0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Obowiązki kadrowe po zakończeniu roku

Wielkość tekstu:

Po zakończeniu każdego roku istnieje szereg stałych obowiązków kadrowych, które wymagają, aby ich dopełnić. Jakie konkretnie czynności należy podjąć po zakończeniu roku 2023?

 

Do pobrania:

Ebook: Obowiązki kadrowe po zakończeniu roku.pdf

Ebook: "Obowiązki kadrowe po zakończeniu roku" - najważniejsze informacje

W ebooku eksperci szczegółowo opisali procesy kadrowe po zakończeniu roku:

  • Jak wygenerować i złożyć deklaracje PIT-4R oraz PIT-8AR?

  • Jak sporządzić w najnowszej wersji deklaracji PIT-11?

  • Jak, w jakiej formie i do kiedy przekazać coroczną informację o składkach ZUS dla pracownika?

  • Czym jest ZUS IWA, kto sporządza tę deklarację oraz gdzie i w jakiej formie należy ją złożyć?

Warto zaznaczyć, że sporządzenie deklaracji może być prostsze i przebiegać w pełni elektronicznie. Oprogramowanie wFirma umożliwia wygodne generowanie i przesyłanie deklaracji bezpośrednio z systemu. Więcej informacji w artykule: Masowe generowanie PIT-11 i IMIR i ich zbiorcza wysyłka do pracowników.

Obowiązki kadrowe po zakończeniu roku - najważniejsze zagadnienia

Zakończenie roku to intensywny czas dla pracodawców, a także dla działu kadr, ponieważ wymaga dokładnej analizy i rozliczenia płac pracowników za miniony okres. Należy uwzględnić wypłacane pensje, premie, nagrody, zasiłki oraz inne składniki wynagrodzenia. 

Pracodawcy lub dział kadr powinni przygotować oraz przekazać do odpowiednich instytucji i swoim pracownikom niezbędne deklaracje i dokumenty. Ważne jest również przeliczenie i rozliczenie niewykorzystanych dni urlopowych pracowników.

Ebook "Obowiązki kadrowe po zakończeniu roku" stanowi niezwykle przydatną lekturę dla przedsiębiorców, specjalistów ds. kadr oraz pracowników i dostarcza pełnej wiedzy na temat obowiązków kadrowych po 2023 roku. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów