0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Integracja z KSeF - Krajowy System e-Faktur już dostępny!

Wielkość tekstu:

Krajowy System e-Faktur (KSeF) umożliwia wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Obecnie faktury ustrukturyzowane funkcjonują w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczalnych form dokumentowania transakcji, obok faktur papierowych i obecnych faktur elektronicznych po to, aby docelowo je zastąpić.

Więcej informacji dotyczących Krajowego Systemu e-Faktur w artykule: KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur - co musisz wiedzieć?

KSeF a automatyzacja i nowe technologie

Zachęcamy do zapoznania się prelekcją Beaty Kostrzyckiej, Dyrektor Rozwoju Systemu wFirma i wFirma dla Biur Rachunkowych, w którym poruszone są zagadnienia automatyzacji i optymalizacji technologicznej w zakresie efektywności pracy biura rachunkowego.

Pobierz bezpłatny e-book o KSeF

Ebook "Krajowy System e-Faktur" to kompleksowe źródło wiedzy dla przedsiębiorców i księgowych. Pobierz i poznaj najważniejsze informacje dotyczące KSeF, w tym praktyczne wskazówki dotyczące jego skutecznego wdrożenia!

Do pobrania:

KSeF - Krajowy System e-Faktur w Twojej firmie.pdf

Integracja z KSeF czyli Krajowym Systemem e-Faktur w systemie wfirma.pl

Dzięki integracji z Krajowym Systemem e-Faktur możliwa jest wysyłka faktur sprzedaży tworzonych w wFirma.pl bezpośrednio do KSeF. Aby zintegrować się z KSeF należy przejść do zakładki: USTAWIENIA » FAKTURY » E-FAKTURY » KRAJOWY SYSTEM E-FAKTUR » WŁĄCZ INTEGRACJĘ.

Krajowy System e-Faktur - włączanie integracji

W tym miejscu należy wygenerować lub wgrać swój token. Jeżeli użytkownik np. biuro rachunkowe otrzyma token od innego podmiotu przykładowo klienta, to w tym miejscu poprzez akcję WGRAJ TOKEN może autoryzować się w KSeF.

Krajowy System e-Faktur - token 

Nadanie dostępu do KSeF biurowi rachunkowemu przez klienta

W sytuacji, w której księgowość prowadzona jest przez biuro rachunkowe, biura rachunkowe mogą stosować 1 z 4 modeli współpracy klienta z biurem rachunkowym w ramach KSeF, taki jak:

Model 1 - Klient nie nadaje dostępu do KSeF dla biura rachunkowego,
Model 2 - Klient nadaje dostęp do KSeF dla biura rachunkowego jako podmiotu,
Model 3 - Klient nadaje dostęp do KSeF właścicielowi biura rachunkowego jako osobie fizycznej,
Model 4 - Klient nadaje dostęp do KSeF wybranemu pracownikowi biura rachunkowego.

Chcesz pobrać darmową instrukcję nadania dostępu do KSeF przez klienta biura rachunkowego? » KLIKNIJ TUTAJ «

Wystawianie faktur ustrukturyzowanych i ich wysyłka do KSeF

Aby wystawić fakturę ustrukturyzowaną i wysłać ją do KSeF należy mieć skonfigurowaną aktywną integrację.

Fakturę sprzedaży należy wystawić w zakładce: PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » FAKTURĘ. Po uzupełnieniu wymaganych pól należy kliknąć opcję ZAPISZ I WYŚLIJ DO KSeF.

Krajowy System e-Faktur - faktury sprzedaży

Dzięki temu faktura zostanie automatycznie przesłana do KSeF. Po przetworzeniu faktury przez KSeF (proces ten może trwać od kilku sekund do kilku dni) możliwe jest pobranie UPO. W tym celu należy zaznaczyć fakturę na liście i z górnego menu wybrać opcję POBIERZ UPO.

Krajowy System e-Faktur - UPO

Dodatkowo w systemie można skorzystać z funkcji wystawiania wersji roboczych faktur sprzedaży. Wersje robocze można włączyć w zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » METODY FAKTUROWANIA » WERSJE ROBOCZE FAKTUR SPRZEDAŻY.

Krajowy System e-Faktur - wersje robocze faktur sprzedaży

Wersje robocze faktur sprzedaży wystawia się w zakładce: PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » WERSJĘ ROBOCZĄ FAKTURY.

Krajowy System e-Faktur - wystawianie wersji roboczej faktury

Faktury sprzedaży w wersji roboczej przekształcą się w pełnoprawne faktury dopiero po zatwierdzeniu ich w systemie i przesłaniu do KSeF. Faktury zatwierdza się poprzez oznaczenie je na liście w zakładce: PRZYCHODY » SPRZEDAŻ oraz wybranie z górnego menu opcji: ROZLICZ » ZATWIERDŹ FAKTURĘ.

Krajowy System e-Faktur - zatwierdzanie faktury

Więcej o integracji z KSeF w systemie wFirma w artykule: KSeF - łatwa integracja z systemem wFirma.pl

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów