0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowość

Księga handlowa

Jak księgować rozliczenia ze wspólnikiem na pełnej księgowości?

Rozliczenia ze wspólnikiem mogą obejmować wpłaty na kapitał własny jak również rozrachunki z udziałowcami. Warto sprawdzić jak tworzyć analitykę dla konta należne wpłaty na poczet kapitału jak również jak księgować rozliczenia ze wspólnikami.

6 kwietnia 2024

Księga handlowa

Rozrachunki - stan płatności na dzień

Rozrachunki czyli stan płatności na dzień pozwolą na szybkie zweryfikowanie stanu rozliczeń zarówno całej firmy jak i np na rzecz wybranego kontrahenta.

1 kwietnia 2024

Kasa / Bank

Jak zaksięgować wyciąg bankowy w systemie wFirma ? - Pełna księgowość

Już prawie każdy przedsiębiorca korzysta z firmowych rachunków bankowych, tym bardziej w pełnej księgowości, dlatego tak ważne jest zautomatyzowanie rozliczeń z bankiem. Zobacz, jak łatwo zaksięgować wyciąg bankowy w systemie wFirma!

1 kwietnia 2024

Księga handlowa

Schematy księgowe - gdzie się znajdują i jak je modyfikować?

Schematy księgowe w systemie do pełnej księgowości przy wyborze wzorcowego planu kont są domyślnie zdefiniowane. Dzięki czemu można wygodnie rozpocząć pracę w systemie. Sprawdź w naszym artykule pomocy, jak pracować na schematach księgowych!

29 marca 2024

Podatki i sprawozdawczość

Potwierdzenie elektronicznej wysyłki deklaracji - UPO

UPO to urzędowe poświadczenie odbioru deklaracji wysłanej drogą elektroniczną. Stanowi potwierdzenie, że dana deklaracja faktycznie została złożona do US. UPO można pobrać do e-deklaracji wysyłanych z systemu wfirma.pl. Zobacz jak pobrać UPO w wfirma.pl.

29 marca 2024

Podatki i sprawozdawczość

Zaliczka na podatek dochodowy od osób prawnych - w jaki sposób wyliczyć podatek CIT?

W systemie wFirma.pl w łatwy i wygodny sposób można określić schemat wyliczania podatku CIT poprzez zdefiniowanie jak ma być wyliczana zaliczka na podatek dochodowy od osób prawnych. Sprawdź jak to zrobić!

4 marca 2024

Księga handlowa

Przeniesienie pełnej księgowości z innego systemu do systemu

Przeniesienie pełnej księgowości z innego systemu nie musi być trudna. Sprawdź jak łatwo uzupełnić dane w systemie i wykorzystać możliwości importowania baz posiadanych w innych systemach.

26 lutego 2024

Podatki i sprawozdawczość

Ulga dla rodzin 4+ - jak wykazać w zeznaniu rocznym?

Obowiązująca ulga dla rodzin 4+ pozwala podatnikom, którzy posiadają co najmniej 4 dzieci przy spełnieniu określonych warunków do zwolnienia z opodatkowania przychodów do maksymalnie 85 528 zł. Sprawdź, jak wykazać ulgę dla rodzin 4+ w zeznaniu rocznym!

21 lutego 2024

Księga handlowa

Księgowanie wynagrodzenia i składki ZUS w księgach rachunkowych

Księgowanie wynagrodzenia i składki ZUS w księgach rachunkowych może być wygodne i zautomatyzowane nawet gdy zdarzają się wypłaty po terminie. Zobacz

26 lutego 2024

Księga handlowa

Zeznanie roczne CIT estoński - deklaracja CIT-8E

Prowadzisz spółkę posiadającą osobowość prawą i wybrałeś estoński CIT? Czy wiesz, że masz obowiązek złożenia deklaracji CIT-8E? W artykule omawiamy, jak deklaracja CIT-8E powinna zostać wygenerowana oraz wysłana w systemie wFirma.pl! Przeczytaj i sprawdź.

15 lutego 2024

Księga handlowa

Deklaracja CIT-8 - jak wygenerować w systemie?

Prowadzisz spółkę posiadającą osobowość prawą? Czy wiesz, że osoby prawne mają obowiązek złożenia deklaracji CIT-8? W artykule omawiamy, jak deklaracja CIT-8 powinna zostać wygenerowana oraz wysłana w systemie wFirma.pl! Przeczytaj i sprawdź.

13 lutego 2024

Księga handlowa

Jak wystawić PK czyli polecenie księgowania?

Jak wystawić PK czyli polecenie księgowania?

5 marca 2024

Podatki i sprawozdawczość

Zeznania roczne przedsiębiorcy - jak sporządzić?

Przedsiębiorcy mają obowiązek sporządzać zeznania roczne z prowadzonej działalności. System wFirma.pl pozwala na wygenerowanie zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-28. Sprawdź, jak wygenerować roczne zeznanie z działalności rozliczanej w systemie!

28 marca 2024

Księgi i rejestry podatkowe

Zagraniczne rejestry VAT dla podmiotów zarejestrowanych do VAT w innym kraju UE

Prowadząc księgowość w wFirma przedsiębiorca ma możliwość dokumentować sprzedaż wysyłkową w zagranicznych rejestrach VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie możliwości jakie dają zagraniczne rejestry VAT i poznaj zasady ich funkcjonowania!

24 stycznia 2024

Księga handlowa

Jak sporządzić bilans w systemie wFirma?

W systemie możliwe jest sporządzenie bilansu śródrocznego bądź rocznego. Ponadto możliwe jest dodanie informacji o stracie / zysku z działalności. Dowiedz się z artykułu pomocy, jak sporządzić bilans w systemie!

5 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów