0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Eksport przelewów do banku w systemie wFirma.pl

Wielkość tekstu:

Serwis wFirma.pl umożliwia eksportowanie wystawianych w systemie wydatków (faktura VAT, faktura bez VAT), list płac i rachunków pracownika do pliku, który następnie można zaimportować w banku. Eksport przelewów jest obecnie możliwy dla następujących banków:

 • Alior Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • ING,
 • mBank,
 • Meritum Bank,
 • PKO BP,
 • Raiffeisen Polbank,
 • BNP Paribas,
 • Millennium Bank.

Lista banków sukcesywnie będzie rozszerzana.

Eksport wydatków do banku - jak wyeksportować plik z transakcjami?

Funkcja ta dostępna jest dla wszystkich użytkowników systemu wFirma.pl, którzy posiadają aktywny pakiet Księgowość online, Księgowość online + magazyn, Pełna księgowość lub Kadry, płace i ubezpieczenia. Po zalogowaniu na konto trzeba przejść do zakładek, gdzie dostępna jest dana funkcja, a mianowicie:

 • WYDATKI » KSIĘGOWANIE » ZAKSIĘGOWANE,
 • KADRY » LISTY PŁAC » ZBIORCZE,
 • KADRY » RACHUNKI.

Po zaznaczeniu elementów, które chcemy eksportować należy wybrać akcję EKSPORTUJ DO BANKU lub SPLIT PAYMENT. W oknie, które się wyświetli, należy wskazać rachunek bankowy nadawcy oraz wybrać konkretny bank.

Korzystając z opcji EKSPORTUJ DO BANKU lub SPLIT PAYMENT w zakładce WYDATKI » KSIĘGOWANIE » ZAKSIĘGOWANE, przy definiowaniu ustawień eksportu przelewów do banku istnieje również możliwość wygenerowania przelewów z datami wykonania zgodnymi z terminem płatności danego wydatku.

Aby tego dokonać należałoby w oknie eksportu przelewów do banku zaznaczyć opcję UŻYJ ZDEFINIOWANYCH TERMINÓW PŁATNOŚCI Z DOKUMENTÓW. W przypadku gdy termin płatności wydatku jest wcześniejszy niż obecna data, przelew dla takiego wydatku zostanie wygenerowany z obecną datą wykonania eksportu do banku.

Jeśli podane dane są prawidłowe, po kliknięciu przycisku GENERUJ pojawi się okno z plikiem do pobrania.

Eksport przelewów do banku - pobieranie danych

Eksport nie obejmuje dokumentów wystawionych w walucie obcej.

Eksport wydatków do banku - oznaczenie wyeksportowania

W systemie po wyeksportowaniu wydatków pojawia się informacja, że dane wydatki zostały już wyeksportowane. Aby widoczne było to na liście wydatków należy przejść do zakładki WYDATKI » KSIĘGOWANIE, najechać na ikonę kół zębatych i skorzystać z opcji USTAWIENIA KOLUMN, gdzie kolumnę WYEKSPORTOWANE przesuwamy z "Dostępne kolumny" do "Aktywne kolumny".

Eksport przelewów do banku

Wówczas w kolumnie WYEKSPORTOWANE pojawi się informacja TAK jeśli wydatek został wyeksportowany. Można też ręcznie zaznaczyć, że wydatek został wyeksportowany poprzez oznaczenie wydatku i skorzystanie z opcji EKSPORTUJ DO BANKU » ZMIEŃ STATUS.

Importowanie pliku z transakcjami do banku

Pobrany plik należy zaimportować na swoim koncie bankowym. Poniżej znajduje się instrukcja importu danych na przykładzie mBank.

PŁATNOŚCI » OPERACJE ZAPLANOWANE » KOSZYK PRZELEWÓW. Po kliknięciu w przycisk WYBIERZ PLIK » Dalej należy dodać wygenerowany w systemie wFirma.pl plik. Następnie należy przejść zakładki LISTA OPERACJI.

 

Eksport przelewów do banku - ustawienia banku

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów