0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wysyłka faktur przez Postivo

Wielkość tekstu:

Serwis Postivo.pl po odpowiedniej konfiguracji z systemem wfirma.pl pozwala na wysyłkę tradycyjną pocztą wszystkich faktur utworzonych w serwisie, bezpośrednio z niego, używając tylko kilku kliknięć myszką.

Jak zacząć korzystanie z systemu postivo?

Pierwszy krok, jaki należy wykonać, to przejście na stronę postivo.pl i zarejestrowanie nowego konta. Sama rejestracja jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje.

Po wypełnieniu formularza, na adres e-mail, który został podany przy rejestracji, zostanie przesłany link do aktywacji konta. Należy go wybrać i w ten sposób konto w serwisie zostanie aktywowane.

Wtedy też można rozpocząć konfigurację na stronie Postivo. Po zalogowaniu do serwisu należy przejść do zakładki Konto, aby doładować środki, które później zostaną wykorzystane do opłacania wysyłanych faktur.

Doładowanie środków

Po zalogowaniu należy wybrać opcję Doładuj konto, wpisując kwotę (min. 10,00 zł) oraz wybierając sposób płatności. Dostępne są m.in. płatności internetowe, płatność kartą kredytową lub tradycyjny przelew.

Weryfikacja konta

Serwis Postivo.pl wymaga weryfikacji konta poprzez przesłanie tradycyjną pocztą specjalnego kodu weryfikacyjnego na adres domowy przyszłego nadawcy wszelkich przesyłek.

Aby zweryfikować konto, należy wybrać w menu opcję Personalizacja, a następnie Nadawcy przesyłek i wybrać opcję Definiuj nowego nadawcę. W kolejnym kroku należy wpisać adres, na który ma zostać wysłany kod weryfikacyjny. Koszt weryfikacji wynosi 2,46 zł brutto i zostanie pobrany z wcześniej doładowanych w systemie środków.

Integracja z API

Ta operacja umożliwia powiązanie konta Postivo (konto musi być wcześniej zweryfikowane) z kontem wFirma. Aby tego dokonać, należy z menu po lewej stronie wybrać opcję API - Integracja, a następnie Konfiguracja dostępu do API.

Należy zaznaczyć opcję Aktywuj dostęp poprzez API i ustalić nowe hasło do API, powtarzając je w polu poniżej i wybierając przycisk Zapisz.

Następnie należy się zalogować do serwisu wFirma.pl i przejść od razu do zakładki USTAWIENIA » Integracja »LISTY I PACZKI »WYSYŁKA POCZTĄ POLSKĄ.

wysyłka faktur przez postivo - integracja 1

Należy uzupełnić Login z serwisu Postivo oraz Hasło do API, które zostało ustawione. Dodatkową opcją jest możliwość wprowadzenia opóźnienia wysyłania przesyłki, w celu umożliwienia automatycznego grupowania zawartości przesyłki do jednego kontrahenta.

wysyłka faktur przez postivo - integracja 2

Od teraz użytkownik będzie miał możliwość wysyłania faktur do kontrahentów bezpośrednio z systemu wFirma.pl. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią fakturę oraz wybrać opcję Wyślij pocztą.

wysyłka faktur przez postivo - wysyłka

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów