautomatyzowanie rozliczeń z bankiem. Zobacz, jak łatwo zaksięgować wyciąg bankowy w systemie wFirma!

1 kwietnia 2024

Schematy księgowe - gdzie się znajdują i jak je modyfikować?

Schematy księgowe w systemie do pełnej księgowości przy wyborze wzorcowego planu kont są domyślnie zdefiniowane. Dzięki czemu można wygodnie rozpocząć pracę w systemie. Sprawdź w naszym artykule pomocy, jak pracować na schematach księgowych!

29 marca 2024

Zamykanie List Płac

W systemie wFirma istnieje możliwość zamykania List płac. Funkcja ta pozwala na zablokowanie historycznych List Płac w taki sposób, aby niemożliwa była ich edycja, która mogłaby wpłynąć na wyliczenia. Sprawdź jak w czym pomoże zamykanie list płac!

29 marca 2024

Schemat składek ZUS i ustawienia w systemie

Przed wygenerowaniem pierwszej deklaracji ZUS DRA lub w przypadku zmiany schematu użytkownik powinien wprowadzić odpowiednie dane dotyczące ZUS przechodząc do zakładki ustawienia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak zmienić schemat składek ZUS!

29 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów