0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Integracja z SMSAPI

  • smsapi

Wielkość tekstu:

Serwis wFirma oferuje możliwość powiadamiania użytkowników za pomocą wiadomości sms o wystawionych fakturach, nierozliczonych wydatkach, nadchodzących terminach oraz deklaracjach do wysłania. Aby powiadomienia zostały wysyłane bezpośrednio z systemu należy dokonać integrację systemu wFirma z platformą smsapi.pl (niezbędne jest posiadanie konta na wymienionym portalu).

Konfiguracja połączenia

Przechodząc do zakładki USTAWIENIA » INTEGRACJE » WYSYŁKA SMS, należy uzupełnić potrzebne informacje aby zalogować się do systemu SMSApi po stronie systemu wFirma dla biur rachunkowych.

Integracja SMSAPI - Ustawienia, wysyłka SMS

Jeśli użytkownik nie posiada dodanego hasła MD5 to login i hasło, które należy wprowadzić po stronie wFirma dla biur rachunkowych, powinny odpowiadać danym dostępowym używanym do zalogowania się na konto SMSAPI.

W przypadku używania hasła do API (MD5), należy (przed zintegrowaniem konta w wfirma.pl) stworzyć nowe hasło w Panelu klienta SMSAPI w zakładce USTAWIENIA API » HASŁO DO API » STWÓRZ NOWE HASŁO MD5. Po stworzeniu nowego hasła MD5 należy je wpisać w polu HASŁO po stronie wfirma.pl podczas konfiguracji.

 

Przypomnienia o terminach za pomocą SMS-a 

Poprawna konfiguracja z serwisem SmsAPI, umożliwia wysyłanie przypomnień o dokumentach sprzedażowych, deklaracjach oraz ważnych terminów poprzez SMS. Aby zarządzać powiadomieniami należy przejść do START » TERMINARZ. W panelu po prawej stronie będzie widoczna opcja Przypomnienia SMS. Po jej wybraniu pojawi się okno, gdzie określa się typ przypomnienia, data wysyłki (ilość dni przed i po upływie terminu) oraz godzinę o której ma być wysłane powiadomienie.

Integracja SMSAPI - Terminarz

Informacje dotyczące tworzenia szablonów powiadomień SMS, konfiguracji kontrahentów oraz ręcznej wysyłki przypomnień do danych kontrahentów, zawiera artykuł pomocy: Przypomnienia o braku płatności, natomiast informacje zawierające szczegóły na temat wysyłki wiadomości SMS o podatkach i ZUS znajdują się w artykule: Wysyłka SMS informacji o podatkach i ZUS a kontakt z klientem

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów