Ostatnio dodane

Zmiany w wynagrodzeniach od 1 stycznia 2023 roku

Kolejna duża nowelizacja przepisów podatkowych jaka weszła w życie z 1 stycznia 2023 roku spowodowała niemałe zamieszanie w wyliczaniu płac. System wFirma.pl jest gotowy na zmiany w wynagrodzeniach. Sprawdź jakie kroki należy podjąć, aby wyliczyć pensje!

więcej

Bezpośredni import transakcji w module Bank - integracja systemu wFirma z bankiem

Dzięki integracji z rachunkiem bankowym możliwe jest szybkie pobieranie historii wpłat i wypłat, a zaimportowane transakcje system automatycznie paruje z dokumentami w systemie.

więcej

Księgowanie kosztów wynagrodzeń

W systemie wFirma.pl możliwe jest sporządzanie list płac oraz deklaracji DRA, które trafiają bezpośrednio po ich utworzeniu i rozliczeniu do kpir. Zobacz, jak dokładnie odbywa się księgowanie kosztów wynagrodzeń i opłaconych za pracowników składek.

więcej

Wykup samochodu z leasingu operacyjnego do działalności

Przedsiębiorcy użytkujący pojazd na podstawie leasingu operacyjnego często decydują się na jego późniejszy wykup. Sprawdź, jak w systemie wFirma zaksięgować wykup samochodu z leasingu operacyjnego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej!

więcej

Masowe generowanie PIT-11 i IMIR i ich zbiorcza wysyłka do pracowników

Jeśli przedsiębiorca zatrudnia wiele osób, to obowiązki końcoworoczne mogą być dla niego czasochłonne. W naszym systemie możliwe jest masowe generowanie PIT-11 i IMIR i ich zbiorcza wysyłka do pracowników, co znacznie uprości pracę. Zobacz jak to działa!

więcej

CIT estoński - jako optymalna forma opodatkowania już w systemie wFirma.pl!

CIT Estoński to możliwość niepłacenia podatku lub odroczenia tego w czasie. Dla wielu firm jest optymalną formą rozliczania - pozwala sfinansować więcej inwestycji z racji braku bieżących zaliczek na podatek. wFirma wspomaga to rozliczenie - sprawdź jak!

więcej

Amortyzacja nieruchomości mieszkalnych

Polski Ład wprowadził wiele zmian w tym zakresie amortyzacji lokali. Czy amortyzacja nieruchomości mieszkalnych w 2023 roku będzie w dalszym ciągu możliwa? Jak zatrzymać amortyzację lokalu mieszkalnego od 2023 roku w systemie wFirma.pl? Odpowiadamy!

więcej

Nadwyżka VAT - jak rozliczyć?

Nadpłacając podatek VAT można skorzystać ze: zwrotu podatku, przeniesienia nadwyżki na następny okres rozliczeniowy lub przekazania jej na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych. Sprawdź, jak powinna zostać rozliczona nadwyżka VAT w systemie wFirma!

więcej

Import pracowników - jak wykonać w systemie?

Korzystając z pakietu Kadry, płace i Ubezpieczenia w prosty sposób można zaimportować zewnętrzną bazę pracowników w formacie CSV. Funkcja ta okaże się przydatka podczas zmiany systemu kadrowego. Sprawdź, jak przeprowadzić import pracowników z pliku!

więcej

Składka zdrowotna na przełomie roku z kilku firm

Prowadzisz kilka działalności gospodarczych? Masz wątpliwości jak rozliczyć składkę zdrowotną z kilku firm? Sprawdź, jak wygląda składka zdrowotna na przełomie roku z kilku firm w systemie wFirma!

więcej
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz