0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Otrzymanie zaliczki przez nievatowca - jak dokumentować w wFirma ?

Wielkość tekstu:

Proszę o wskazanie, jak w systemie wFirma powinna zostać wystawiona faktura zaliczkowa u podatnika zwolnionego z VAT? Klient biura otrzymał zaliczkę na poczet przyszłej usługi. Jak należy udokumentować otrzymanie zaliczki przez nievatowca? Nie mogę znaleźć takiej opcji w systemie.

Tadeusz, Kłodzko

 

Podatnicy zwolnieni z VAT nie mają możliwości wystawiania faktur zaliczkowych. Generują one bowiem jedynie obowiązek podatkowy w VAT, o czym więcej w artykule: Obowiązek podatkowy a zaliczka - o czym warto wiedzieć.
Podatnicy zobowiązani są do wystawienia faktury bez VAT na całość transakcji dopiero po wykonaniu usługi. Fakturę bez VAT można również wystawić na podstawie wcześniej sporządzonej faktury pro forma.

Dokumentowanie zaliczki otrzymanej gotówką

Otrzymanie zaliczki przez nievatowca użytkownicy mogą potwierdzić wystawiając dokument KP. W tym celu należy w pierwszej kolejności włączyć Moduł Kasa dostępny w zakładce USTAWIENIA » INNE » KASA oraz wybrać opcję WŁĄCZ MODUŁ KASOWY.

W celu wystawienia dokumentu należy w dalszej kolejności przejść do zakładki START » KASA » DODAJ DOKUMENT KASOWY i na rozwijanym pasku wybrać Dodaj przychód KP.

otrzymanie zaliczki przez nievatowca
W polu Za co? należy wybrać rodzaj Inne oraz uzupełnić opis wraz z kwotą dostępny w polach obok, a następnie zapisać. Tak wystawiony dokument KP można wydrukować poprzez zaznaczenie, a następnie wybranie opcji DRUKUJ DOKUMENT KASOWY.

W przypadku, gdy otrzymana kwota na poczet przyszłej dostawy towarów lub wykonania usługi została wpłacona przelewem, co do zasady potwierdzenie wykonania przelewu będzie dokumentować otrzymanie zaliczki.

Wystawianie faktury bez VAT

Po otrzymaniu całości zapłaty za zrealizowaną usługę bądź dostawę towarów, użytkownicy muszą wystawić fakturę bez VAT na całość zamówienia. Należy w tym celu przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » FAKTURĘ (bez VAT).

otrzymanie zaliczki przez nievatowca

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów