0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Dlaczego w deklaracji DRA nie ma wyliczonych składek za pracowników?

Wielkość tekstu:

Wprowadziłem od stycznia  pracowników do zakładki Kadry, wygenerowałem następnie listę płac. Kolejnym krokiem było wyliczenie podatku PIT 4 za pracowników oraz deklaracji ZUS DRA wraz z załącznikami. Nie wiem, dlaczego na deklaracji DRA nie ma wyliczonych składek za pracowników, wszędzie jest 0. Tak samo z podatkiem dochodowym.

 

Obowiązek wyliczenia składek powstaje w miesiącu, w którym zostają wypłacone pracownikom pensje. Czyli jeżeli wypłata do listy płac za styczeń nastąpiła do dnia 10 lutego, obowiązek oskładkowania wynagrodzenia powstał w lutym. Tak więc w deklaracji ZUS DRA za luty, składanej do 15/20 marca, będą naliczone składki od tej wypłaty. Natomiast w deklaracji za styczeń pracownik zostanie wykazany z zerowymi podstawami wymiaru składek, gdyż jest zatrudniony w firmie, ale w styczniu nie osiągnął przychodu, który byłby podstawą naliczenia składek.

W zakładce KADRY » LISTY PŁAC » ZBIORCZE / KADRY » RACHUNKI w kolumnie "okres deklaracji" jest przypisany miesiąc, w którym pojawi się to wynagrodzenie na raportach do ZUS.

 Składki za pracowników

Gdy wprowadzono błędną datę wypłaty można ją zmienić poprzez zaznaczenie listy płac/rachunku MODYFIKUJ. Zmiana daty wypłaty wpłynie na deklaracje rozliczeniowe oraz podatek za pracowników.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów