0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Nota korygująca - jak wystawić?

Wielkość tekstu:

Nota korygująca jest dokumentem wystawianym przez nabywcę towaru lub usługi, który otrzymał fakturę lub fakturę korygującą zawierającą pomyłki dotyczące informacji wiążącej się zwłaszcza z danymi nabywcy. Błędy, które mogą być skorygowane notą szczegółowo omawia artykuł: Nota korygująca - najważniejsze informacje.

Funkcja wystawiania noty korygującej jest dostępna w pakiecie Księgowość online.

Jak wystawić notę korygującą w systemie?

W celu wystawienia noty korygującej w systemie wfirma.pl należy przejść do zakładki WYDATKI » KSIĘGOWANIE, gdzie trzeba zaznaczyć właściwą fakturę do której nota ma być wystawiona, następnie z paska zadań wybrać opcję WYSTAW » NOTĘ KORYGUJĄCĄ.

Nota korygująca - wystawianie noty do wprowadzonego wydatku

W oknie, które się pojawi należy wpisać TREŚĆ DO POPRAWIENIA, czyli tę, która błędnie znalazła się na fakturze i TREŚĆ PRAWIDŁOWĄ. Istnieje również możliwość zmiana treści pól automatycznie uzupełnionych przez system (dane sprzedawcy, seria czy data wystawienia).

Nota korygująca - treść noty

Po zapisaniu przy odpowiedniej fakturze pojawi się ikona Nota korygująca - ikonka w systemie, informująca o wystawionej nocie korygującej.

Nota korygująca - widok szczegółowy

Po kliknięciu na ikonę, pojawi się okno ze szczegółami dotyczącymi noty. W ten sposób można również ją wydrukować wybierając opcję DRUKUJ.

Jak wystawić zbiorczą notę korygującą?

W systemie istnieje możliwość wystawienia dla jednego kontrahenta zbiorczej noty korygującej. W tym celu należy przejść do zakładki WYDATKI » KSIĘGOWANIE, gdzie trzeba zaznaczyć faktury do których ma zostać wystawiona zbiorcza nota korygująca, następnie należy wybrać z paska zadań opcję WYSTAW » NOTĘ KORYGUJĄCĄ.

Nota korygująca - wystawianie zbiorczej noty do wprowadzonego wydatku

W polu TREŚĆ DO POPRAWIENIA należy wpisać błędnie wprowadzoną treść, która znalazła się na fakturach, natomiast w polu TREŚĆ PRAWIDŁOWA należy ująć poprawne dane. Jeżeli korygowane będą dane sprzedawcy, seria lub data wystawienia wówczas należy dokonać zmian w przeznaczonym do tego polu.

Nota korygująca - treść noty zbiorczej

Po zapisaniu przy odpowiednich fakturach pojawi się ikona Nota korygująca - ikonka w systemie, która informuje, że została do nich wystawiona nota korygująca.

Nota korygująca zbiorcza - widok szczegółowy

Po kliknięciu na ikonę, pojawi się okno ze szczegółami dotyczącymi noty. W ten sposób można również ją wydrukować wybierając opcję DRUKUJ.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów