0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kadry i płace

Kadry

Kartoteka sprzętu pracownika i protokoły zdawczo-odbiorcze

Kartoteka sprzętu pracownika to system ewidencjonowania i zarządzania wyposażeniem, które jest przydzielone pracownikom. Może być prowadzona w formie papierowej lub elektronicznej. System wFirma umożliwia prowadzenie kartoteki i generowanie protokołów.

7 czerwca 2024

Płace

Listy płac oraz paski płac - wydruki

Pracodawca obowiązkowo powinien przechowywać dokumentację kadrowo-płacową. Jak w systemie wFirma.pl można wygenerować i wydrukować listy płac? W jaki sposób wydrukować paski płac? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

3 czerwca 2024

Ubezpieczenia ZUS

Mały ZUS w systemie wFirma.pl

Przedsiębiorcy spełniający określone warunki mogą skorzystać z ulgi mały ZUS plus. Za pośrednictwem systemu wFirma.pl w prosty sposób obliczysz podstawę składek ZUS od dochodu i zgłosisz się do tej ulgi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak to zrobić!

3 czerwca 2024

Ubezpieczenia ZUS

Generowanie formularza Z-3a w wFirma.pl

W celu otrzymania świadczenia z ubezpieczenia chorobowego czy wypadkowego z ZUS, konieczne jest przesłanie, wraz z dokumentami dotyczącymi niezdolności do pracy, zaświadczenia ZUS Z-3a. Sprawdź, jak wygenerować je w systemie!

3 czerwca 2024

Ubezpieczenia ZUS

E-ZUS, czyli wysyłka deklaracji ZUS bezpośrednio z wFirma.pl

Obowiązkiem płatnika jest wysyłka deklaracji ZUS w ustawowym terminie. Dokumenty te w wersji elektronicznej można przekazać za pomocą systemu wFirma.pl, korzystając z własnego podpisu kwalifikowanego lub podpisu naszego pracownika. Sprawdź, ja to zrobić!

3 czerwca 2024

Płace

Wprowadzenie ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy

Każdy pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę ma prawo do urlopu wypoczynkowego. A co jeśli pracownik nie wykorzystał urlopu wypoczynkowego? Sprawdź, jak wygląda wprowadzenie ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy, tak aby był wykazany na liście płac!

3 czerwca 2024

Ubezpieczenia ZUS

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej

W związku z nowymi przepisami dotyczącymi składki zdrowotnej na przedsiębiorców oprócz okresowych obowiązków zostało nałożone dodatkowe obciążenie raz w roku. Chodzi o roczne rozliczenie składki zdrowotnej. Sprawdź, jak rozwiązaliśmy to w wFirma!

15 maja 2024

Ubezpieczenia ZUS

Jak wykazać jednomiesięczny okres składkowy?

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej będzie ma miejsce w deklaracji ZUS DRA za kwiecień składanej w maju. Niektórzy podatnicy dokonujący rocznego rozliczenia składki zdrowotnej będą zobowiązani rozliczyć jednomiesięczny okres składkowy. Sprawdź!

12 kwietnia 2024

Kadry

Interaktywny kwestionariusz osobowy

Zatrudnienie pracownika wiąże się z koniecznością pozyskania danych koniecznych do sporządzenia umowy lub też zgłoszenia do ubezpieczeń. Interaktywny kwestionariusz osobowy znacznie ułatwia pozyskiwanie tych danych. Sprawdź to!

3 kwietnia 2024

Płace

Zamykanie List Płac

W systemie wFirma istnieje możliwość zamykania List płac. Funkcja ta pozwala na zablokowanie historycznych List Płac w taki sposób, aby niemożliwa była ich edycja, która mogłaby wpłynąć na wyliczenia. Sprawdź jak w czym pomoże zamykanie list płac!

29 marca 2024

Kadry

Praca zdalna - oznaczenie w grafiku pracowników

Praca zdalna w Polsce jest regulowana przez przepisy Kodeksu pracy. Pracownik może wykonywać pracę zdalną, jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy. Oznaczenie w grafiku pracownika wykonywania pracy zdalnej w systemie wFirma jest niezwykle łatwe.

29 marca 2024

Kadry

Kwalifikacje pracowników - dodanie terminów i informacji o szczególnych uprawnieniach pracowników

Kwalifikacje i szczególne uprawnienia pracownika to dwa ważne aspekty, które wpływają na jego zdolność do wykonywania pracy na danym stanowisku. W systemie wFirma jest możliwe wprowadzenie tych danych. Sprawdź gdzie wprowadzić kwalifikacje pracowników.

29 marca 2024

Ubezpieczenia ZUS

ZUS RUD, czyli zgłoszenie umowy o dzieło w systemie wFirma!

Od 1 stycznia 2021 roku płatnicy składek mają obowiązek zgłaszać umowy o dzieło do ZUS. Dokonać tego należy na formularzu ZUS RUD. W systemie wFirma istnieje możliwość przygotowania formularza oraz jego bezpośredniej wysyłki do ZUS. Sprawdź jak to zrobić!

29 marca 2024

Kadry

Pierwsze zatrudnienie zleceniobiorcy w systemie wFirma

Zawieranie umów cywilnoprawnych jest często praktykowanym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy przedsiębiorca potrzebuje pomocy. Zatrudnienie zleceniobiorcy czy wykonawcy to minimum formalności. Zobacz, jak proste jest rozliczanie takiej osoby w wFirma.pl!

29 marca 2024

Płace

PPK - jak je rozliczyć w systemie wFirma.pl?

PPK to dobrowolny dla pracowników, długoterminowy system oszczędzania. Jaki korzyści PPK niesie dla pracodawcy i pracownika? Jak rozliczać składki na PKK? Przeczytaj i dowiedz się jak włączyć obsługę PPK w systemie wFirma.pl!

29 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów