Eksport do innych programów

W zakładce USTAWIENIA, sekcji INNE » IMPORT I EKSPORT DANYCH » EKSPORT istnieje możliwość stworzenia pliku danych, który można eksportować do zewnętrznych programów księgowych (Insert, Streamsoft Ala, Comarch Optima). Eksport danych działa dla faktur: sprzedaży VAT, bez VAT, marża i korekt.

Aby eksportować dane należy ustalić zewnętrzny program, do którego będzie dokonywany eksport danych.

Eksport do innych programów

Następnie należy wybrać miesiąc, rok dokumentów, serię numeracji (pozostawienie pustego pola serii numeracji spowoduje eksport wszystkich faktur z wybranego okresu) tych dokumentów sprzedażowych, które będą eksportowane i kliknąć na przycisk Dalej. Program będzie wymagał potwierdzenia zapisu pliku. Po potwierdzeniu plik zostanie zapisany w miejscu docelowym na dysku. Wygenerowany z programu plik należy importować do programu zewnętrznego według wskazań instrukcji danego programu.

Jest to duże ułatwienie dla firm, korzystających tylko z fakturowania. Mogą bowiem swobodnie eksportować dokumenty sprzedaży do zewnętrznego programu księgowego bez konieczności wprowadzania ich ręcznie. Jest to także ułatwienie dla biura rachunkowego, które może eksportować dane do swojego programu za pośrednictwem konta na wFirma.pl.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska