0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowość

Podatki i sprawozdawczość

Ulga dla rodzin 4+ - jak wykazać w zeznaniu rocznym?

Obowiązująca ulga dla rodzin 4+ pozwala podatnikom, którzy posiadają co najmniej 4 dzieci przy spełnieniu określonych warunków do zwolnienia z opodatkowania przychodów do maksymalnie 85 528 zł. Sprawdź, jak wykazać ulgę dla rodzin 4+ w zeznaniu rocznym!

21 lutego 2024

Księga handlowa

Zeznanie roczne CIT estoński - deklaracja CIT-8E

Prowadzisz spółkę posiadającą osobowość prawą i wybrałeś estoński CIT? Czy wiesz, że masz obowiązek złożenia deklaracji CIT-8E? W artykule omawiamy, jak deklaracja CIT-8E powinna zostać wygenerowana oraz wysłana w systemie wFirma.pl! Przeczytaj i sprawdź.

15 lutego 2024

Księga handlowa

Deklaracja CIT-8 - jak wygenerować w systemie?

Prowadzisz spółkę posiadającą osobowość prawą? Czy wiesz, że osoby prawne mają obowiązek złożenia deklaracji CIT-8? W artykule omawiamy, jak deklaracja CIT-8 powinna zostać wygenerowana oraz wysłana w systemie wFirma.pl! Przeczytaj i sprawdź.

13 lutego 2024

Księga handlowa

Jak wystawić PK czyli polecenie księgowania?

Jak wystawić PK czyli polecenie księgowania?

29 stycznia 2024

Podatki i sprawozdawczość

Zeznania roczne przedsiębiorcy - jak sporządzić?

Przedsiębiorcy mają obowiązek sporządzać zeznania roczne z prowadzonej działalności. System wFirma.pl pozwala na wygenerowanie zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-28. Sprawdź, jak wygenerować roczne zeznanie z działalności rozliczanej w systemie!

29 stycznia 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Zagraniczne rejestry VAT dla podmiotów zarejestrowanych do VAT w innym kraju UE

Prowadząc księgowość w wFirma przedsiębiorca ma możliwość dokumentować sprzedaż wysyłkową w zagranicznych rejestrach VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie możliwości jakie dają zagraniczne rejestry VAT i poznaj zasady ich funkcjonowania!

24 stycznia 2024

Księga handlowa

Jak sporządzić bilans w systemie wFirma?

W systemie możliwe jest sporządzenie bilansu śródrocznego bądź rocznego. Ponadto możliwe jest dodanie informacji o stracie / zysku z działalności. Dowiedz się z artykułu pomocy, jak sporządzić bilans w systemie!

4 stycznia 2024

Podatki i sprawozdawczość

Zeznanie roczne PIT-28 - jak wygenerować i uzupełnić w systemie!

Podatnicy rozliczający działalność za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego zobligowani są do złożenia zeznania rocznego. Właściwym drukiem, który powinni dostarczyć do urzędu jest zeznanie roczne PIT-28. Dowiedz się, jak go wygenerować i uzupełnić!

2 stycznia 2024

Podatki i sprawozdawczość

Deklaracje - podpisywanie deklaracji przychodem w 2024 roku

Podpisywanie deklaracji przychodem wysyłanych do Ministerstwa Finansów jest dostępne w systemie wfirma.pl. Zobacz gdzie można znaleźć kwotę przychodu i dlaczego jest ona ważna oraz poznaj wygodny sposób wysyłki deklaracji PIT i VAT.

2 stycznia 2024

Środki trwałe

Jak zaksięgować sprzedaż środka trwałego?

Posiadasz w firmie środek trwały który chcesz sprzedać? Czy wiesz, jak właściwie zaksięgować sprzedaż środka trwałego w systemie wFirma.pl? Przeczytaj nasz artykuł gdzie znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania odnośnie sprzedaży środka trwałego!

2 stycznia 2024

Podatki i sprawozdawczość

Formularz VAT-R - jak wygenerować w systemie?

W systemie istnieje możliwość wygenerowania formularza zgłoszeniowego VAT-R. Druk należy odpowiednio wypełnić w zależności w jakim celu jest składany. Przeczytaj artykuł pomocy, w którym znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

28 listopada 2023

Księga handlowa

Wersjonowanie wzorcowego planu kont - w jaki sposób działa?

W systemie wFirma.pl system pilnuje aby w systemie aktualny był plan kont. W związku z czym utworzone zostało wersjonowanie wzorcowego planu kont aby co roku można było wybierać najbardziej aktualny plan kont. Sprawdź, jak to działa!

30 października 2023

Kasa / Bank

Jak zaksięgować wyciąg bankowy w systemie wFirma ? - Pełna księgowość

Już prawie każdy przedsiębiorca korzysta z firmowych rachunków bankowych, tym bardziej w pełnej księgowości, dlatego tak ważne jest zautomatyzowanie rozliczeń z bankiem. Zobacz, jak łatwo zaksięgować wyciąg bankowy w systemie wFirma!

27 listopada 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Dowody wewnętrzne dokumentujące wydatki

W systemie można wystawić dowody wewnętrzne, które służą do dokumentowania niektórych wydatków. Muszą one natomiast wynikać z innych dokumentów np. wyciągów bankowych lub pokwitowań pocztowych. Można wystawiać zarówno pojedyncze, jak i automatyczne DW.

28 października 2023

Podatki i sprawozdawczość

Generowanie i wysyłka JPK V7 w systemie wfirma.pl

Chcesz wiedzieć jak wygenerować i wysłać nowy plik JPK V7 do Ministerstwa Finansów bezpośrednio z systemu wfirma.pl? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kogo i od kiedy obowiązuje generowanie i wysyłka pliku JPK V7M, a kto ma obowiązek generowania JPK V7K.

25 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów