Działalność nierejestrowana - czy można prowadzić w systemie?

Od sierpnia 2022 roku prowadzę działalność nierejestrowaną. Chciałbym skorzystać z Państwa systemu jednakże nie posiadam numeru NIP, który wymagany jest przy założeniu konta. Czy system wFirma.pl pozwala na rozliczanie działalności nierejestrowanej?

 

W systemie wFirma.pl możliwe jest prowadzenie księgowości uproszczonej (KPIR oraz Ewidencji Przychodu). Aby skorzystać z systemu niezbędne jest posiadanie numeru NIP ponieważ system jest skierowany do przedsiębiorców bądź podatników, którzy dokonali rejestracji do VAT. Natomiast aby uzyskać numer NIP podatnik prowadzący działalność nierejestrowaną może złożyć do właściwego urzędu skarbowego formularz NIP-7.

Podatnik posiadający NIP prowadzący działalność nierejestrowaną korzystający z naszego systemu zyskuje:

  • fakturowanie sprzedaży, która jeśli posiadany jest pakiet księgowość online jest automatycznie księgowana w ewidencji podatkowej,
  • możliwość na koniec roku złożenia PIT-36 na którym wykazuje się dochody z działalności nierejestrowanej,
  • prowadzenie ewidencji sprzedaży oraz kosztów poniesionych w związku z działalnością nierejestrowaną,
  • jeśli działalność nierejestrowana podlega pod VAT możliwość prowadzenia rejestrów VAT zakupu i sprzedaży jak również generowanie deklaracji VAT oraz plików JPK_V7,
  • jeśli działalność nierejestrowana wymaga korzystania z kas online to wówczas system umożliwia integracje z drukarkami fiskalnymi, o czym więcej: Drukarka fiskalna w systemie wfirma.pl - konfiguracja.

Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka