0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak zaksięgować fakturę od wfirma.pl?

Wielkość tekstu:

Otrzymałam fakturę od wfirma.pl za wykupienie pakietu. Jak zaksięgować fakturę za usługi księgowe?

 

Jeżeli chodzi o księgowanie faktury za usługi wfirma.pl, mogą mieć zastosowanie dwa warianty, w zależności od tego, z której metody rozliczenia kosztów użytkownik korzysta. Istnieją dwa sposoby:

  • metoda kasowa (uproszczona),
  • metoda memoriałowa.

Metoda kasowa (uproszczona)

Przy metodzie kasowej (uproszczonej) całość faktury należy zaksięgować poprzez WYDATKI » KSIĘGOWANIE » DODAJ » FAKTURA VAT/FAKTURA (BEZ VAT) » RODZAJ WYDATKU: INNE WYDATKI ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ GOSPODARCZĄ zgodnie z datą jej wystawienia.

Jak zaksięgować fakturę

Metoda memoriałowa

W przypadku rozliczania kosztów metodą memoriałową należałoby w pierwszej kolejności przejść do zakładki USTAWIENIA, która znajduje się u dołu ekranu po lewej stronie, a następnie wybrać sekcję PODATKI » PODATEK DOCHODOWY

W wyświetlonym oknie wyboru należy dokonać przy pozycji METODA ROZLICZANIA KOSZTÓW zaznaczając MEMORIAŁOWA.

Jak zaksięgować fakturę

Księgowanie faktury od wfirma.pl w systemie

Fakturę za usługi wfirma.pl należy zaksięgować poprzez zakładkę: WYDATKI » KSIĘGOWANIE » DODAJ » FAKTURA VAT/FAKTURA (BEZ VAT) » RODZAJ KOSZTU: INNE WYDATKI ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ GOSPODARCZĄ. W przypadku oznaczenia w systemie metody memoriałowej przy wprowadzaniu wydatku należy zaznaczyć opcję RMK i wpisać okres, którego dotyczy wykupiony pakiet - system automatycznie dokona wpisów w KPiR w odpowiedniej wartości w każdym miesiącu jego trwania. Natomiast w rejestrze VAT zakupu zostanie w całości odliczony podatek VAT w dacie odbioru faktury. 

Jak zaksięgować fakturę

Możliwe jest również skorzystanie z pomocy automatycznego księgowania faktur od wfirma.pl na podstawie linka Zaksięguj znajdującego się w mailu z otrzymaną wiadomością o wystawieniu faktury.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów