0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Szablony faktur sprzedaży w systemie wFirma.pl

Wielkość tekstu:

W zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » SZABLONY należy wybrać odpowiedni wzór faktury sprzedaży. Aktualnie w wersji płatnej do wyboru jest 9 wzorów, a także istnieje możliwość stworzenia własnego szablonu faktury. Szablony faktur zostały zdefiniowane na stałe i nie ma możliwości ich modyfikacji.

Szablony faktur - dostępne wzory

Dostępne szablony faktur to: elegancki, prosty, gradient, gradient II, old school, elegancki mikro faktura, elegancki z opisem produktów,  elegancki z drukiem przelewu oraz elegancki dla faktury uproszczonej.

Dodatkowo dostępne są cztery opcje:

  1. Określenie Imienia i nazwiska wystawcy faktury;

  2. Wymuś pokazywanie rachunku bankowego - przedsiębiorcy nie mają obowiązku dodania numeru rachunku na wszystkich fakturach, jednak system przewiduje taką możliwość.
  3. Wymuś pokazywanie typu faktury - od stycznia 2013 roku przy nazwie Faktura nie ma obowiązku zamieszczania słowa VAT. W związku z tym, że stosowanie określenia “Faktura VAT” nie jest błędne, system wfirma.pl umożliwia użytkownikom na korzystanie z powyższej nazwy;

  4. Wymuś pokazywanie opisów "Oryginał" / "Kopia" - przedsiębiorcy nie mają obowiązku stosowania powyższych określeń na fakturach, jednak system przewiduje taką możliwość.

  5. Wymuś pokazywanie NIP-u na proformie;

Szablony faktur

Charakterystyka dostępnych szablonów:

Szablon Prosty

Szablon prosty charakteryzuje się uproszczonym wyglądem. Cenną informacją dla użytkownika jest to, że wśród faktur formatu A4 jest to najoszczędniejszy szablon.

Szablony faktur

Szablon Elegancki

Szablon elegancki jest idealnym wyborem dla użytkowników lubiących bardziej wyrafinowany styl i elegancję.

Szablony faktur

Szablon Gradient i Gradient II

Szablon gradient i gradient II charakteryzują się posiadaniem tła tabeli, na którym widoczna jest informacja o oryginale/kopii dokumentu. Różnicą między wzorami jest to, że tabela w gradient posiada kolorowe tło, natomiast tabela w gradient II szare. Szablony te są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników lubiących subtelną estetykę dokumentów. 

Szablony faktur

Szablony faktur

Szablon Old School

Szablon old school pod względem grafiki jest najbardziej charakterystycznym i oryginalnym wzorem. Szczególnie wyraziste w tym szablonie jest oznaczenia oryginału/kopii faktury. Szablon ten przeznaczony jest dla użytkowników lubiących odważne i wyraziste formy.

Szablony faktur

Szablon Elegancki - mikro faktura

Szablon elegancki - mikro faktura to idealne rozwiązanie dla użytkowników ceniących sobie oszczędność, których faktury sprzedaży zawierają nie więcej niż 3 pozycje. Jeśli wybrano ten szablon jako użytkowy, w przypadku zamieszczenia na fakturze większej ilości pozycji szablon mikro faktury przejmuje wygląd szablonu eleganckiego. Podobieństwo szablonów sprawia, że jest on zarazem wyrafinowany i elegancki w swej formie. Dodatkowym ograniczeniem jest brak nagłówka i stopki ze stałą informacją wprowadzoną w zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » DODATKOWY TEKST oraz brak obsługi obcojęzycznych faktur. 

Szablony faktur

Szablon elegancki z drukiem przelewu

Szablon elegancki druk przelewu to bardzo praktyczne rozwiązanie dla użytkowników, którzy wiedzą, że ich kontrahenci regulują płatności bezpośrednio w banku. Faktura posiadająca druk przelewu jest dużym ułatwieniem przy regulowaniu płatności, gdyż przy dokonywaniu przelewu kontrahent ma „pod ręką” dane sprzedawcy.

Szablony faktur

Szablon elegancki z opisem produktów

Szablon elegancki z opisem produktów przeznaczony jest dla osób, które chcą na fakturze zamieszczać opis sprzedawanych produktów lub usług.

Szablony faktur

Szablon elegancki - faktura uproszczona

Szablon elegancki dla faktury uproszczonej nie zawiera nazwy i danych adresowych nabywcy (przeznaczony dla kwot mniejszych niż 450 zł i 100 euro).

Szablony faktur

Dodanie nowego szablonu

Użytkownik, posiadający zweryfikowaną firmę, ma możliwość dodania własnego szablonu faktury klikając na “plus” w części Dodaj nowy szablon.

Szablony faktur

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów