0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Generowanie ZUS PEL dla klientów biur rachunkowych

  • zus pel

Wielkość tekstu:

W systemie wFirma dla biur rachunkowych udostępniona została możliwość generowania upoważnienia ZUS PEL na pracowników biura rachunkowego. ZUS PEL może generować wyłącznie użytkownik z uprawnieniami szefa biura rachunkowego, bądź opiekuna firmy. Poniżej instrukcja jak wygenerować ZUS PEL dla pracownika biura w systemie!

Jak uzupełnić dane do ZUS PEL pełnomocnika?

Szef biura rachunkowego określa dane niezbędne dla wygenerowania przez system prawidłowego ZUS PEL. W celu uzupełnienia danych do ZUS PEL należy na koncie biura rachunkowego () przejść do zakładki USTAWIENIA » INNE » UŻYTKOWNICY, zaznaczyć na liście szefa Biura lub Opiekuna i skorzystać z opcji MODYFIKUJ » MODYFIKUJ. Wówczas pojawi się okno, gdzie ważne jest uzupełnienie pól IMIĘ i NAZWISKO.

ZUS PEL - dane

W kolejnym kroku należy przejść do podzakładki ZUS PEL, gdzie konieczne jest uzupełnienie:

  • IDENTYFIKATOR - wybieramy z listy DOWÓD OSOBISTY lub PESEL i numer wprowadzamy w polu obok,

  • DATA URODZENIA -  wypełnia się automatycznie w momencie podania PESEL-u,
  • ADRES ZAMIESZKANIA - uzupełniamy zgodnie wszystkie pola.

ZUS PEL - dane

Gdy dane zostaną uzupełnione należy kliknąć ZAPISZ - wówczas dane w ten sposób uzupełnione zaciągną się do generowanego ZUS PEL.

ZUS PEL - generowanie w systemie wfirma

W celu wygenerowania ZUS PEL użytkownik powinien przejść z poziomu firmy klienta do zakładki USTAWIENIA » INNE » UŻYTKOWNICY » UŻYTKOWNICY, gdzie zaznaczamy Szefa lub Opiekuna na liście i korzystamy z opcji znajdującej się w prawym górnym rogu - UPL-1/PEL gdzie po najechaniu kursorem myszy korzystamy z opcji PODGLĄD ZUS PEL

ZUS PEL - podgląd z ustawień

Wówczas pojawi się kolejne okno zawierające podgląd uzupełnionego ZUS PEL

ZUS PEL - Podgląd

Z tego poziomu możliwe jest:

1. Zapisanie wygenerowanego ZUS PEL w CRM (za pomocą opcji ZAPISZ W CRM), dzięki czemu w firmie klienta, dla którego generowany jest ZUS PEL pojawi się on w zakładce CRM » DOKUMENTY:

ZUS PEL - CRM

2. Wydrukowanie generowanego ZUS PEL (za pomocą opcji DRUKUJ) wówczas pobierze się on w formie PDF na dysk.

3. Wysłanie generowanego ZUS PEL bezpośrednio do klienta (za pomocą opcji WYŚLIJ), gdzie pojawi się dodatkowe okno, w którym można zdefiniować szczegóły wiadomości. Domyślnie podstawi się systemowy szablon. Adres e-mail zaciągnie się automatycznie w sytuacji, gdy dodany jest do konta użytkownik z uprawnieniami PRZEDSIĘBIORCA.

ZUS PEL - wysyłka z podglądu

Szybkie wysyłanie ZUS PEL do klienta

Aby wysłać ZUS PEL do klienta, bez generowania jego podglądu wystarczy przejść do zakładki USTAWIENIA » INNE » UŻYTKOWNICY » UŻYTKOWNICY, gdzie należy zaznaczyć siebie na liście i skorzystać z opcji UPL-1/ZUS PEL » WYŚLIJ ZUS PEL.

ZUS PEL - szybka wysyłka

 

Wówczas pojawi się dodatkowe okno, w którym można zdefiniować szczegóły wiadomości. Domyślnie podstawi się systemowy szablon. Adres e-mail zaciągnie się automatycznie w sytuacji, gdy dodany jest do konta użytkownik z uprawnieniami PRZEDSIĘBIORCA.

ZUS PEL - wysyłka

Możliwość wysyłania ZUS PEL bezpośrednio do klienta biura rachunkowego z pewnością znacznie usprawni proces komunikacji z klientem w zakresie rozliczeń z ZUS.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów