Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego

W celu samodzielnego utworzenia pierwszego konta dla klienta biura prowadzonego na MojeBiuro24.pl należy:

  • rozwinąć listę firm, w tym celu należy kliknąć nazwę biura lub firmy na której jest użytkownik i wybrać opcję DODAJ FIRMĘ

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - jak założyć

lub można skorzystać z opcji DODAJ znajdującej się w kokpicie biura, dostępnym po zalogowaniu do konta.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - dodawanie firmy

W obydwu przypadkach wyświetli się okno, w którym należy uzupełnić NIP dodawanej firmy. Następnie po wybraniu opcji POBIERZ dane firmy zostaną pobrane z GUS. Istnieje też możliwość ręcznego wypełnienia danych wybierając opcję WYPEŁNIJ RĘCZNIE.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - wybór pakietu

W kolejnym oknie automatycznie podpowie się nazwa firmy, a w razie potrzeby można ją w tym miejscu zmodyfikować. Następnie należy dokonać wyboru pakietu dla danej firmy: Księgowość online lub Księgowość online + magazyn i kliknąć na przycisk PRZEJDŹ DALEJ.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - rodzaj firmy

Po wprowadzaniu numeru NIP system automatycznie pobierze z bazy GUS takie dane, jak nazwa firmy czy adres. Istotne jest wówczas określenie rodzaju prowadzonej firmy.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - dane firmy

W przypadku dodania firmy poprzez opcję DODAJ FIRMĘ przy uzupełnieniu danych klienta będą widoczne dodatkowe zakładki PODATKI oraz NUMERACJA FAKTUR

W zakładce PODATKI należy uzupełnić podstawowe informacje dotyczące podatku dochodowego oraz VAT (istnieje również możliwość późniejszej modyfikacji tych informacji w zakładce USTAWIENIA).

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - ustawienia podatkowe

Natomiast w zakładce NUMERACJA FAKTUR dostępna jest możliwość ustawienia własnej serii numeracji dla wystawianych w systemie faktur sprzedaży.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - seria numeracji

Dodana w ten sposób firma automatycznie pojawi się na liście firm prowadzonych przez biuro rachunkowe.

Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska