0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Szybkie finansowanie faktur w systemie wfirma.pl

Wielkość tekstu:

W systemie wFirma.pl, dzięki integracji z zewnętrznym systemem faktoringowym NFG, przedsiębiorca może w prosty sposób przekazać do sfinansowania fakturę z odroczonym terminem płatności (przelewowe, nieprzeterminowane), dzięki czemu uzyskuje on środki z danej faktury, bez konieczności czekania do ustalonego na fakturze terminu płatności.

W celu skorzystania z możliwości szybkiego sfinansowania faktury, przedsiębiorca musi spełnić następujące wymogi:

  • być zarejestrowany jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (usługa faktoringowa nie dotyczy spółek),

  • prowadzić działalność przez minimum rok,

  • faktura ma termin płatności między 7 a 90 dni, ale pozostały czas do terminu płatności za fakturę nie może być krótszy niż 6 dni,

  • faktura musi posiadać metodę płatności przelew

  • wartość netto faktury musi wynosić co najmniej 200 zł.

Nie podlegają finansowaniu faktury wystawione w walucie obcej oraz faktury, dla których nabywcą jest zagraniczny podmiot.

Przesłanie faktury do sfinansowania - jak to zrobić?

Przedsiębiorca nieposiadający konta w NFG

W celu sfinansowania faktury należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ, zaznaczyć fakturę, najechać kursorem na ROZLICZ, a następnie kliknąć SFINANSUJ FAKTURĘ.

Finansowanie faktur - jak to zrobić?

Jeśli przedsiębiorca pierwszy raz korzysta z danej funkcjonalności, to zostanie wyświetlone okno, w którym, po kliknięciu ZAREJESTRUJ SIĘ, nastąpi przekierowanie na stronę NFG w celu założenia konta i zawarcia umowy z NFG.

Finansowanie faktur - rejestracja

Po przekierowaniu należy wybrać wartość limitu, o jaki przedsiębiorca wnioskuje oraz termin płatności w jakim najczęściej wystawia faktury, po czym kliknąć DALEJ.

Finansowanie faktur - limit

W widocznym oknie należy sprawdzić poprawność wczytanych danych oraz wprowadzić brakujące dane do rejestracji w systemie NFG, zaakceptować regulamin i kliknąć DALEJ.

Finansowanie faktur - weryfikacja danych

Następnym krokiem będzie uzupełnienie pól formularza, które nie są zaznaczone na szaro i kliknięcie DALEJ.

Finansowanie faktur - uzupełnianie pól

Po przejściu dalej przedsiębiorca zostanie poproszony o załączenie skanu dwóch stron dowodu osobistego. W tym celu należy kliknąć DODAJ DOKUMENT i dodać dwa pliki z jedną oraz drugą stroną dowodu osobistego przedsiębiorcy, po czym kliknąć DALEJ.

Finansowanie faktur - dowód osobisty

Po danej operacji przedsiębiorca zostanie powiadomiony o tym, że jego wniosek jest procesowany. Wynik weryfikacji zostanie przesłany na skrzynkę e-mail przedsiębiorcy.

Finansowanie faktur - weryfikacja

Przedsiębiorca posiadający konto na platformie NFG

W przypadku gdy w systemie NFG istnieje już konto zarejestrowane na numer NIP przedsiębiorcy (również kiedy użytkownik wFirma.pl dopiero zawarł umowę zgodnie z instrukcją z punktu Przedsiębiorca nieposiadający konta w NFG), należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ, zaznaczyć fakturę, najechać kursorem na ROZLICZ, kliknąć SFINANSUJ FAKTURĘ, a następnie kliknąć w przycisk POWIĄŻ KONTA.

Finansowanie faktur - konto na platformie NFG

Po przeprowadzeniu poprawnej operacji integracji z NFG pojawi się automatycznie okno wysyłki faktury do finansowania, w którym pojawią się między innymi informacje o dostępnym limicie faktoringowym, nazwie kontrahenta, dla którego została wystawiona faktura, dacie wystawienia faktury oraz terminie jej płatności. W celu realizacji operacji po stronie wFirma.pl należy kliknąć w przycisk WYŚLIJ FAKTURĘ.

Finansowanie faktur - wyślij fakturę

Przedsiębiorca zostanie przekierowany na stronę NFG, gdzie należy dokończyć proces faktoringowy. Po przekierowaniu na stronę NFG należy upewnić się, czy wszystkie dane, takie jak dane faktury, kontrahenta oraz adres siedziby kontrahenta dla danej faktury są odpowiednio wprowadzone, po czym kliknąć DODAJ.

Finansowanie faktur - dane

Na dole listy pojawią się dwa dodatkowe pola: ZGODY oraz WPROWADŹ KOD SMS. Następnie należy kliknąć WYGENERUJ KOD SMS, który zostanie wysłany na numer telefonu podany podczas rejestracji konta w systemie NFG. Po wprowadzeniu kodu i kliknięciu ZATWIERDŹ dana faktura zostanie wysłana do rozpatrzenia. 

Finansowanie faktur - zgoda

Po pozytywnym rozpatrzeniu, już nawet w ciągu 5 minut, przedsiębiorca będzie mógł wybrać rodzaj cesji.

Finansowanie faktur - cesja

Po przeprowadzeniu operacji wysyłania faktury, w systemie wFirma.pl w zakładce PRZYCHODY » SPRZEDAŻ, przy fakturze pojawi się ikona informująca o przesłaniu faktury do NFG. Po najechaniu na nią kursorem zostanie wyświetlony status, jaki faktura posiada aktualnie w procesie faktoringowym.

Finansowanie faktur - status

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów