0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Numer BDO na dokumencie sprzedaży

  • numer bdo

Wielkość tekstu:

Podmioty zobowiązane do rejestracji do BDO, czyli bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce opakowaniami, na dokumentach sprzedaży powinni wskazywać swój numer BDO nadany przez Marszałka Województwa. W systemie możliwe jest wystawianie faktur i paragonów z przypisanym numerem BDO.

Szczegóły w zakresie rejestru do BDO wyjaśnia artykuł: BDO a obowiązek rejestracji podmiotów do końca roku 2019

Numer BDO - jak wprowadzić do systemu?

Aby wprowadzić do systemu numer BDO należy przejść do zakładki USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE » DANE IDENTYFIKACYJNE, gdzie w polu BDO należy wskazać 9-cyfrowy numer rejestrowy przedsiębiorcy.

Numer BDO - wprowadzenie

Numer BDO na fakturze sprzedaży

Wprowadzony w ustawieniach numer BDO będzie automatycznie ujmowany na wystawianych fakturach sprzedaży w zakładce PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » FAKTURĘ, w danych sprzedawcy przy numerze NIP.

Numer BDO - na fakturze sprzedaży

Numer BDO jest umieszczany na każdej fakturze wystawianej w systemie, niezależnie od jej rodzaju (faktura VAT, faktura bez VAT, zaliczkowa, końcowa, faktura VAT marża). BDO pojawia się również na wystawionych fakturach do paragonu.

Wprowadzenia numeru do BDO może dokonać zarówno przedsiębiorca podpięty pod konto biura, jak i szef biura oraz pracownicy biura z uprawnieniami opiekuna.

Numer BDO na paragonie fiskalnym

Umieszczenie numeru BDO na paragonie fiskalnym drukowanym z systemu jest możliwe poprzez wprowadzenie go bezpośrednio w ustawieniach drukarki fiskalnej.

Poniżej przykładowy wygląd ustawień w drukarce fiskalnej D10.

Numer BDO - ustawienia drukarki

Lokalizacja numeru BDO na paragonie fiskalnym nie została odgórnie narzucona, zależna jest od indywidualnej preferencji podatnika, zatem numer może zostać umiejscowiony w dowolnej linii tekstu. Przykładowe umiejscowienie numeru BDO na paragonie wygląda w następujący sposób:

Numer BDO - paragon fiskalny

W przypadku uzupełnienia numeru BDO w ustawieniach systemowych z pominięciem ustawień drukarki, numer do BDO nie będzie ujmowany na drukowanych paragonach fiskalnych z systemu wfirma dla biur rachunkowych.

Numer BDO na paragonie niefiskalnym

Po uzupełnieniu numeru do BDO w danych firmy będzie on wykazywany także na wystawianych dowodach sprzedaży poprzez zakładkę PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » DOWÓD SPRZEDAŻY. Numer BDO zostanie wówczas wskazany w danych sprzedawcy po numerze NIP.

Numer BDO - dowód sprzedaży

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów