Ostatnio dodane

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej

W związku z nowymi przepisami dotyczącymi składki zdrowotnej na przedsiębiorców prócz okresowych obowiązków zostanie nałożone dodatkowe obciążenie raz w roku. Chodzi o roczne rozliczenie składki zdrowotnej. Sprawdź, jak rozwiązaliśmy to w wFirma!

więcej

Funkcja potwierdzenia przez przedsiębiorcę kompletu dokumentów

W systemie istnieje narzędzie pozwalające na jednoczesną pracę przedsiębiorcy i księgowego w obrębie tego samego konta, co ułatwia zgłaszanie przez klienta, że skompletował on w systemie wszystkie dokumenty za dany miesiąc.

więcej

Orzeczenie o niepełnosprawności przedsiębiorcy - formalności związane z jego przyznaniem

Orzeczenie o niepełnosprawności przedsiębiorcy sprawia że konieczne jest dokonanie odpowiednich zgłoszeń w ZUS. Dodatkowo taka informacje należy zawrzeć na deklaracji rozliczeniowej DRA. Sprawdź jak należy dokonać wszystkich formalności!

więcej

Uzyskanie prawa do emerytury przez przedsiębiorcę na wFirma.pl

Uzyskanie prawa do emerytury przez przedsiębiorcę sprawia że rozliczenie w ZUS staje się trudniejsze niż zazwyczaj. Jakich formalności należy dokonać? Czy trezba zmienić schemat składek? Czy wysłać deklaracje zgłoszeniowe? Przeczytaj w naszym artykule!

więcej

Subskrypcje w systemie wFirma

Wygodne i szybkie płatności w modelu subskrypcyjnym w systemie wFirma. Sprawdź subskrypcje już dziś!

więcej

Działalność nierejestrowana - czy można prowadzić w systemie?

Działalność nierejestrowana jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie są pewne, że ich biznes wypali. W przypadku działalności nierejestrowanej prowadzi się ewidencję. Czy system wFirma.pl pozwala na rozliczanie działalności nierejestrowanej? Sprawdź!

więcej

Bezpieczne usuwanie deklaracji wysłanej z systemu

Zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorca musi usunąć wysłaną już deklarację z systemu np. anulowanie wysłanej e-deklaracji przez urząd. Może dotyczyć to zarówno JPKV7 jak i VAT-9M, VAT-8 czy deklaracji ZUS. Sprawdź bezpieczne usuwanie deklaracji

więcej

Zerowe RCA w systemie - korekty DRA

W przypadku, gdy zawarta w raporcie ZUS RCA nieprawidłowość polega na nieprawidłowym kodzie płatnik składek powinien ją skorygować poprzez "wycofanie" raportu ZUS RCA z nieprawidłowym kodem. Zerowe RCA jest możliwe do wygenerowania w systemie wFirma

więcej

Wyliczenie podstawy składki zdrowotnej na przykładzie

Od początku 2022 roku wyliczenie podstawy składki zdrowotnej sprawia trudność podatnikom. Niejasne informacje prezentowane na stronie ZUS, odmienna definicja dochodu dla celów PIT i ZUS oraz sposób odliczenia składek społecznych. Sprawdź w czym rzecz!

więcej

Zasiłek macierzyński osoby współpracującej

Osoba współpracująca może otrzymywać zasiłki z ZUS jeśli podlega pod dobrowolne ubezpieczenia chorobowe. W jaki sposób wprowadzić zasiłek macierzyński osoby współpracującej w systemie? Jakie składki powinna opłacać za ten czas? Przeczytaj!

więcej
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska