0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgi i rejestry podatkowe

Księgi i rejestry podatkowe

Deklaracja VIU DO - jak wypełnić ją w systemie?

Podatnicy zarejestrowani do celów procedury VAT OSS zobowiązani są składać deklaracje rozliczeniowe VIU DO. W systemie istnieje możliwość wygenerowania tejże deklaracji oraz jej bezpośredniej wysyłki do urzędu. Dowiedz się, jak ją wygenerować w wFirma.pl!

24 czerwca 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Księgowanie wydatków

W systemie księgowanie wydatków odbywa się w zakładce WYDATKI, gdzie do wyboru są trzy rodzaje dokumentów: faktura VAT, faktura (bez VAT) oraz dowód wewnętrzny. Wydatek można zaksięgować również na podstawie pliku.

24 czerwca 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Cyfrowy Asystent Księgowy - jak działa w systemie wFirma.pl?

Sztuczna Inteligencja w pracy księgowego w niedalekiej przyszłości stanie się normą. W związku z czym w systemie wFirma.pl podjęte zostały prace nad wykorzystaniem AI w pracy księgowych. Efektem jest Cyfrowy Asystent Księgowy. Sprawdź jak działa!

3 czerwca 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Jak zaksięgować fakturę zaliczkową i końcową otrzymaną od kontrahenta?

Zarówno kosztowa faktura zaliczkowa oraz faktura końcowa wywołują różne konsekwencje podatkowe na gruncie podatku VAT oraz dochodowego. Dowiedz się, jak prawidłowo zaksięgować fakturę zaliczkową i końcową dotyczącą wydatku w systemie.

13 kwietnia 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Zagraniczne rejestry VAT dla podmiotów zarejestrowanych do VAT w innym kraju UE

Prowadząc księgowość w wFirma przedsiębiorca ma możliwość dokumentować sprzedaż wysyłkową w zagranicznych rejestrach VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie możliwości jakie dają zagraniczne rejestry VAT i poznaj zasady ich funkcjonowania!

24 stycznia 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Dowody wewnętrzne dokumentujące wydatki

W systemie można wystawić dowody wewnętrzne, które służą do dokumentowania niektórych wydatków. Muszą one natomiast wynikać z innych dokumentów np. wyciągów bankowych lub pokwitowań pocztowych. Można wystawiać zarówno pojedyncze, jak i automatyczne DW.

28 października 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Niedopłata składki zdrowotnej w różnych formach opodatkowania

Czy wiesz, jak powinna zostać rozliczona niedopłata składki zdrowotnej wynikająca z rocznego rozliczenia składki zdrowotnej? Dowiedz się, jak rozliczyć niedopłatę w różnych formach opodatkowania i w sytuacji gdy forma opodatkowania została zmieniona!

23 maja 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Jak zaksięgować import towarów od kontrahenta spoza UE?

Import towarów od kontrahenta spoza UE jest powszechnym zjawiskiem wśród przedsiębiorców ze względu na konkurencyjne ceny na rynku. Omówiliśmy, jak zaksięgować import towarów od kontrahenta spoza UE w systemie wFirma.pl!

12 kwietnia 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Księga Przychodów i Rozchodów - jak nią zarządzać?

System umożliwia podatnikom do tego uprawnionym prowadzenie KPiR. Czy wiesz, jak jest zbudowana Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów a także jak ją właściwie prowadzić? Sprawdź, odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule!

28 marca 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Ewidencja przychodów - ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

System umożliwia prowadzenia ewidencji przychodów dla osób, które wybrały formę opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Ewidencja przychodów generowana jest według stawek ryczałtu na podstawie wprowadzonych do systemu przychodów.

28 marca 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Księgowanie kosztów wynagrodzeń w KPiR

W systemie wFirma.pl możliwe jest sporządzanie list płac oraz deklaracji DRA, które trafiają bezpośrednio po ich utworzeniu i rozliczeniu do kpir. Zobacz, jak dokładnie odbywa się księgowanie kosztów wynagrodzeń i opłaconych za pracowników składek.

20 lutego 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Składki ZUS wyliczone poza systemem wFirma.pl - jak wprowadzić?

Serwis wFirma.pl pozwala na wprowadzenie składek z deklaracji sporządzonych poza systemem. Składki za przedsiębiorce ujmuje się przy wyliczaniu zaliczki, a składki za pracowników w KPiR. Sprawdź, jak wprowadzić składki ZUS wyliczone poza systemem!

9 lutego 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Księgowanie składek ZUS

Składki na ubezpieczenie społeczne można odliczyć od dochodu przy wyliczaniu zaliczki na podatek lub ujmować je w kosztach. Przedsiębiorca sam może wybrać, które rozwiązanie jest dla niego lepsze. Sprawdź, jak wygląda księgowanie składek ZUS w systemie!

18 stycznia 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Powypadkowa naprawa samochodu osobowego - rozliczenie kosztów i otrzymanego odszkodowania

Wypadek samochodu firmowego rodzi konsekwencje także na gruncie podatkowym, w kwestii rozliczenia kosztów naprawy oraz otrzymanego odszkodowania za powstałą szkodę. W jaki sposób rozliczana jest powypadkowa naprawa samochodu firmowego w systemie? Sprawdź!

17 stycznia 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Zmiana formy opodatkowania wstecz na skalę podatkową

Planujesz zmianę opodatkowania wstecz z ryczałtu na skalę podatkową lub z podatku liniowego na skalę podatkową? Masz wątpliwości, jakie czynności należy wykonać w systemie? Sprawdź, jak wygląda zmiana formy opodatkowania wstecz w systemie wFirma!

5 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów