0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Eksport zaświadczeń Z-3, Z-3a i Z-3b i ich wysyłka z PUE

Wielkość tekstu:

W systemie wFirma.pl możliwy jest eksport zaświadczeń Z-3, Z-3a oraz Z-3b do pliku. Takiemu zabiegowi użytkowników może wprowadzić taki plik do PUE ZUS a następnie wysłać go elektronicznie. Poniżej przedstawiamy jak w łatwy sposób wysyłać te pliki elektronicznie.

Eksport zaświadczeń Z-3, Z-3a i Z-3b

Utworzony formularz Z-3 oraz Z-3a zapisywany jest w zakładce KADRY » DEKLARACJE. W tym miejscu wystarczy zaznaczyć utworzone dokumenty, a następnie z górnego paska wybrać WYŚLIJ/EKSPORTUJ » EKSPORTUJ FORMULARZE ZUS.

Eksport zaświadczeń z-3 - pobieranie zaświadczeń z3 i z3a z systemu

Po wykonaniu tej czynności zostanie pobrany plik w formacie xml na dysk komputera.

Analogicznie zaświadczenie Z-3b może pobrać przedsiębiorca. Eksport zaświadczeń Z-3b można wykonać w START » ZUS » DRUKI Z-3B i Z15 A/B, gdzie wystarczy zaznaczyć utworzony formularz i wybrać z paska opcji EKSPORTUJ FORMULARZE ZUS.

Eksport zaświadczeń z-3 - zaświadczenie przedsiębiorcy

 

Tu również formularz formacie XML zostanie pobrany na dysk komputera.

Przy wgrywaniu formularza Z-3/Z-3B na PUE bezpośrednio w profilu płatnika dane podane na druku muszą być identyczne ja te podane w ZUS. Oznacza to, że przy tworzeniu Z-3 w wfirma w bloku dane płatnika (które są edytowalne) należy przekopiować wszystko co podane w PUE, np. uzupełnić takie dane jak Regon czy PESEL (mimo tego, że na druku jest informacja, że przy podaniu NIP nie trzeba pozostałych danych wpisywać). Znaczenie ma nawet wielkość liter (jeśli na PUE nazwa firmy jest podana dużymi literami to i w Z-3/Z-3B musi być podane dużymi), ważne jest też np. to, czy w prawidłowym miejscu jest spacja czy jej nie ma. Przy imporcie z profilu ogólnego import przechodzi bezproblemowo. Po zmianie danych na druku na takie jak są w PUE (KADRY » DEKLARACJE lub START » ZUS wystarczy zaznaczyć deklarację, wybrać MODYFIKUJ zmienić dane płatnika na takie jakie podane są w ZUS) i następnie po pobraniu pliku import powinien przebiec pomyślnie.

Wdrożenie danych do systemu PUE

Po zalogowaniu się na platformę PUE należy przejść do profilu Płatnika. Tam w MENU po lewej stronie należy wybrać DOKUMENTY I WIADOMOŚCI » DOKUMENTY ROBOCZE » IMPORT DOKUMENTÓW » IMPORTUJ.

Eksport zaświadczeń z-3 - wdrożenie w PUE

Wówczas pojawi się okno pozwalające na wybór pliku do importu, na dole strony wybrać należy DODAJ DOKUMENT...

Eksport zaświadczeń z-3 - okno importu

Po wyborze pliku i jego wczytaniu wystarczy kliknąć IMPORTUJ, aby dokument pojawił się na liście.

 Eksport zaświadczeń z-3 - wczytany dokument

W tym miejscu należy zaznaczyć dokument i wybrać SZCZEGÓŁY/WYŚLIJ.

Eksport zaświadczeń z-3 - dokument na liście

W oknie podglądu warto pamiętać o edycji pliku w celu sprawdzenia zawartych w nim danych (EDYTUJ).

Eksport zaświadczeń z-3 - edycja i wysyłka

Po sprawdzeniu jego poprawności można wysłać dokument do ZUS (przycisk WYŚLIJ).

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów