Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego

W celu samodzielnego utworzenia pierwszego konta dla klienta biura należy najechać kursorem na nazwę biura w prawym górnym rogu oraz wybrać opcję Dodaj nową firmę.

Aby dodać kolejne firmy, można korzystać z opcji Dodaj w panelu firm dostępnym po zalogowaniu do konta.

W obydwu przypadkach wyświetli się okno, w którym należy uzupełnić NIP dodawanej firmy, przepisać kod z obrazka i kliknąć na Pobierz.

jak założyć konto dla klienta biura rachunkowego

W kolejnym oknie automatycznie podpowie się nazwa firmy, a w razie potrzeby można ją w tym miejscu zmodyfikować. Następnie należy wybrać odpowiedni pakiet: Księgowość online lub Księgowość online + magazyn i kliknąć na przycisk Przejdź dalej.

jak założyć konto dla klienta biura rachunkowego

Po wprowadzaniu numeru NIP system automatycznie pobierze z bazy GUS takie dane, jak nazwa firmy czy adres. Istotne jest jednak określenie rodzaju prowadzonej firmy.

Następnie w zakładce PODATKI należy uzupełnić podstawowe informacje dotyczące podatku dochodowego oraz VAT (istnieje również możliwość późniejszej modyfikacji tych informacji w zakładce Ustawienia).

W zakładce NUMERACJA FAKTUR dostępna jest możliwość ustawienia własnej serii numeracji dla wystawianych w systemie faktur sprzedaży.

Dodana w ten sposób firma automatycznie pojawi się na liście firm prowadzonych przez biuro rachunkowe.