Nota korygująca - jak wystawić?

Nota korygująca jest dokumentem wystawianym przez nabywcę towaru lub usługi, który otrzymał fakturę lub fakturę korygującą zawierającą pomyłki dotyczące informacji wiążącej się zwłaszcza z danymi nabywcy. Błędy, które mogą być skorygowane notą szczegółowo omawia artykuł: Nota korygująca - najważniejsze informacje.

Funkcja wystawiania noty korygującej jest dostępna w pakiecie Księgowość online lub Księgowość online + magazyn.

Jak wystawić notę korygującą w systemie?

W celu wystawienia noty korygującej w systemie wfirma.pl należy przejść do zakładki WYDATKI » KSIĘGOWANIE, gdzie trzeba zaznaczyć właściwą fakturę do której nota ma być wystawiona, następnie z paska zadań wybrać opcję WYSTAW » NOTĘ KORYGUJĄCĄ.

Nota korygująca - wystawianie noty do wprowadzonego wydatku

W oknie, które się pojawi należy wpisać TREŚĆ DO POPRAWIENIA, czyli tę, która błędnie znalazła się na fakturze i TREŚĆ PRAWIDŁOWĄ. jest ewentualna zmiana treści pól automatycznie wypełnionych przez system (dane sprzedawcy, seria czy data wystawienia).

Nota korygująca - treść noty

Po zapisaniu przy odpowiedniej fakturze pojawi się ikona Nota korygująca - ikonka w systemie, informująca o wystawionej nocie korygującej.

Nota korygująca - widok szczegółowy

Po kliknięciu na ikonę, pojawi się okno ze szczegółami dotyczącymi noty. W ten sposób można również ją wydrukować wybierając opcję DRUKUJ.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn