0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Remanent - jak wygenerować w systemie wFirma?

  • remanent

Wielkość tekstu:

Jak wygenerować remanent w systemie wFirma?

W systemie wFirma można w prosty sposób wygenerować remanent w formacie .PDF lub .XLSX zawierającego stany magazynowe produktów na ostatni dzień wybranego roku. Aby tego dokonać należy przejść do zakładki MAGAZYN » PRODUKTY, następnie wybrać opcję DRUKUJ » REMANENT (PDF) / REMANENT (XLSX).

Remanent - Drukowanie

W przypadku generowania remanentu po raz pierwszy, system (w formie komunikatu) poinformuje użytkownika o potrzebie przeprowadzenia aktualizacji wpisów w bazie danych - czyli ponownego przeliczenia ilości produktów, jakie danego dnia powinny znajdować się na magazynie. Aby kontynuować należy zatwierdzić akcję przyciskiem Tak.

Remanent - Komunikat w systemie

Długość generowania (pierwszego) remanentu może potrwać nawet do kilkunastu godzin, niemniej czas wykonywania tej operacji zależy od ilości produktów oraz dokumentów magazynowych. Tak długi czas wykonywania zapytania obserwujemy jedynie w przypadku klientów posiadających konto w systemie wFirma od kilku lat. Cała operacja spowoduje, iż w bazie danych zostaną wygenerowane wpisy pozwalające na szybsze i dokładniejsze generowanie zestawienia. W takim przypadku należy poczekać do końca procesu generowania remanentu.

Po prawidłowej aktualizacji wpisów w bazie danych, w prawym górnym rogu zostanie wyświetlony potwierdzający tę operację komunikat:

Remanent - Komunikat w systemie

Następnie wyświetlone zostanie okno, w którym możliwe będzie wygenerowanie remanentu.

Należy uzupełnić następujące pola:

  • Na rok: rok, za który ma zostać wygenerowany remanent,
  • Uwzględniaj także produkty ukryte: przy zaznaczeniu tego pola remanent uwzględni też produkty ukryte przy zastosowaniu akcji UKRYJ,
  • Włącz ponowne generowanie wpisów: przy zaznaczeniu tej opcji przed wygenerowaniem remanentu ponownie zostanie przeprowadzona aktualizacja wpisów w bazie danych w celu sprawdzenia ich zgodności.

Po uzupełnieniu odpowiednich pól będzie możliwe wydrukowanie remanentu przy użyciu przycisku DRUKUJ.

Remanent - Okno generowania

Po wygenerowaniu plik zostanie zapisany na dysku twardym komputera.

Remanent - Gotowy plik PDF

Należy również mieć na uwadze, iż spis z natury (remanent) polega na fizycznym spisaniu posiadanych towarów i materiałów w magazynie. Wydruk stanów magazynowych z systemu może być wykorzystywany jedynie, jako wykaz pozycji, które podlegają spisowi i ustaleniu ewentualnych nadwyżek lub niedoborów. Wzór arkusza spisu z natury znajduje się w artykule: Arkusz spis z natury - wzór z omówieniem

Remanent - jak zaksięgować w systemie?

Sporządzony remanent na dzień 31 grudnia należy wprowadzić do systemu poprzez zakładkę EWIDENCJE » REMANENTY » DODAJ REMANENT » REMANENT KOŃCOWY. Więcej informacji na temat księgowania remanentu w artykule: Remanenty - jak je wprowadzić w systemie?

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów