0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Funkcja potwierdzenia przez przedsiębiorcę kompletu dokumentów

Wielkość tekstu:

System wFirma dla Biur Rachunkowych posiada narzędzia pozwalające na jednoczesną pracę przedsiębiorcy i księgowego w obrębie tego samego konta. Ułatwia również komunikację między nimi dzięki modułowi kontaktowemu, a także dzięki funkcji zgłaszania przez klienta, że skompletował on w systemie wszystkie dokumenty za dany miesiąc.

Potwierdzenie kompletu dokumentów u przedsiębiorcy

Aby przekazać informację o komplecie dokumentów za wybrany miesiąc, przedsiębiorca będąc zalogowanym do swojej firmy powinien przejść do zakładki START » STRONA GŁÓWNA. W panelu głównym znajduje się moduł KOMPLET DOKUMENTÓW, w którym po kliknięciu w opcję POTWIERDŹ zostaje wysłana informacja do biura rachunkowego o gotowości firmy do rozpoczęcia księgowania. Po potwierdzeniu kompletu dokumentów status księgowy za dany okres zmieni się automatycznie na DO KSIĘGOWANIA. Należy pamiętać, że status DO KSIĘGOWANIA działa podobnie do statusu W TRAKCIE KSIĘGOWANIA. Oznacza to, że w tym czasie przedsiębiorca ma zablokowaną możliwość wprowadzania nowych dokumentów oraz modyfikacji wcześniej wprowadzonych, nie ma również wglądu do KPiR / Ewidencji Przychodów / Księgi Handlowej oraz rejestrów VAT dotyczących miesiąca o tym statusie.

komplet dokumentów - moduł

Więcej na temat zarządzania modułami na pulpicie firmy można znaleźć w naszym artykule: Moduły informacyjne czyli dashboard do zarządzania firmą.

Informacja o komplecie dokumentów po stronie biura rachunkowego

Informację, czy przedsiębiorca skompletował dokumenty za dany okres, biuro rachunkowe może znaleźć po zalogowaniu do systemu, na pełnej liście firm, w kolumnie STATUS KSIĘGOWY. Automatycznie w tym miejscu pojawi się status DO KSIĘGOWANIA. Aby zmienić status księgowy wybranej firmy z poziomu listy firm wystarczy kliknąć w status, a następnie wybrać wymagany status z listy dostępnych np. W trakcie księgowania.

komplet dokumentów - status księgowy


Wybór statusów księgowych na liście firm pozwala w szybki sposób ocenić stan bieżących prac, np. ilu klientów nie dostarczyło jeszcze dokumentów do księgowania.

Więcej na temat zarządzania statusem księgowymi można znaleźć w naszym artykule: Otwieranie i zamykanie okresów księgowych.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów