Działalność nierejestrowana - czy można prowadzić w systemie?

Od sierpnia 2022 roku prowadzę działalność nierejestrowaną. Chciałbym skorzystać z Państwa systemu jednakże nie posiadam numeru NIP, który wymagany jest przy założeniu konta. Czy system wFirma.pl pozwala na rozliczanie działalności nierejestrowanej?

 

W systemie wFirma.pl możliwe jest prowadzenie księgowości uproszczonej (KPIR oraz Ewidencji Przychodu). Aby skorzystać z systemu niezbędne jest posiadanie numeru NIP ponieważ system jest skierowany do przedsiębiorców bądź podatników, którzy dokonali rejestracji do VAT. Natomiast aby uzyskać numer NIP podatnik prowadzący działalność nierejestrowaną może złożyć do właściwego urzędu skarbowego formularz NIP-7.

Podatnik posiadający NIP prowadzący działalność nierejestrowaną korzystający z naszego systemu zyskuje:

  • fakturowanie sprzedaży, która jeśli posiadany jest pakiet księgowość online jest automatycznie księgowana w ewidencji podatkowej,
  • możliwość na koniec roku złożenia PIT-36 na którym wykazuje się dochody z działalności nierejestrowanej,
  • prowadzenie ewidencji sprzedaży oraz kosztów poniesionych w związku z działalnością nierejestrowaną,
  • jeśli działalność nierejestrowana podlega pod VAT możliwość prowadzenia rejestrów VAT zakupu i sprzedaży jak również generowanie deklaracji VAT oraz plików JPK_V7,
  • jeśli działalność nierejestrowana wymaga korzystania z kas online to wówczas system umożliwia integracje z drukarkami fiskalnymi, o czym więcej: Drukarka fiskalna w systemie wfirma.pl - konfiguracja.

Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska