0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księga handlowa

Księga handlowa

Wersjonowanie wzorcowego planu kont - w jaki sposób działa?

W systemie wFirma.pl system pilnuje aby w systemie aktualny był plan kont. W związku z czym utworzone zostało wersjonowanie wzorcowego planu kont aby co roku można było wybierać najbardziej aktualny plan kont. Sprawdź, jak to działa!

30 października 2023

Księga handlowa

Księga handlowa w systemie wFirma.pl

Księga handlowa w systemie składa się z rejestru księgowego, zestawienia obrotów i sald, zapisów na kontach i korekty kosztów, w związku z tym warto zapoznać się z funkcjami jakie daje nam system. Sprawdź w artykule pomocy!

26 czerwca 2023

Księga handlowa

Przenoszenie rozrachunków z innego systemu do systemu wFirma

Aby ułatwić przenoszenie rozrachunków z innego systemu księgowego w systemie wFirma zostało stworzone narzędzie, dzięki któremu cały proces przebiegnie bardzo szybko. Sprawdź, jak wygląda przenoszenie rozrachunków z innego systemu za pomocą pliku CSV!

30 maja 2023

Księga handlowa

Rozrachunki - stan płatności na dzień

Rozrachunki czyli stan płatności na dzień pozwolą na szybkie zweryfikowanie stanu rozliczeń zarówno całej firmy jak i np na rzecz wybranego kontrahenta.

27 listopada 2023

Księga handlowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych przez wspólnoty mieszkaniowe w systemie

Wspólnoty mieszkaniowe nie mają obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych natomiast wiele księgowych decyduje się na ich prowadzenie. Dowiedz się, jak wygląda prowadzenie ksiąg rachunkowych przez wspólnoty mieszkaniowe w systemie wFirma.pl!

12 kwietnia 2023

Księga handlowa

Mechanizm sprawdzania Bilansu i RZiS w systemie wFirma.pl

Niekiedy może się zdarzyć sytuacja, w której pominięte zostanie konto bilansowe bądź wynikowe do schematu bilansu lub RZiS. W związku z tym powstał mechanizm sprawdzania Bilansu i RZiS, który poinformuje o brakach. Dowiedz się, jak on działa!

28 marca 2023

Księga handlowa

Deklaracja CIT-8 - jak wygenerować w systemie?

Prowadzisz spółkę posiadającą osobowość prawą? Czy wiesz, że osoby prawne mają obowiązek złożenia deklaracji CIT-8? W artykule omawiamy, jak deklaracja CIT-8 powinna zostać wygenerowana oraz wysłana w systemie wFirma.pl! Przeczytaj i sprawdź.

27 lutego 2023

Księga handlowa

Jak księgować rozliczenia ze wspólnikiem na pełnej księgowości?

Rozliczenia ze wspólnikiem mogą obejmować wpłaty na kapitał własny jak również rozrachunki z udziałowcami. Warto sprawdzić jak tworzyć analitykę dla konta należne wpłaty na poczet kapitału jak również jak księgować rozliczenia ze wspólnikami.

1 lutego 2023

Księga handlowa

Przenoszenie rozrachunków - jak dokonać w systemie wFirma?

Prowadzenie rozrachunków jest jednym z elementów prowadzenia księgowości za pomocą ksiąg rachunkowych. W związku z tym w systemie umożliwione zostało przenoszenie rozrachunków. Dzięki tej funkcji możliwe jest przeniesienie rozrachunków z innego systemu!

26 stycznia 2023

Księga handlowa

Plan kont - gdzie się znajduje i jakie posiada funkcje?

Plan kont to w uproszczeniu numeryczna lista kont księgowych na które dokonuje się rejestracji danych finansowych przedsiębiorstwa. W systemie wFirma.pl plan kont dostępny jest w pakiecie księgi rachunkowe. Sprawdź, jak działa plan kont w systemie!

25 stycznia 2023

Księga handlowa

Przeniesienie pełnej księgowości z innego systemu do systemu

Przeniesienie pełnej księgowości z innego systemu nie musi być trudna. Sprawdź jak łatwo uzupełnić dane w systemie i wykorzystać możliwości importowania baz posiadanych w innych systemach.

5 grudnia 2022

Księga handlowa

Księgowość w NGO (organizacje pozarządowe) w tym OPP (organizacje pożytku publicznego) program dla księgowości ngo w wfirma!

W wfirma program dla księgowości ngo łatwo rozliczysz stowarzyszenia i fundacje działające na zasadach organizacji pożytku publicznego. Zobacz jak wygląda pełna księgowość w NGO - rozliczanie organizacji pozarządowych nigdy nie było takie proste i tanie!

4 października 2022

Księga handlowa

Bilans otwarcia czyli otwarcie ksiąg rachunkowych

Bilans otwarcia czyli otwarcie ksiąg rachunkowych to jeden z obligatoryjnych wymogów dla pełnej księgowości. Wykonuje się go co roku stąd każdy księgowy docenia gdy BO można generować automatycznie na bazie bilansu zamknięcia - sprawdź jak to działa!

26 września 2022

Księga handlowa

Jak sporządzić bilans w systemie wFirma?

W systemie możliwe jest sporządzenie bilansu śródrocznego bądź rocznego. Ponadto możliwe jest dodanie informacji o stracie / zysku z działalności. Dowiedz się z artykułu pomocy, jak sporządzić bilans w systemie!

26 września 2022

Księga handlowa

Drukowanie dekretów do dokumentów księgowych

Dekretacja dokumentów księgowych w systemie wfirma odbywa się w większości automatycznie na podstawie stosowanych schematów księgowych. W razie potrzeby dostępne jest również drukowanie dekretów do dokumentów księgowych - sprawdź jak to wykonać!

26 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów