0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej w systemie wFirma.pl

Wielkość tekstu:

Przedsiębiorca i osoba współpracująca opłacający dobrowolne ubezpieczenie chorobowe ma prawo pobierać z ZUS zasiłek opiekuńczy, w przypadku sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny lub dzieckiem. W celu otrzymania świadczenia przedsiębiorca zobowiązany jest dostarczyć do ZUS zaświadczenie Z-3b oraz wniosek ZUS Z-15A/B. Od teraz wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy jest dostępny w systemie wFirma.pl, sprawdź jak łatwo można  go wygenerować.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy - w systemie wFirma.pl

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej możliwy jest do wygenerowania z zakładki START » ZUS » DRUKI Z-3b i Z-15A/B » DODAJ » ZUS Z-15A/ZUS Z-15B.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - dodawanie wniosku

Jeżeli przedsiębiorca/osoba współpracująca mają wprowadzonych do systemu członków swojej rodziny w zakładce USTAWIENIA » PODATKI » ZUS » RODZINA, to przy generowaniu wniosku Z-15A/B użytkownik będzie miał możliwość określić:

  • dla kogo wystawiany jest wniosek,
  • nad kim będzie sprawował opiekę oraz
  • czy występuje inny członek rodziny, który dzieli gospodarstwo domowe z ubezpieczonym, ale nie może zaopiekować się wskazanym chorym.

W przypadku, gdy dane tych osób użytkownik chce uzupełnić ręcznie, bezpośrednio w pliku, to pola w oknie należy pozostawić puste i wybrać przycisk DALEJ.

 Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej w systemie wFirma.pl - wskazanie członka rodziny

Następnie system automatycznie wygeneruje wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy. Dane osobowe, które zostały ówcześnie wprowadzone do systemu zostaną zaciągnięte do dokumentu automatycznie.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - druk Z-15A/B

Użytkownicy są na bieżąco informowani przez system, które pola w zaświadczeniu są wymagane do uzupełnienia.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - walidacja

Po wprowadzeniu wszystkich danych, należy zapisać dokument.  Wniosek można edytować w dowolnym momencie. W tym celu wystarczy zaznaczyć go, a następnie kliknąć na MODYFIKUJ. Wszystkie naniesione zmiany należy zapisać.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy - wydruk

Wygenerowany wniosek ZUS Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej dostępny jest zakładce START » ZUS » DRUKI Z-3b i Z-15A/B. W celu wydrukowania dokumentu, należy go zaznaczyć i kliknąć DRUKUJ.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - drukowanie wniosku

Możliwość szybkiego i sprawnego generowania zaświadczeń dla przedsiębiorcy i osoby współpracującej jest kluczowa. Pozwala to znacznie zaoszczędzić czas, bowiem większość danych wypełniana jest automatycznie.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów