Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego

W celu samodzielnego utworzenia pierwszego konta dla klienta biura prowadzonego na MojeBiuro24.pl należy:

  • rozwinąć listę firm, w tym celu należy kliknąć nazwę biura lub firmy na której jest użytkownik i wybrać opcję DODAJ FIRMĘ

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - jak założyć

lub można skorzystać z opcji DODAJ znajdującej się w kokpicie biura, dostępnym po zalogowaniu do konta.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - dodawanie firmy

W obydwu przypadkach wyświetli się okno, w którym należy uzupełnić NIP dodawanej firmy. Następnie po wybraniu opcji POBIERZ dane firmy zostaną pobrane z GUS. Istnieje też możliwość ręcznego wypełnienia danych wybierając opcję WYPEŁNIJ RĘCZNIE.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - wybór pakietu

W kolejnym oknie automatycznie podpowie się nazwa firmy, a w razie potrzeby można ją w tym miejscu zmodyfikować. Następnie należy dokonać wyboru pakietu dla danej firmy: Księgowość online lub Księgowość online + magazyn i kliknąć na przycisk PRZEJDŹ DALEJ.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - rodzaj firmy

Po wprowadzaniu numeru NIP system automatycznie pobierze z bazy GUS takie dane, jak nazwa firmy czy adres. Istotne jest wówczas określenie rodzaju prowadzonej firmy.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - dane firmy

W przypadku dodania firmy poprzez opcję DODAJ FIRMĘ przy uzupełnieniu danych klienta będą widoczne dodatkowe zakładki PODATKI oraz NUMERACJA FAKTUR

W zakładce PODATKI należy uzupełnić podstawowe informacje dotyczące podatku dochodowego oraz VAT (istnieje również możliwość późniejszej modyfikacji tych informacji w zakładce USTAWIENIA).

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - ustawienia podatkowe

Natomiast w zakładce NUMERACJA FAKTUR dostępna jest możliwość ustawienia własnej serii numeracji dla wystawianych w systemie faktur sprzedaży.

Tworzenie kont dla klientów biura rachunkowego - seria numeracji

Dodana w ten sposób firma automatycznie pojawi się na liście firm prowadzonych przez biuro rachunkowe.

Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz