0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowość

Podatki i sprawozdawczość

Jak sporządzić e-sprawozdanie finansowe w systemie wFirma?

W systemie wFirma porządzisz i przygotujesz do wysyłki sprawozdanie finansowe w wymaganym przez KRS i urząd formacie XML. Dzięki funkcji "zatwierdź" zapewnisz bezpieczeństwo by nie wprowadzić zmian. Zobacz jak łatwo to wykonać!

27 czerwca 2024

Kasa / Bank

Jak zaksięgować wyciąg bankowy w systemie wFirma ? - Pełna księgowość

Już prawie każdy przedsiębiorca korzysta z firmowych rachunków bankowych, tym bardziej w pełnej księgowości, dlatego tak ważne jest zautomatyzowanie rozliczeń z bankiem. Zobacz, jak łatwo zaksięgować wyciąg bankowy w systemie wFirma!

25 czerwca 2024

Księga handlowa

Rozrachunki - stan płatności na dzień

Rozrachunki czyli stan płatności na dzień pozwolą na szybkie zweryfikowanie stanu rozliczeń zarówno całej firmy jak i np na rzecz wybranego kontrahenta.

24 czerwca 2024

Księga handlowa

Zestawienie obrotów i sald

Zestawienie obrotów i sald inaczej zwane obrotówką jest ważnym elementem prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych.

24 czerwca 2024

Księga handlowa

Przenoszenie rozrachunków z innego systemu do systemu wFirma

Aby ułatwić przenoszenie rozrachunków z innego systemu księgowego w systemie wFirma zostało stworzone narzędzie, dzięki któremu cały proces przebiegnie bardzo szybko. Sprawdź, jak wygląda przenoszenie rozrachunków z innego systemu za pomocą pliku CSV!

24 czerwca 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Deklaracja VIU DO - jak wypełnić ją w systemie?

Podatnicy zarejestrowani do celów procedury VAT OSS zobowiązani są składać deklaracje rozliczeniowe VIU DO. W systemie istnieje możliwość wygenerowania tejże deklaracji oraz jej bezpośredniej wysyłki do urzędu. Dowiedz się, jak ją wygenerować w wFirma.pl!

24 czerwca 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Księgowanie wydatków

W systemie księgowanie wydatków odbywa się w zakładce WYDATKI, gdzie do wyboru są trzy rodzaje dokumentów: faktura VAT, faktura (bez VAT) oraz dowód wewnętrzny. Wydatek można zaksięgować również na podstawie pliku.

24 czerwca 2024

Księga handlowa

Nieprawidłowości w rachunku zysków i strat - jak sobie z nimi radzić?

Nieprawidłowości w rachunku zysków i strat mogą mieć poważne konsekwencje. W artykule pomocy wyjaśniamy, na co zwracać uwagę, aby wykryć nieprawidłowości, i przedstawiamy sprawdzone metody ich zapobiegania.

12 czerwca 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Cyfrowy Asystent Księgowy - jak działa w systemie wFirma.pl?

Sztuczna Inteligencja w pracy księgowego w niedalekiej przyszłości stanie się normą. W związku z czym w systemie wFirma.pl podjęte zostały prace nad wykorzystaniem AI w pracy księgowych. Efektem jest Cyfrowy Asystent Księgowy. Sprawdź jak działa!

3 czerwca 2024

Księga handlowa

Plik JPK KR w systemie wFirma.pl - w jaki sposób wygenerować?

System wFirma.pl ułatwia generowanie i wysyłkę pliku JPK_KR bezpośrednio z programu. Wystarczy kilka kroków, aby stworzyć prawidłowy plik dla Księgi Rachunkowej. Sprawdź jak to wykonać z naszego artykułu pomocy!

26 kwietnia 2024

Księga handlowa

Nieprawidłowości w bilansie - jak sobie z nimi radzić?

Bilans to fundament sprawozdań finansowych, obraz sytuacji firmy w danym momencie. Niestety, zdarza się, że zawiera błędy i występują nieprawidłowości w bilansie. W artykule przyjrzymy się bliżej sposobom ich identyfikacji i zapobiegania!

25 kwietnia 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Jak zaksięgować fakturę zaliczkową i końcową otrzymaną od kontrahenta?

Zarówno kosztowa faktura zaliczkowa oraz faktura końcowa wywołują różne konsekwencje podatkowe na gruncie podatku VAT oraz dochodowego. Dowiedz się, jak prawidłowo zaksięgować fakturę zaliczkową i końcową dotyczącą wydatku w systemie.

13 kwietnia 2024

Księga handlowa

Jak księgować rozliczenia ze wspólnikiem na pełnej księgowości?

Rozliczenia ze wspólnikiem mogą obejmować wpłaty na kapitał własny jak również rozrachunki z udziałowcami. Warto sprawdzić jak tworzyć analitykę dla konta należne wpłaty na poczet kapitału jak również jak księgować rozliczenia ze wspólnikami.

6 kwietnia 2024

Księga handlowa

Schematy księgowe - gdzie się znajdują i jak je modyfikować?

Schematy księgowe w systemie do pełnej księgowości przy wyborze wzorcowego planu kont są domyślnie zdefiniowane. Dzięki czemu można wygodnie rozpocząć pracę w systemie. Sprawdź w naszym artykule pomocy, jak pracować na schematach księgowych!

29 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów