W związku z nowymi przepisami dotyczącymi składki zdrowotnej na przedsiębiorców oprócz okresowych obowiązków zostało nałożone dodatkowe obciążenie raz w roku. Chodzi o roczne rozliczenie składki zdrowotnej. Sprawdź, jak rozwiązaliśmy to w wFirma!
więcejOd początku 2022 roku wyliczenie podstawy składki zdrowotnej sprawia trudność podatnikom. Niejasne informacje prezentowane na stronie ZUS, odmienna definicja dochodu dla celów PIT i ZUS oraz sposób odliczenia składek społecznych. Sprawdź w czym rzecz!
więcejPrzedsiębiorcy, który założyli działalność i skorzystali z ulgi na start, po 6 miesiącach muszą się przerejestrować. Koniec ulgi na start wiąże się z obowiązkiem wykonania pewnych czynności i zgłoszenia tego w ZUS. Przeczytaj i dowiedź się więcej!
więcejW ostatnim czasie ZUS wprowadził dodatkowe walidacje podczas wysyłki deklaracji z systemów informatycznych do ZUS. Co oznaczają poszczególne komunikaty o błędach i jak sobie z nimi poradzić? Odpowiadamy w artykule i przedstawiamy rozwiązania!
więcejUżytkownicy systemu mogą korzystać z pomocy ekspertów w ramach posiadanego pakietu. Jeżeli potrzebują dodatkowego wsparcia mogą wykupić pakiet z asystentem księgowym lub kadrowym który oprócz wskazania ścieżki technicznej służy wiedzą merytoryczną.
więcejWystawiona faktura sprzedaży dla zagranicznego kontrahenta powinna zawierać odpowiednią stawkę VAT. System umożliwia także wybór waluty obcej i języka, w jakim faktura ma być wystawiona. Zobacz jak poprawnie wystawić fakturę kontrahentowi z UE lub poza UE
więcejWygenerowane w systemie wFirma.pl deklaracje zgłoszeniowe i rozliczeniowe ZUS można w łatwy sposób eksportować do Płatnika lub PUE. Z poziomu Płatnika lub PUE można dokonać wysyłki do ZUS. Sprawdź jak wykonać eksport i import deklaracji! Przeczytaj!
więcejW druku wyrejestrowania z ubezpieczeń pojawił się nowy blok, którego uzupełnienie sprawia spore problemy. By wybrać właściwe kody podstawy prawnej w ZWUA, należy sprawdzić wiele aktów prawnych. W opracowaniu wyjaśniamy czego dotyczą poszczególne z nich!
więcejTerminarz przedsiębiorcy to rozbudowane narzędzie, które umożliwia organizację pracy. Przypomina o terminach spotkań wyjazdów, płatności zobowiązań i należności od kontrahentów, ale również o terminach płatności podatków i ubezpieczeń
więcejObowiązkiem płatnika jest wysyłka deklaracji ZUS w ustawowym terminie. Dokumenty te w wersji elektronicznej można przekazać za pomocą systemu wFirma.pl, korzystając z własnego podpisu kwalifikowanego lub podpisu naszego pracownika. Sprawdź, ja to zrobić!
więcejPodpisywanie deklaracji przychodem wysyłanych do Ministerstwa Finansów jest dostępne w systemie wfirma.pl. Zobacz gdzie można znaleźć kwotę przychodu i dlaczego jest ona ważna oraz poznaj wygodny sposób wysyłki deklaracji PIT i VAT.
więcejSystem wFirma.pl pozwala na wygenerowanie deklaracji ZUS DRA razem z raportami ZUS RCA oraz ZUS RSA . Możliwie jest wyliczenie pełnych oraz częściowych składek społecznych. Dowiedz się więcej jak w systemie stworzyć deklaracje rozliczeniowe ZUS!
więcejPrzedsiębiorca zgłoszony do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego również jest uprawniony do otrzymywania świadczeń z ZUS takich jak zasiłek macierzyński. Z jakimi krokami w systemie wiąże się zasiłek macierzyński przedsiębiorcy? Sprawdź!
więcejPrzedsiębiorcy opłacają wszystkie składki na jedno konto ZUS. W systemie wFirma.pl warto wprowadzić indywidualny numer rachunku w ZUS, aby móc po wygenerowaniu deklaracji zrobić bezpośredni przelew. Sprawdź, gdzie dodać informacje o rachunku bankowym!
więcejPrzedsiębiorca może przekazać prywatny samochód osobowy lub ciężarowy do firmy. Wówczas należy dokonywać jego wprowadzenia do środków trwałych, co spowoduje ujęcie odpisów amortyzacyjnych w kosztach. Jak wprowadzić prywatny samochód do środków trwałych!
więcejOpłacanie składek zdrowotnych jest obowiązkowe dla większości przedsiębiorców. Sposób naliczenia tej opłaty zmienił się diametralnie od 2022 roku. W systemie wFirma.pl składka zdrowotna będzie wyliczana automatycznie na podstawie danych księgowych!
więcejDokonujesz sprzedaży na rzecz osób fizycznych na kasie fiskalnej i w związku z tym generujesz raporty okresowe? Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób oraz z jakim oznaczeniem zaksięgować przychód poprzez łączny raport okresowy z kasy fiskalnej!
więcejW przypadku wystąpienia sytuacji, która wpływa na wysokość składek lub błędów w pierwotnej deklaracji ZUS DRA, do ZUS powinna zostać przekazana korekta deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA. Sprawdź krok po kroku, jak w systemie wygenerować korektę deklaracj
więcejProwadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorca może jednocześnie podjąć pracę na podstawie umowy o pracę w innej firmie. Jak praca na etacie i działalność gospodarcza wpływa na rozliczenia z ZUS? Jakim ubezpieczeniom podlega przedsiębiorca? Sprawdź!
więcejW systemie wfirma.pl można dodać pojazd (firmowy lub niefirmowy) na różne sposoby w zależności od tego, w jaki sposób został pozyskany. Poznaj 4 sposoby dodawania pojazdu oraz dowiedz się, w jaki sposób powinno przebiegać dodawanie pojazdu do systemu!
więcejW razie problemów technicznych użytkownik w każdej chwili może zwrócić się o pomoc do naszych ekspertów działu technicznego poprzez funkcję Zapytaj eksperta. Wsparcie techniczne jest dostępne dla każdego użytkownika niezależnie od pakietu.
więcejPrzed wygenerowaniem pierwszej deklaracji ZUS DRA lub w przypadku zmiany schematu Użytkownik powinien wprowadzić odpowiednie dane dotyczące ZUS przechodząc do zakładki ustawienia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak to zrobić w wFirma.pl!
więcejSprzedaż na rzecz klientów indywidualnych zobowiązuje do ewidencjonowania przychodów na kasie rejestrującej. Niektórzy przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia dokumentując sprzedaż w inny sposób. Służy do tego ewidencja sprzedaży bezrachunkowej.
więcejRemanent śródroczny a wyliczenie składki zdrowotnej - wFirma przygotowała rozwiązanie które pozwoli obniżyć składkę zdrowotną zgodnie z obowiązującymi przepisami. Sprawdź jak uwzględnić remanent w składce zdrowotnej!
więcejZałożyłeś firmę i nie wiesz jak założyć konto w systemie wfirma.pl? Przejdź na stronę wfirma.pl i wybierz opcję ZAŁÓŻ KONTO. Dowiedz się, jak wygląda rozpoczęcie działalności oraz jakie kroki należy wykonać, żeby w pełni korzystać z funkcji systemu!
więcejUstalenie kwoty składki na ubezpieczenie zdrowotne dla wielu osób nie jest oczywiste, choć od zmiany przepisów mija rok. Kluczowa jest tu wybrana forma opodatkowania. Jak będzie wyliczana składka zdrowotna na przełomie roku w razie zmiany? Sprawdź!
więcej31 grudnia 2020 roku zakończył się okresu przejściowy i zaczęły obowiązywać nowe zasady rozliczania transakcji z Wielką Brytanią. Co dokładniej zostało zmienione przez Brexit? Przeczytaj i dowiedz się jak księgować dokumenty z Wielkiej Brytanii.
więcejJeżeli składki na ubezpieczenie społeczne są opłacane od najniższej podstawy wymiaru, można je pomniejszyć za okres choroby. Sprawdź, jak wprowadzić zwolnienie chorobowe przedsiębiorcy oraz osoby współpracującej!
więcejW systemie wprowadzona została integracja z OCR, dzięki której użytkownik systemu korzystający z księgowości online będzie mógł automatycznie księgować faktury. Dowiedz się, jak działa program do odczytywania faktur w chmurze oraz jak z niego skorzystać!
więcejZakup samochodu osobowego do systemu można wprowadzić na dwa sposoby, w zależności od rodzaju dokumentu zakupu. Podczas wprowadzania pojazdu do systemu należy wybrać sposób odliczenia VAT - 50% lub 100%. Sprawdź, jak zaksięgować zakup samochodu osobowego!
więcejPrzedsiębiorco! Chcesz wiedzieć jak należy oznaczać poszczególne rodzaje transakcji w nowym pliku JPK V7, który wejdzie w życie już 1 października 2020 roku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak sprawdzić jaki kod GTU powinieneś stosować!
więcejW systemie księgowanie wydatków odbywa się w zakładce WYDATKI, gdzie do wyboru są trzy rodzaje dokumentów: faktura VAT, faktura (bez VAT) oraz dowód wewnętrzny. Wydatek można zaksięgować również na podstawie pliku.
więcejPrzedsiębiorca, który rozpoczyna działalność gospodarczą ma prawo do opłacania preferencyjnych składek ZUS przez 2 lata. Po tym czasie następuje koniec okresu preferencji i rozpoczyna się tzw. duży ZUS. Sprawdź jakich formalności należy dopilnować!
więcejW systemie można wystawiać faktury sprzedaży w oparciu o aktualne przepisy ustawy o VAT. Dane kontrahentów można pobrać z bazy GUS a samą fakturę można wystawić również w walucie lub języku obcym. Dowiedz się jak faktura VAT jest wystawiana w systemie.
więcejPrzedsiębiorcy mają obowiązek sporządzać zeznania roczne z prowadzonej działalności. System wFirma.pl pozwala na wygenerowanie zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-28. Sprawdź, jak wygenerować roczne zeznanie z działalności rozliczanej w systemie!
więcejPrzy błędnym wystawieniu faktury dotyczącym ilości, wartości lub stawki podatku należy wystawić fakturę korygującą. W systemie faktura korygująca pozycje faktury jest wystawiana w prosty sposób, gdzie użytkownik może dodatkowo wpłynąć na skutek magazynowy
więcejChcesz wiedzieć jak wygenerować i wysłać nowy plik JPK V7 do Ministerstwa Finansów bezpośrednio z systemu wfirma.pl? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kogo i od kiedy obowiązuje generowanie i wysyłka pliku JPK V7M, a kto ma obowiązek generowania JPK V7K.
więcejPrzy zakupie środka trwałego może powstać potrzeba wykonania korekty VAT od jego nabycia. Należy ją wprowadzić w rejestrze zakupu, aby została wykazana w pliku JPK_V7. Jak powinna być wprowadzona korekta podatku naliczonego od nabyć środków trwałych?
więcejSystem umożliwia podatnikom do tego uprawnionym prowadzenie KPiR. Czy wiesz, jak jest zbudowana Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów a także jak ją właściwie prowadzić? Sprawdź, odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule!
więcejKażdy przedsiębiorca zobowiązany jest do opłacania składek społecznych i składki zdrowotnej do ZUS. Jak zatem wygląda w systemie wFirma.pl przystąpienie do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego? Przeczytaj i sprawdź jakich formalności należny dokonać!
więcejNiektóre e-deklaracje wysyłane z systemu wfirma.pl można potwierdzić kwotą przychodu uzyskanego w roku ubiegłym. Inne zaś wymagają posiadania podpisu kwalifikowanego, bądź autoryzacji za pomocą profilu zaufanego. Sprawdź, jak wysyłać e-deklaracje online!
więcejAdministrator firmy jest uprawniony do korzystania z modułu Użytkownicy, gdzie może dodać użytkownika lub przypiąć już istniejące konta do swojej firmy. Możliwe jest także modyfikowanie kont użytkowników zależnych (utworzonych przez administratora).
więcejRozliczenie nadpłaty składek ZUS wynikające z korekty deklaracji DRA można przenieść na poczet przyszłych należności. Jak przeprowadzić rozliczenie nadpłaty składek w systemie? Przeczytaj i dowiedz się jak rozliczyć poprawnie nadpłatę!
więcejCzłonkowie zarządu mogą być zatrudnieni w spółce na podstawie umowy o pracę lub na podstawie powołania. W tym drugim przypadku, umowa organu zarządzającego powinna być rozliczona w określony sposób. Sprawdź jak szybko tego dokonasz w systemie wFirma.pl!
więcejIstnieje możliwość integracji systemu wfirma.pl z wieloma popularnymi drukarkami fiskalnymi. Użytkownik może wystawiać paragony fiskalne wprost z systemu wFirma. Jedna drukarka fiskalna może być również udostępniana w sieci lokalnej dla kilku komputerów.
więcejPrzedsiębiorcy spełniający określone warunki mogą skorzystać z ulgi mały ZUS plus. Za pośrednictwem systemu wFirma.pl w prosty sposób obliczysz podstawę składek ZUS od dochodu i zgłosisz się do tej ulgi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak to zrobić!
więcejW przypadku, gdy zawarta w raporcie ZUS RCA nieprawidłowość polega na nieprawidłowym kodzie płatnik składek powinien ją skorygować poprzez "wycofanie" raportu ZUS RCA z nieprawidłowym kodem. Zerowe RCA jest możliwe do wygenerowania w systemie wFirma
więcejLista obecności to jeden z najczęściej stosowanych sposobów potwierdzania obecności pracowników w pracy. System wFirma.pl umożliwia wygodne drukowanie listy obecności, z uwzględnieniem wprowadzonych już zaplanowanych nieobecność pracownika. Sprawdź!
więcejKwestionariusz osobowy jest dokumentem, w którym pracownik uzupełnia dane osobowe niezbędne do nawiązania stosunku pracy. W jaki sposób uzupełnić kwestionariusz osobowy w systemie wFrima.pl w panelu e-Pracownik? Przeczytaj artykuł i sprawdź!
więcejW systemie wFirma.pl można sporządzić zaświadczenia niezbędne do wypłaty zasiłków przez ZUS. Formularze te można teraz wysłać również elektronicznie. Zobacz jak wygląda eksport zaświadczeń Z-3, Z-3a i Z-3b z naszego systemu i wdrożenie ich do PUE!
więcejWielu przedsiębiorców, poza prowadzeniem działalności, pracuje również na umowę o pracę, zlecenie bądź dzieło. Sprawdź, jak w zależności od rodzaju opodatkowania działalności, ująć przychody z pracy i z działalności gospodarczej w zeznaniu rocznym!
więcejSystem umożliwia poprawne rozliczenie wydatku związanego z importem usług z Unii Europejskiej, czyli wewnątrzwspólnotowego nabycia usług wraz z przygotowaniem deklaracji VAT-7 z ujęciem transakcji zagranicznych. Sprawdź, jak wprowadzić import usług z UE.
więcejW zakładce USTAWIENIA znajduje się szereg opcji, które należy uzupełnić przed rozpoczęciem pracy w systemie tj. dane identyfikacyjne, formę działalności, adres oraz rachunki bankowe. Dowiedz się, w jaki sposób uzupełnić dane podstawowe firmy w systemie.
więcejW przypadku zmiany transakcji np. zwrotu towaru czy też błędu na fakturze pierwotnej sprzedawca wystawia nabywcy fakturę korygującą. W systemie możliwe jest księgowanie faktury korygującej wydatek, która zostanie powiązana z fakturą pierwotną.
więcejInformacja o warunkach zatrudnienia powinna zostać przekazana nowo zatrudnionemu pracownikowi w ciągu 7 dni od daty zawarcia umowy. Zobacz jak prosto i szybko stworzyć ten dokument w systemie wFirma.pl. Przeczytaj o tym i dowiedz się więcej!
więcejSystem umożliwia poprawne rozliczanie importu usług spoza UE oraz przygotowanie deklaracji VAT-7 z uwzględnieniem zagranicznej transakcji. Zobacz, za pomocą jakiego schematu księgowania należy wprowadzić import usług spoza Unii Europejskiej.
więcejW sytuacji, gdy pakiet wygasa lub wygasł, możliwe jest jego przedłużenie w zakładce USTAWIENIA. Do wyboru użytkownika dostępne są okresy 30,90,180 i 360 dni. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda przedłużenie pakietu w systemie wFirma!
więcejSkładki na ubezpieczenie społeczne można odliczyć od dochodu przy wyliczaniu zaliczki na podatek lub ujmować je w kosztach. Przedsiębiorca sam może wybrać, które rozwiązanie jest dla niego lepsze. Sprawdź, jak wygląda księgowanie składek ZUS w systemie!
więcejSystem wfirma.pl udostępnia funkcję wprowadzania informacji o płatności, która ułatwia kontrolę należności oraz zobowiązań. Fakturę można rozliczać częściowo bądź w całości przy wystawianiu oraz księgowaniu faktury lub w okresie późniejszym.
więcejEwidencja środków trwałych to wykaz wszystkich wprowadzonych przez użytkownika do systemu wfirma.pl składników majątku, w tym wartości niematerialnych i prawnych oraz środków trwałych. Sprawdź, jakie funkcje posiada oraz w jaki sposób prowadzić ją online!
więcejPrzedsiębiorca podlegający ubezpieczeniu społecznemu może korzystać z różnych świadczeń, w tym z zasiłków z ZUS. W systemie można również rozliczyć urlop ojcowski przedsiębiorcy. Jak obniżyć składki za ten czas? Przeczytaj i dowiedz się!
więcejSerwis wfirma.pl umożliwia importowanie i rozliczanie transakcji z konta bankowego. Po załadowaniu pliku z wyciągiem bankowym system sam dopasuje wykonane operacje na koncie bankowym do dokumentów utworzonych w programie. Sprawdź, jak działa funkcja Bank!
więcejW przypadku faktur kosztowych, które nie zostały opłacone w terminie 90 dni od terminu płatności wynikającego z faktury, w systemie dokonywana jest automatyczna korekta podatku VAT uwzględniana w JPK V7. Sprawdź, jak jest uwzględniana w wfirma.pl!
więcejKolejna duża nowelizacja przepisów podatkowych jaka weszła w życie z 1 stycznia 2023 roku spowodowała niemałe zamieszanie w wyliczaniu płac. System wFirma.pl jest gotowy na zmiany w wynagrodzeniach. Sprawdź jakie kroki należy podjąć, aby wyliczyć pensje!
więcejWydatki eksploatacyjne, związane z użytkowaniem samochodu (np. części, oleje, bieżące naprawy), należy księgować poprzez schemat: Inne wydatki związane z bieżącym użytkowaniem pojazdu. System odliczy odpowiednio VAT w zależności od przeznaczenia pojazdu.
więcejSystem umożliwia wystawienie faktury sprzedaży w procedurze OSS (One Stop Shop). Na czym polega system OSS oraz jak wystawić fakturę w procedurze VAT OSS w systemie wFirma? Przedstawiamy, jak powinna być wystawiona faktura VAT OSS w nowej procedurze!
więcejUżytkownicy systemu wFirma mogą skorzystać z możliwości importu transakcji z banku. Sprawdź, co należy zrobić, aby tego dokonać. Przeczytaj, na czym polega integracja z bankiem i bezpośredni import transakcji w module bank oraz jak go wykorzystać!
więcejW momencie rozwiązania umowy o pracę pracodawca jest zobligowany do wydania pracownikowi świadectwa pracy. Prawidłowe jego przygotowanie nieraz wydaje się uciążliwe, jednak nie z system wFirma.pl. Sprawdź, jak przygotować świadectwo pracy!
więcejFaktury dotyczące rat leasingowych za samochód osobowy należy księgować, korzystając ze schematu: Leasing lub dzierżawa samochodu osobowego. Dowiedz się, jak należy zaksięgować fakturę dokumentującą ratę leasingu lub dzierżawy samochodu osobowego!
więcejSystem wFirma.pl pozwala wygenerować zaświadczenie ZUS Z-3, czyli dokumentu niezbędny do otrzymania przez pracownika świadczeń z tytułu choroby lub macierzyństwa. Jakie dane należy podać w tym formularzu? Przeczytaj i dowiedz się!
więcejAby zleceniobiorca otrzymał świadczenie z ubezpieczenia chorobowego czy wypadkowego z ZUS, konieczne jest przesłanie, wraz z dokumentami dotyczącymi niezdolności do pracy, zaświadczenia ZUS Z-3a. Sprawdź, jak wygenerować je w systemie!
więcejSystem wFirma.pl udostępnia szablony faktur, z których użytkownik może wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Dostępnych jest 9 gotowych wzorów. Istnieje również możliwość stworzenia własnego szablonu faktury. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
więcejPrzedsiębiorcy, którzy nie mają obowiązku rejestrowania sprzedaży na rzecz osób prywatnych za pomocą kasy fiskalnej, mogą skorzystać z funkcji wystawiania dowodów sprzedaży w systemie. Sprawdź, w jaki sposób wystawić dowód sprzedaży online!
więcejSamodzielna księgowość internetowa ze wsparciem doradców księgowych, podatkowych, ekspertów prawa pracy - interfejs dla programistów
więcejFaktury zakupu od małego podatnika rozliczającego się metodą kasową zostaną automatycznie ujęte w rejestrze zakupu VAT w dacie faktycznej zapłaty. Sprawdź, jak zaksięgować fakturę od małego podatnika, na której znajduje się adnotacja "metoda kasowa".
więcejW systemie wFirma.pl możliwe jest prowadzenie ewidencji pojazdów i ewidencji środków trwałych dla samochodów elektrycznych z limitem do 225 tys. zł. Sprawdź, jak dodawać samochody elektryczne, aby były automatyczne rozliczane w odpowiedniej proporcji!
więcejJak prawidłowo zatrudnić małżonka na umowę o pracę? Czy od jego wynagrodzenia opłaca się składki ZUS i podatek? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź jak rozliczana jest osoba współpracująca zatrudniona na umowę o pracę w systemie wFirma.pl!
więcejW sytuacji gdy podatnik nie otrzymał od kontrahenta należności za dostarczony towar czy wykonaną usługę w termie 90 dni od upływu terminu może skorzystać z ulgi na złe długi. Sprawdź, jak ulga na złe długi powinna zostać odznaczona w systemie wFirma.pl!
więcejW systemie wFirma.pl możliwe jest sporządzanie list płac oraz deklaracji DRA, które trafiają bezpośrednio po ich utworzeniu i rozliczeniu do kpir. Zobacz, jak dokładnie odbywa się księgowanie kosztów wynagrodzeń i opłaconych za pracowników składek.
więcejFaktura korygująca dane formalne jest konieczna, jeśli popełniono błąd w adresie, numerze NIP czy nazwie kontrahenta. Nie pływa na wysokość zobowiązania podatkowego. Zobacz, w jaki sposób sprzedawca może wystawić fakturę korygującą dane formalne!
więcejCzy rozliczenie członka rodziny jako osoby współpracującej wiąże się z dodatkowymi obowiązkami wobec ZUS? Jak wpływa rodzaj umowy na to rozliczenie? Przeczytaj i dowiedz się jak można wprowadzić i rozliczyć zatrudnienie członka rodziny w systemie wFirma!
więcejSamofakturowanie polega na tym, że obowiązek wystawienia faktury przechodzi ze sprzedawcy na nabywcę danej usługi lub towaru. Jak poprawnie zaksięgować fakturę wystawioną przez nabywcę i uwzględnić oznaczenia GTU? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!
więcejUżytkownicy systemu wfirma.pl mają możliwość na potrzeby JPK V7 nadania odpowiednie kody grup towarów i usług, czyli kody GTU na fakturze sprzedaży ręcznie lub automatycznie w zależności od wybranego przez niego pakietu czy preferencji.
więcejAby otrzymać zasiłek opiekuńczy przedsiębiorca musi dopełnić odpowiednich formalności. Jak wprowadzić zwolnienie na opiekę nad dzieckiem lub innym członkiem rodziny, aby pomniejszyć składki ZUS? Odpowiedź znajdziesz w opracowaniu!
więcejKrajowy System e-Faktur to platforma Ministerstwa Finansów służąca do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. KSeF od 1 lipca 2024 r. ma stać się obowiązkowy. Nie daj się zaskoczyć i korzystaj z integracji z KSeF w systemie wFirma.pl już dz
więcejPodatnicy, którzy korzystają ze zwolnienia z VAT transakcje unijne rozliczają w szczególny sposób. Mają obowiązek złożenia informacji VAT UE oraz deklaracji VAT-8. Dowiedz się, jak poprawnie rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów u nievatowca!
więcejUżytkownicy wfirma.pl mają możliwość tworzenia własnej numeracji faktur sprzedażowych i innych dokumentów. Możliwe jest także wprowadzenie własnego logo, które następnie umieszczane będzie na fakturze sprzedaży. Sprawdź, jak wybrać serie numeracji!
więcejPodatnik, który w ciągu roku pobierał świadczenia od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, powinien spodziewać się otrzymania druku PIT-11A lub PIT-40A. Dowiedz się, jak w systemie wfirma.pl ująć otrzymany PIT od ZUS w rocznej deklaracji podatku dochodowego!
więcejSystem pozwala wygenerować deklaracje zgłoszeniowe ZUS zarówno dla przedsiębiorcy, osoby współpracującej, jak i pracownika. Dostępne deklaracje to: ZUS ZUA i ZZA, ZUS ZWUA, ZUS ZCNA, ZUS ZFA, ZUS ZSWA, ZUS ZIUA, ZUS ZBA, ZUS ZZA, ZUS IWA, ZUS OSW i RIA.
więcej