Zestawienie informacji o podatkach i ZUS klientów biura

Szef biura rachunkowego bezpośrednio z poziomu kokpitu biura prowadzonego na MojeBiuro24 ma możliwość kontroli nad tym, czy wszystkie rozliczenia z urzędem skarbowym oraz ZUS zostały sporządzone terminowo.

W tym celu należy odpowiednio zdefiniować ustawienia kolumn na liście dostępnych firm. Opcja ta dostępna jest w prawym rogu nad tabelą firm. 

Zestawienie informacji o podatkach i ZUS - ustawienia kolumn

Po najechaniu na przycisk Zestawienie informacji o podatkach i ZUS - ikona ustawień i wybraniu opcji USTAWIENIA KOLUMN pojawi się okno dostosowania kolumn w tabeli. Z części DOSTĘPNE KOLUMNY należy przeciągnąć oznaczenia potrzebnych deklaracji na stronę AKTYWNE KOLUMNY oraz wybrać ZAPISZ.

Zestawienie informacji o podatkach i ZUS - dostosowanie kolumn w tabeli

W ten sposób w kokpicie biura na liście dostępnych firm pojawią się kolumny dotyczące wyliczeń podatków oraz składek ZUS klientów.

Zestawienie informacji o podatkach i ZUS - wyświetlenie kolumn wyliczeń

 Deklaracje/zaliczki:

  • dla których nie powstał jeszcze obowiązek sporządzenia wyliczeń podatkowych (np. przy rozliczeniu kwartalnym), wyświetlane są w kolorze szarym,

  • którym upłynął termin sporządzenia, wyświetlane są w ostrzegawczym czerwonym kolorze,

  • te sporządzone są wyświetlane w kolorze zielonym.

Przy pozycjach, dla których zostały sporządzone wyliczenia, widoczna jest kwota do zapłaty wynikająca z zaliczki/deklaracji za bieżący okres rozliczeniowy.

Dodatkowo po otrzymaniu od klienta informacji i zapłacie podatku czy składek ZUS i rozliczeniu ich w systemie, w kokpicie pojawi się dodatkowa ikonka Zestawienie informacji o podatkach - oznaczenie zapłaty z oznaczeniem płatności.

Zestawienie informacji o podatkach i ZUS - ikona Zapłacono

Dzięki danym w kolumnach w kokpicie biura, szef biura ma możliwość sprawdzenia, czy wszystkim klientom zostały sporządzone deklaracje oraz zaliczki na podatek dochodowy, co może być pomocne przy obsłudze większej ilości firm.

Dodatkowo z kokpitu biura masz możliwość:

Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska