0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

E-akta osobowe

Wielkość tekstu:

Bez względu na formę prowadzonej działalności oraz liczbę zatrudnionych pracowników, pracodawca jest zobowiązany do tworzenia i prowadzenia, odrębnych akt osobowych dla każdego pracownika. Dotychczas akta były prowadzone w formie papierowej, jednak pracodawca może zadecydować, czy chce prowadzić e-akta osobowe.

 

Do pobrania:

Ebook: E-akta osobowe.pdf

Ebook: “E-akta osobowe” wyjaśniamy i odpowiadamy

W ramach kompendium eksperci analizują takie zagadnienia jak:

  • Akta osobowe pracownika - jak należy je prowadzić?
  • Akta osobowe - okresy przechowywania dokumentacji związanej z zatrudnieniem
  • Akta pracownicze w formie elektronicznej - jak je prowadzić?

E-akta osobowe w firmie

Elektroniczne akta osobowe posiadają takie same uznanie prawne jak tradycyjne akta papierowe. Istotne jest zapewnienie przez pracodawców odpowiednich środków bezpieczeństwa oraz zabezpieczeń technicznych w celu ochrony danych pracowników. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy i ochrony danych osobowych, pracodawcy są zobowiązani do przechowywania e-akt osobowych przez określony czas. Po tym okresie mogą być zmuszeni do bezpiecznego usunięcia lub zniszczenia dokumentacji.

W ebooku "E-akta osobowe" znajdują się kluczowe informacje na temat obowiązków pracodawcy, wyboru między formą elektroniczną a papierową, zabezpieczeń związanych z RODO oraz przestrzegania przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów