0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ukrywanie produktów w magazynie wFirma.pl

Wielkość tekstu:

W systemie istnieje możliwość ukrycia produktu, który np. został wycofany ze sprzedaży, ale istnieje konieczność utrzymania go w systemie ze względu na powiązane z nim dokumenty sprzedażowe i magazynowe. Zobacz jak wykonać ukrywanie produktów.

Ukrywanie produktów

Aby ukryć produkt wystarczy skorzystać z opcji UKRYJ PRODUKTY. W tym celu należy przejść do zakładki MAGAZYN » PRODUKTY, wybrać jeden lub więcej produktów (możliwe jest masowe ukrywanie produktów), a następnie wybrać akcję MODYFIKUJ (w pakietach z włączonym rozbudowanym magazynem)

 Ukrywanie produktów - Ukryj produkty w zakładce Magazyn

lub w pakietach bez magazynu do zakładki PRZYCHODY » PRODUKTY.

 Ukrywanie produktów - Ukryj produkty w zakładce Przychody

Po zaznaczeniu produktu (można przeprowadzić również akcję masową) należy wybrać opcję UKRYJ. Produkty znikną z listy a ich podgląd będzie możliwy po wybraniu w filtrze “stan” wariantu “niewidoczne”

 Ukrywanie produktów - Pokazywanie produktów w zakładce Przychody

W celu przywrócenia produktu na listę widocznych, należy zaznaczyć produkt/y i wybrać opcję POKAŻ PRODUKTY.

W pakiecie z rozbudowanym magazynem (Księgowość online + magazyn, Zarządzanie sprzedażą + magazyn):

 Ukrywanie produktów - Pokazywanie produktów w zakładce Magazyn

W pakiecie bez rozbudowanego magazynu (Księgowość online, Zarządzanie sprzedażą):

 Ukrywanie produktów - Pokazywanie produktów w zakładce Przychody

Produkty ukryte nie będą podpowiadane podczas wystawiania dokumentów w systemie, nie będą także drukowane na zestawieniu stanów. Można je jednak uwzględnić na zestawieniu stanów wybierając, podczas generowania wydruku, opcję UWZGLĘDNIAJ TAKŻE PRODUKTY UKRYTE.

Ukrywanie produktów w wybranym magazynie

Posiadacze więcej niż jednego magazynu mają również możliwość wybrania, na którym z nich produkt zaznaczone produkty zostaną ukryte. Po kliknięciu w UKRYJ pojawi się dodatkowe okno z możliwością z polem wyboru dla opcji UKRYJ WE WSZYSTKICH MAGAZYNACH, po jej odznaczeniu pojawi się także lista magazynów zawierająca nazwę magazynu oraz dodatkowe pole wyboru. Zaznaczenie pola przy nazwie magazynu spowoduje ukrycie zaznaczonych produktów tylko w magazynie.


Ukrywanie produktów w wybranym magazynie

Dla produktów o typie TOWAR oraz KOMPLET możliwość ukrycia produktu jest również dostępna podczas jego modyfikacji. Po otwarciu okna modyfikacji produktu, w zakładce PROGI STANÓW MAGAZYNOWYCH możliwe jest wybranie dla każdego z posiadanych magazynów czy produkt ma być na nim WIDOCZNY lub NIEWIDOCZNY. Opcja ta nie pozwala jednakże na zmianę widoczności kilku produktów jednocześnie.


Ukrywanie produktów - dodatkowa możliwość

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów