0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Import e-zwolnień lekarskich z PUE ZUS

Wielkość tekstu:

Od 2016 roku rozpoczęto korzystanie z elektronicznych zwolnień lekarskich. Import e-zwolnień lekarskich z PUE ZUS jest możliwy w systemie wFirma!

Eksport e-zwolnień z ZUS PUE

Import e-zwolnień możliwy jest, jeśli pracodawca ma utworzone konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu się do systemu ZUS PUE należy przejść do zakładki PANEL PŁATNIKA » ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIE.  

Elektroniczne zwolnienia mogą mieć status zaświadczenia:

  • Wystawione,
  • Archiwalne,
  • Skorygowane,
  • Anulowane,
  • Wsteczne – do wyjaśnienia,
  • Wsteczne – uzasadnione medycznie,
  • Wsteczne – nieuzasadnione medycznie.

Następnie zwolnienie lekarskie danego pracownika należy zaznaczyć po prawej stronie » EKSPORTUJ.

import e-zwolnień - PUE ZUS

W ten sposób zostanie wygenerowany i pobrany plik w formacie CSV. Będzie on zawierał 35 kolumn, gdzie znajdują się informacje dotyczące ubezpieczonego jak i lekarza, który wystawił zwolnienie. 

Import e-zwolnień do systemu wFirma.pl

W kolejnym kroku należy zalogować się do systemu wFirma.pl i przejść do zakładki KADRY » GRAFIK » IMPORT E-ZWOLNIEŃ. W oknie importu zwolnienia należy nacisnąć przycisk PRZEGLĄDAJ i wybrać zapisany wcześniej plik CSV.

import e-zwolnień - załączanie pliku

Po wybraniu odpowiedniego pliku pojawi się okno z wykazem pracowników, których zwolnienie lekarskie zostało pobrane z PUE ZUS. Jeśli wszystkie dane się zgadzają, należy nacisnąć ZAPISZ.

import e-zwolnień - pobieranie z PUE

Po zapisaniu, do systemu zostanie zaimportowana nieobecność pracownika. Będzie widniała w zakładce KADRY » GRAFIK w widoku miesięcznym.

import e-zwolnień - chorobowe w grafiku

W celu sprawdzenia, lub poprawy wprowadzonych danych, należy nacisnąć na imię i nazwisko pracownika. W oknie szczegółów należy przejść do zakładki CZAS PRACY » MENU » NIEOBECNOŚCI.

import e-zwolnień - import do nieobecności

Nieobecność pracownika zaimportowana z PUE ZUS będzie oznaczona ikoną, która oznacza, że nieobecność została zaimportowana z PUE ZUS. Tak wprowadzoną nieobecność można modyfikować zaznaczenie nieobecności MODYFIKUJ.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów