0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Środki trwałe

Środki trwałe

Jak zaksięgować sprzedaż środka trwałego?

Posiadasz w firmie środek trwały który chcesz sprzedać? Czy wiesz, jak właściwie zaksięgować sprzedaż środka trwałego w systemie wFirma.pl? Przeczytaj nasz artykuł gdzie znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania odnośnie sprzedaży środka trwałego!

2 stycznia 2024

Środki trwałe

Wykup samochodu z leasingu operacyjnego do działalności

Przedsiębiorcy użytkujący pojazd na podstawie leasingu operacyjnego często decydują się na jego późniejszy wykup. Sprawdź, jak w systemie wFirma zaksięgować wykup samochodu z leasingu operacyjnego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej!

28 grudnia 2022

Środki trwałe

Amortyzacja nieruchomości mieszkalnych

Polski Ład wprowadził wiele zmian w tym zakresie amortyzacji lokali. Czy amortyzacja nieruchomości mieszkalnych w 2023 roku będzie w dalszym ciągu możliwa? Jak zatrzymać amortyzację lokalu mieszkalnego od 2023 roku w systemie wFirma.pl? Odpowiadamy!

27 grudnia 2022

Środki trwałe

Ewidencja środków trwałych - zarządzanie środkami trwałymi oraz WNIP

Ewidencja środków trwałych to wykaz wszystkich wprowadzonych przez użytkownika do systemu wfirma.pl składników majątku, w tym wartości niematerialnych i prawnych oraz środków trwałych. Sprawdź, jakie funkcje posiada oraz w jaki sposób prowadzić ją online!

24 maja 2022

Środki trwałe

Amortyzacja środków trwałych - jak działa?

Amortyzacja środków trwałych dotyczy każdego składnika majątku, który jest wprowadzony do ewidencji środków trwałych. Użytkownik systemu ma możliwość wyboru metody amortyzacji: liniowej, degresywnej, indywidualnej i jednorazowej. Sprawdź, jak ją wybrać!

20 kwietnia 2022

Środki trwałe

Środek trwały w budowie - ujęcie wydatków w ewidencjach

Środek trwały jest składnikiem majątku, który jest m.in. kompletny i zdatny do użytku. Jeżeli jest w fazie budowy stanowi tzw. środek trwały w budowie. Czy wiesz, jak dokonać prawidłowego księgowania środka trwałego w budowie? Sprawdź!

21 października 2022

Środki trwałe

Jak zaksięgować sprzedaż firmowego samochodu osobowego?

Decydując się na sprzedaż samochodu przedsiębiorca musi mieć na uwadze, aby odpowiednio rozliczyć tę transakcję w swoich ewidencjach. Dowiedz się, jak prawidłowo należy zaksięgować sprzedaż firmowego samochodu osobowego w systemie wfirma.pl!

7 grudnia 2022

Środki trwałe

Ulepszenie środka trwałego

W przypadku znacznego zwiększenia wartości środka trwałego zapisanego w ewidencji (rozbudowa, modernizacja) poniesione wydatki należy księgować, korzystając ze schematu: Ulepszenie środka trwałego. Dowiedz się, jak zaksięgować ulepszenie środka trwałego!

19 maja 2021

Środki trwałe

Jak wprowadzić środek trwały, gdy nie jestem VAT-owcem?

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i jesteś podatnikiem zwolnionym z podatku od towarów i usług? Czy wiesz, jak należy wycenić środek trwały? Dowiedz się, w jaki sposób należy prawidłowo wprowadzić środek trwały do systemu wfirma.pl!

4 stycznia 2022

Środki trwałe

Samochód w ewidencji środków trwałych - jak wprowadzić?

Przedsiębiorca ma prawo wprowadzić do środków trwałych samochód zakupiony lub przekazany dla celów działalności i go amortyzować. W systemie wfirma.pl może tego dokonać na dwa sposoby. Dowiedz się, jak należy ująć samochód w ewidencji środków trwałych!

3 marca 2021

Środki trwałe

Jak zaksięgować środek trwały częściowo zakupiony z dotacji?

Posiadasz środek trwały który częściowo został sfinansowany dotację? Czy wiesz, jak należy rozliczyć taką transakcję? Sprawdź, jak w łatwy sposób można zaksięgować środek trwały częściowo zakupiony z dotacji w systemie wFirma.pl!

27 kwietnia 2021

Środki trwałe

Jak zaksięgować zakup środka trwałego na podstawie kilku dokumentów?

Zakup środka trwałego na podstawie kilku dokumentów księguje się poprzez dodanie głównej faktury. Dodatkowe faktury ujmuje się osobno w rejestrze VAT zakupu. Dowiedz się jak zaksięgować zakup środka trwałego na podstawie kilku faktur w systemie wfirma.pl.

1 stycznia 2021

Środki trwałe

Inwestycja w obcym środku trwałym - jak zaksięgować?

Przeprowadzasz prace remontowe lub inwestycyjne w wynajmowanym lokalu? Przeczytaj naszą instrukcję i sprawdź, w jaki sposób powinna zostać w prawidłowy sposób rozliczona inwestycja w obcym środku trwałym w systemie wfirma.pl! Podpowiadamy!

1 stycznia 2021

Środki trwałe

Jak rozliczyć środki trwałe z dotacji?

Zakupione składniki majątku, finansowane z dotacji nie stanowią kosztu uzyskania przychodu. Przedsiębiorca ma jednak obowiązek amortyzować, zakupione środki trwałe z dotacji. Sprawdź jak prawidłowo ująć w systemie zakup środka trwałego z dotacji!

9 sierpnia 2021

Środki trwałe

Jak zaksięgować zakup środka trwałego, gdy nie ma się dokumentu zakupu?

Jak zaksięgować zakup środka trwałego gdy brakuje dokumentu zakupu? Należy wtedy dodać go bezpośrednio do ewidencji środków trwałych wyceniając go zgodnie z cenami rynkowymi. Sprawdź jak wprowadzić środek trwały do ewidencji środków trwałych.

1 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów