0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak podpisać JPK profilem zaufanym (ePUAP) i jak poradzić sobie gdy wystąpi błąd przy podpisywaniu pliku - Przepraszamy plik jest nieprawidłowy?

Wielkość tekstu:

Jak podpisać JPK profilem zaufanym (ePUAP) i poradzić sobie z błędami przy wysyłce? Wyjaśniają przedstawione poniżej dwie alternatywne ścieżki postępowania.

Pobranie pliku JPK do podpisu profilem zaufanym

Aby podpisać plik JPK V7 profilem zaufanym należy najpierw pobrać z systemu plik, który ma zostać podpisany. W tym celu należy przejść do zakładki START » PODATKI » JEDNOLITY PLIK KONTROLNY zaznaczyć wygenerowany plik z danego okresu i wybrać opcję WYŚLIJ DO MF, a następnie przejść do zakładki ePUAP i pobrać metadane przez opcję ZAPISZ METADANE JPK VAT NA DYSKU.

jak podpisać jpk profilem zaufanym - metadane w systemie

Jak podpisać JPK profilem zaufanym ePUAP? - podstawowa forma podpisu

Należy przejść na stronę Ministerstwa mój gov i kliknąć w niebieski przycisk WYBIERZ DOKUMENT Z DYSKU a po poprawnym zaciągnięciu PODPISZ. Po autoryzacji (zalogowaniu się) profilem zaufanym serwis przekieruje nas na stronę gdzie będzie możliwość podpisania pliku.

Po wybraniu pliku metadanych, z dysku lub przeciągnięciu go w wyznaczone pole, system rozpocznie jego weryfikację. Ważne aby w tym miejscu wgrać plik metadanych JPK V7, a nie plik JPK V7.

Podpisanie pliku należy autoryzować profilem zaufanym. Po poprawnej autoryzacji będzie możliwość zapisania podpisanego pliku.

Błąd przy podpisywaniu pliku - jak sobie poradzić? 

Jeżeli przy próbie podpisu poprzez ePUAP pliku JPK pojawia się komunikat: "Przepraszamy plik jest nieprawidłowy. Wybierz poprawny i spróbuj przesłać ponownie." należy pamiętać, że system wfirma.pl udostępnia także alternatywne możliwości wysyłki JPK V7:

- przy użyciu własnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego
- przy użyciu kwoty przychodu - czyli wysyłka bez podpisu
-
zlecając podpisywanie i wysyłkę jednolitego pliku kontrolnego JPK pracownikom serwisu wfirma.pl przez upoważnienie.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów