Wskaźniki ubezpieczeniowe i płacowe w systemie

W celu prawidłowego naliczenia składek ZUS za pracowników i przedsiębiorców należy stosować odpowiednie wskaźniki procentowe lub kwotowe, które wynikają z przepisów o ubezpieczeniu społecznym. Wskaźniki i kwoty bazowe wykorzystywane są także podczas ustalania zaliczek na podatek. W systemie wFirma zawsze stosowane są wskaźniki aktualne na dany dzień roku (adekwatnie do aktualnego stanu prawnego). 

Wiele wskaźników zmienia się co roku. Tym samym warto wiedzieć, które wartości przyjmowane są do wyliczeń. W celu sprawdzenia, jakie wartości zostały przyjęte do poszczególnych wyliczeń należy przejść do zakładki USTAWIENIA»INNE»KADRY.

Wskaźniki w ustawieniach systemu

 

W zakładce WSKAŹNIKI znajduje się lista wskaźników wykorzystywanych podczas wyliczania wynagrodzeń pracowników i wykonawców, a także przy ustalaniu wysokości składek społecznych i zdrowotnych za przedsiębiorców.

Wskaźniki składkowo-płacowe

W dolnej części okna, można wybrać rok, za który chcemy sprawdzić interesujące nas wartości.

Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn