Czy z systemu wFirma.pl można korzystać nie będąc płatnikiem VAT?

Prowadzę agencję pośrednictwa ubezpieczeniowego i nie jestem płatnikiem podatku VAT. Czy system wFirma.pl przeznaczony jest także dla nievatowców?

 

Z systemu wFirma.pl mogą korzystać zarówno czynni podatnicy VAT, jak i podatnicy zwolnieni z VAT. W celu oznaczenia w systemie zwolnienia z VAT należy w zakładce USTAWIENIA » PODATKI » PODATEK VAT odznaczyć opcję PŁATNIK VAT oraz w pozycji PODSTAWA PRAWNA ZWOLNIENIA Z VAT określić na jakiej podstawie korzystają ze zwolnienia z VAT.

Księgowość online dla nievatowców - ustawienia

Dzięki temu funkcje systemu będą dostosowane tak, aby podatnik zwolniony z VAT mógł prawidłowo rozliczać swoje przychody  i wydatki m.in. zostanie udostępniona funkcja wystawiania faktur bez VAT, dodawania wydatków księgowanych tylko do kosztów oraz rejestr VAT transakcji zagranicznych, w przypadku gdy użytkownik będzie zarejestrowany do VAT UE.

Szczegóły dotyczące ustawień związanych z podatkiem VAT opisuje artykuł: Podatek VAT

Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz