0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Fakturowanie

Wystawianie faktur

Kody PKWiU i CN na fakturze - jak ustawić?

Choć podawanie kodów PKWiU i CN na fakturze nie jest obowiązkowe, wciąż mogą one być pomocne. W artykule pomocy wyjaśniamy, czym są te kody, jak je ustalić i jak umieszczać je w systemie wFirma.pl na fakturze sprzedaży!

23 lutego 2024

Wystawianie faktur

Wystawianie faktur za usługi cykliczne w systemie wFirma

Wystawianie faktur za usługi cykliczne może usprawnić pracę biura rachunkowego. W systemie wFirma.pl użytkownik ma możliwość wystawiania masowych faktur za usługi cykliczne swoim klientom. Dowiedz się więcej!

29 stycznia 2024

Wystawianie faktur

Zawiadomienie ZAW-FA - jak wygenerować i uzupełnić druk?

Dowiedz się, kto powinien wygenerować formularz ZAW-FA, do czego on służy oraz jak złożyć zawiadomienie ZAW-FA w urzędzie! Sprawdź, jak korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur w przypadku gdy podmiotem jest spółka z o.o. lub spółka akcyjna!

26 stycznia 2024

KSeF

KSeF - łatwa integracja z systemem wFirma.pl

Krajowy System e-Faktur to platforma Ministerstwa Finansów służąca do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. KSeF od 1 lipca 2024 r. ma stać się obowiązkowy. Nie daj się zaskoczyć i korzystaj z integracji z KSeF w systemie wFirma.pl już dz

2 stycznia 2024

Wystawianie faktur

Faktura VAT marża - jak należy ją wystawić?

System umożliwia wystawienie faktury VAT marża przez biura podróży oraz podmioty dokonujące sprzedaży towarów używanych, dzieł sztuki, antyków oraz przedmiotów kolekcjonerskich. Sprawdź w jaki sposób faktura VAT marża powinna zostać wystawiona.

2 stycznia 2024

Wystawianie faktur

Faktura VAT OSS - jak wystawić?

Twój klient prowadzi zagraniczną sprzedaż wysyłkową lub świadczy usługi telekomunikacyjne, nadawcze lub elektroniczne i dokonał rejestracji do procedury VAT OSS? Sprawdź, jak poprawnie powinna być wystawiona faktura VAT OSS w systemie!

13 listopada 2023

Analizy sprzedaży

Wezwanie do zapłaty - jak wygenerować w systemie wfirma.pl

Użytkownik może wygenerować oraz wysłać bezpośrednio z systemu wfirma.pl wezwanie do zapłaty, wezwanie do zapłaty z naliczeniem odsetek lub ostateczne wezwanie do zapłaty. Możliwe jest również zbiorcze generowanie pism z wezwaniem do zapłaty.

17 lipca 2023

Analizy sprzedaży

Rekompensata kosztów windykacji 40/70/100 euro

Chcesz wiedzieć, jak w systemie wFirma.pl naliczana jest rekompensata kosztów windykacji? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł pomocy, gdzie znajdziesz szczegółowe instrukcje!

26 czerwca 2023

Analizy sprzedaży

Nota odsetkowa - jak wystawić?

Jeśli kontrahent zapłacił za dokument sprzedaży z opóźnieniem, to użytkownik w systemie mojebiuro24.pl ma możliwość skorzystać z opcji jaką jest nota odsetkowa dzięki czemu automatycznie zostaną obliczone odsetki za niedotrzymanie terminu płatności!

30 maja 2023

Wystawianie faktur

Anulowanie wystawionej faktury w wFirma.pl

System wfirma.pl oferuję możliwość anulowania błędnie wystawionej faktury sprzedażowej (jeśli nie trafiła do obrotu prawnego). Nie jest ona wówczas księgowana w ewidencjach. Dowiedz się, jak we właściwy sposób przeprowadzić anulowanie wystawionej faktury!

30 maja 2023

Wystawianie faktur

Faktura VAT - jak wystawić?

W systemie można wystawiać faktury sprzedaży w oparciu o aktualne przepisy ustawy o VAT. Dane kontrahentów można pobrać z bazy GUS a samą fakturę można wystawić również w walucie lub języku obcym. Dowiedz się jak faktura VAT jest wystawiana w systemie.

24 kwietnia 2023

KSeF

Elektroniczna faktura ustrukturyzowana w systemie wFirma.pl

Elektroniczna faktura ustrukturyzowana jest zapisem danych w formacie XML, który pozwala na jej automatyczne przetworzenie w systemach księgowych innych podmiotów. Sprawdź, czym jest faktura ustrukturyzowana oraz jak ją wystawić w systemie wfirma.pl!

11 marca 2023

Wystawianie faktur

Paragon fiskalny - jak wystawić?

Użytkownik może wystawiać paragony fiskalne wprost z systemu wfirma, po instalacji dodatkowego oprogramowania na komputerze. System jest zintegrowany z wieloma popularnymi drukarkami fiskalnymi. Paragon fiskalny może być również automatycznie księgowany.

25 czerwca 2022

Wystawianie faktur

Faktura korygująca dane formalne - jak wystawić?

Faktura korygująca dane formalne jest konieczna, jeśli popełniono błąd w adresie, numerze NIP czy nazwie kontrahenta. Nie pływa na wysokość zobowiązania podatkowego. Zobacz, w jaki sposób sprzedawca może wystawić fakturę korygującą dane formalne!

18 maja 2022

Wystawianie faktur

Faktura cykliczna - jak wystawić?

Faktura cykliczna usprawnia działania w firmie, gdy na rzecz kontrahenta świadczona jest w sposób powtarzalny dostawa towarów albo usługa. Wystarczy, zapisać schemat wystawiania faktury cyklicznej oraz wskazać okres jej obowiązywania.

23 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów