Wskaźniki ubezpieczeniowe i płacowe w systemie

W celu prawidłowego naliczenia składek ZUS za pracowników i przedsiębiorców należy stosować odpowiednie wskaźniki procentowe lub kwotowe, które wynikają z przepisów o ubezpieczeniu społecznym. Wskaźniki i kwoty bazowe wykorzystywane są także podczas ustalania zaliczek na podatek. W systemie wFirma zawsze stosowane są wskaźniki aktualne na dany dzień roku (adekwatnie do aktualnego stanu prawnego). 

Wiele wskaźników zmienia się co roku. Tym samym warto wiedzieć, które wartości przyjmowane są do wyliczeń. W celu sprawdzenia, jakie wartości zostały przyjęte do poszczególnych wyliczeń należy przejść do zakładki USTAWIENIA»INNE»KADRY.

Wskaźniki w ustawieniach systemu

 

W zakładce WSKAŹNIKI znajduje się lista wskaźników wykorzystywanych podczas wyliczania wynagrodzeń pracowników i wykonawców, a także przy ustalaniu wysokości składek społecznych i zdrowotnych za przedsiębiorców.

Wskaźniki składkowo-płacowe

W dolnej części okna, można wybrać rok, za który chcemy sprawdzić interesujące nas wartości.

Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska