0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księga handlowa

Księga handlowa

Plik JPK KR w systemie wFirma.pl - w jaki sposób wygenerować?

System wFirma.pl ułatwia generowanie i wysyłkę pliku JPK_KR bezpośrednio z programu. Wystarczy kilka kroków, aby stworzyć prawidłowy plik dla Księgi Rachunkowej. Sprawdź jak to wykonać z naszego artykułu pomocy!

26 kwietnia 2024

Księga handlowa

Nieprawidłowości w bilansie - jak sobie z nimi radzić?

Bilans to fundament sprawozdań finansowych, obraz sytuacji firmy w danym momencie. Niestety, zdarza się, że zawiera błędy i występują nieprawidłowości w bilansie. W artykule przyjrzymy się bliżej sposobom ich identyfikacji i zapobiegania!

25 kwietnia 2024

Księga handlowa

Jak księgować rozliczenia ze wspólnikiem na pełnej księgowości?

Rozliczenia ze wspólnikiem mogą obejmować wpłaty na kapitał własny jak również rozrachunki z udziałowcami. Warto sprawdzić jak tworzyć analitykę dla konta należne wpłaty na poczet kapitału jak również jak księgować rozliczenia ze wspólnikami.

6 kwietnia 2024

Księga handlowa

Rozrachunki - stan płatności na dzień

Rozrachunki czyli stan płatności na dzień pozwolą na szybkie zweryfikowanie stanu rozliczeń zarówno całej firmy jak i np na rzecz wybranego kontrahenta.

1 kwietnia 2024

Księga handlowa

Schematy księgowe - gdzie się znajdują i jak je modyfikować?

Schematy księgowe w systemie do pełnej księgowości przy wyborze wzorcowego planu kont są domyślnie zdefiniowane. Dzięki czemu można wygodnie rozpocząć pracę w systemie. Sprawdź w naszym artykule pomocy, jak pracować na schematach księgowych!

29 marca 2024

Księga handlowa

Przeniesienie pełnej księgowości z innego systemu do systemu

Przeniesienie pełnej księgowości z innego systemu nie musi być trudna. Sprawdź jak łatwo uzupełnić dane w systemie i wykorzystać możliwości importowania baz posiadanych w innych systemach.

26 lutego 2024

Księga handlowa

Księgowanie wynagrodzenia i składki ZUS w księgach rachunkowych

Księgowanie wynagrodzenia i składki ZUS w księgach rachunkowych może być wygodne i zautomatyzowane nawet gdy zdarzają się wypłaty po terminie. Zobacz

23 kwietnia 2024

Księga handlowa

Zeznanie roczne CIT estoński - deklaracja CIT-8E

Prowadzisz spółkę posiadającą osobowość prawą i wybrałeś estoński CIT? Czy wiesz, że masz obowiązek złożenia deklaracji CIT-8E? W artykule omawiamy, jak deklaracja CIT-8E powinna zostać wygenerowana oraz wysłana w systemie wFirma.pl! Przeczytaj i sprawdź.

15 lutego 2024

Księga handlowa

Deklaracja CIT-8 - jak wygenerować w systemie?

Prowadzisz spółkę posiadającą osobowość prawą? Czy wiesz, że osoby prawne mają obowiązek złożenia deklaracji CIT-8? W artykule omawiamy, jak deklaracja CIT-8 powinna zostać wygenerowana oraz wysłana w systemie wFirma.pl! Przeczytaj i sprawdź.

13 lutego 2024

Księga handlowa

Jak wystawić PK czyli polecenie księgowania?

Jak wystawić PK czyli polecenie księgowania?

5 marca 2024

Księga handlowa

Jak sporządzić bilans w systemie wFirma?

W systemie możliwe jest sporządzenie bilansu śródrocznego bądź rocznego. Ponadto możliwe jest dodanie informacji o stracie / zysku z działalności. Dowiedz się z artykułu pomocy, jak sporządzić bilans w systemie!

5 marca 2024

Księga handlowa

Wersjonowanie wzorcowego planu kont - w jaki sposób działa?

W systemie wFirma.pl system pilnuje aby w systemie aktualny był plan kont. W związku z czym utworzone zostało wersjonowanie wzorcowego planu kont aby co roku można było wybierać najbardziej aktualny plan kont. Sprawdź, jak to działa!

30 października 2023

Księga handlowa

Księga handlowa w systemie wFirma.pl

Księga handlowa w systemie składa się z rejestru księgowego, zestawienia obrotów i sald, zapisów na kontach i korekty kosztów, w związku z tym warto zapoznać się z funkcjami jakie daje nam system. Sprawdź w artykule pomocy!

26 czerwca 2023

Księga handlowa

Przenoszenie rozrachunków z innego systemu do systemu wFirma

Aby ułatwić przenoszenie rozrachunków z innego systemu księgowego w systemie wFirma zostało stworzone narzędzie, dzięki któremu cały proces przebiegnie bardzo szybko. Sprawdź, jak wygląda przenoszenie rozrachunków z innego systemu za pomocą pliku CSV!

30 maja 2023

Księga handlowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych przez wspólnoty mieszkaniowe w systemie

Wspólnoty mieszkaniowe nie mają obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych natomiast wiele księgowych decyduje się na ich prowadzenie. Dowiedz się, jak wygląda prowadzenie ksiąg rachunkowych przez wspólnoty mieszkaniowe w systemie wFirma.pl!

12 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów