0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Eksport danych z deklaracji do systemu e-Deklaracje MF w systemie wFirma dla biur

Wielkość tekstu:

Dzięki rozbudowanym funkcjom systemu wfirma dla biur rachunkowych możliwy jest eksport danych w postaci pliku XML wygenerowanych w systemie deklaracji do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów.

Aby to zrobić należy przejść do zakładki: START » PODATKI, przejść do wybranej zakładki i kliknąć w wybraną deklarację. W oknie, które się pojawi należy skorzystać z opcji POBIERZ XML, dzięki czemu plik zostanie pobrany na dysk.

Eksport danych - jak dokonać?

Następnie pobraną wcześniej deklarację w postaci pliku XML można zaimportować do interaktywnego formularza systemu e-deklaracje udostępnionego przez MF.

 Eksport danych - format xml

Wybieramy z listy rodzaj deklaracji (PIT, CIT, VAT itd.) i w oknie, które się pojawi otwieramy interaktywny formularz danej deklaracji poprzez kliknięcie na jej nazwę. Wówczas, wyświetli nam się okno, w którym należy w celu zaimportowania pliku skorzystać z opcji w górnym menu EDYCJA » OPCJE FORMULARZA » IMPORTUJ DANE i wybrać pobrany wcześniej plik XML. 

Eksport danych - opis

Jeżeli przy otwieraniu formularza pojawi się problem z wyświetlaniem interaktywnego formularza w przeglądarce (komunikat: “Please wait…”) należy kliknąć w jego nazwę prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję ZAPISZ LINK JAKO. Następnie zapisany plik należy otworzyć w programie Adobe Acrobat Reader DC. Po otwarciu pliku należy skorzystać z opcji w górnym menu EDYCJA » OPCJE FORMULARZA » IMPORTUJ DANE i wybrać pobrany wcześniej plik XML. Istnieje również możliwość skonfigurowania przeglądarki według instrukcji: dla Przeglądarki Mozilla Firefox i Google Chrome oraz dla przeglądarki Edge.
Aby aktywować możliwości wysyłki formularza elektronicznego konieczne jest zainstalowanie programu e-deklaracje udostępnionego przez Ministerstwo Finansów.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów