0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Indywidualny numer rachunku w ZUS do wpłaty składek

Wielkość tekstu:

Każdy przedsiębiorca posiada obecnie indywidualny numer rachunku w ZUS, na który powinien wpłacać wszystkie składki na ubezpieczenia. Dzięki temu przedsiębiorca dokonuje opłat zarówno za siebie jak i pozostałe osoby zgłoszone, na jedno konto ZUS.

Indywidualny numer rachunku w ZUS - gdzie go znaleźć?

Informację o numerze rachunku składkowego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła zwykle listem polecony. Jednak w przypadku braku informacji o NRS, przedsiębiorca powinien skontaktować się z ZUS lub sprawdzić indywidualny numer rachunku na stronie: www.eskladka.pl.

Indywidualny numer rachunku w ZUS - strona e-składka

Gdzie wprowadzić numer rachunku do opłaty składek?

Indywidualny numer rachunku w ZUS można wprowadzić USTAWIENIA » PODATKI » ZUS » OGÓLNE. W związku z tym, że jest on generowany na podstawie określonego schematu, to system samodzielnie go podpowiada korzystając z mechanizmów podanych przez ZUS. Jednakże warto sprawdzić czy wygenerowany numer jest prawidłowy, a następnie wybrać opcję POTWIERDŹ POPRAWNOŚĆ.

Indywidualny numer rachunku w ZUS - gdzie wprowadzić?

Jak wpłacić składki na indywidualny numer rachunku w ZUS?

Składki można przelać do ZUS bezpośrednio z naszego systemu. W tym celu należy przejść do START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE zaznaczyć deklarację, a następnie wybrać opcję ZAPŁAĆ »  ZAPŁAĆ PRZEZ BLUE MEDIA. Wówczas użytkownik zostanie przekierowany na stronę pośrednika płatności, gdzie będzie możliwe wykonanie przelewu.

Indywidualny numer rachunku w ZUS - jak opłacić składki z systemu

System pozwala na wygenerowanie druczka przelewów w zakładce START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE, gdzie po zaznaczeniu deklaracji należy kliknąć na opcję DRUKUJ » DRUCZEK PRZELEWU.

Indywidualny numer rachunku w ZUS - na druczku przelewu

Jeśli wszystkie dane zostaną uzupełnione, to druczek zostanie pobrany na dysk komputera.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów