Oznaczenie deklaracji ZUS jako wysłanej

Przygotowuję deklaracje DRA w systemie, a następnie importuje je do PUE ZUS i stamtąd wysyłam. Czy w systemie jest możliwe oznaczenie deklaracji ZUS jako wysłanej spoza wFirma? 

 

Deklaracje wysłane poza systemem można oznaczyć jako przekazane do ZUS. Wystarczy w START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE kliknąć na deklarację i w oknie podglądu kliknąć na akcję OZNACZ JAKO WYSŁANA.

Oznaczenie deklaracji ZUS jako wysłanej - zaznaczanie

Wtedy na liście przy deklaracji pojawi się oznaczenie pieczątki zmieniające status deklaracji.

Oznaczenie deklaracji ZUS jako wysłanej - informacja

Oznaczenie deklaracji ZUS jako wysłanej poza systemem można cofnąć. Wystarczy w START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE kliknąć na deklarację i w oknie podglądu deklaracji kliknąć na COFNIJ OZNACZENIE WYSŁANIA.

Oznaczenie deklaracji ZUS jako wysłanej - cofnięcie oznaczenia

Po cofnięciu znaczenia będzie można wysyłać deklarację bezpośrednio z systemu o czym więcej: E-ZUS, czyli wysyłka deklaracji ZUS bezpośrednio z wFirma.pl.

 

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska