0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Akceptacja zgłoszenia klienta - co warto wiedzieć

Wielkość tekstu:

Biura rachunkowe korzystające z systemu wfirma.pl między innymi dzięki naszym rekomendacjom zyskują klientów, którzy do tej pory prowadzili księgowość samodzielnie. Jest to możliwe dzięki utworzeniu przez biuro rachunkowe wizytówki w katalogu biur rachunkowych na naszym serwisie. Gdy klient zdecyduje się na współpracę z danym biurem rachunkowym nawiązuje z nim kontakt, a następnie ma miejsce akceptacja zgłoszenia klienta.

W jaki sposób nawiązana jest współpraca z biurem rachunkowym?

Klient, który wyszukuje biura rachunkowego kierowany jest przez nas do katalogu biur rachunkowych, jak również dzięki całkowitemu wykorzystaniu potencjalności SEO natrafia na niego w próbie wyszukiwania biur rachunkowych przez wyszukiwarkę.

Cały proces wyboru biura rachunkowego przez potencjalnego klienta opisany został w artykule pomocy: Wybór biura rachunkowego - nowy użytkownik.

Aby uzyskać możliwość utworzenia wizytówki w katalogu biur rachunkowych należy:

  • posiadać konto biura rachunkowego w systemie wfirma.pl
  • posiadać opłaconych 5 pakietów dla swoich klientów za użytkowanie systemu.

Więcej na temat tworzenia wizytówek biur rachunkowych w systemie wyjaśnia artykuł: Wizytówka reklamowa biura rachunkowego

Akceptacja zgłoszenia klienta

W sytuacji, gdy biuro rachunkowe zakłada konto klienta samodzielnie, nie występuje obowiązek wykonania akceptacji zgłoszenia. Natomiast w sytuacji, gdy przedsiębiorca korzystający z serwisu wfirma.pl wysłał zgłoszenie z chęcią przypięcia się do biura rachunkowego (nawiązanie współpracy), szef danego biura rachunkowego po zalogowaniu otrzyma informację o nowym kliencie - widnieje ona przy ikonie dłoni z zegarem “Oczekujące”.

Akceptacja zgłoszenia klienta w systemie wfirma

Do listy oczekujących nie ma możliwości wejścia, gdy żadna firma nie oczekuje na podłączenie do biura rachunkowego.

Aby zaakceptować zgłoszenie klienta bądź je odrzucić należy kliknąć na wspomnianą ikonę. Szef biura zostanie przekierowany do listy firm, gdzie w celu akceptacji lub odrzucenia zgłoszenia klienta należy zaznaczyć firmę, a następnie wybrać jedną z opcji:

  • zaakceptuj podłączenie pod biuro,
  • odrzuć podłączenie pod biuro.

Akceptacja zgłoszenia klienta - akceptacja zaproszenia

Po akceptacji podłączenia, firma zostanie dodana do listy firm dostępnej w zakładce FIRMY. Natomiast po odrzuceniu podłączenia, firma zniknie z listy.

Akceptacja zgłoszenia klienta przez biuro rachunkowe powinna nastąpić po podpisaniu umowy z klientem o świadczeniu usług księgowych.
Informacja o nowym kliencie również pojawi się bezpośrednio po wejściu na konto biura rachunkowego w formie powiadomienia systemowego.

Akceptacja zgłoszenia klienta - powiadomienie

Wszystkie powiadomienia widoczne są także w zakładce USTAWIENIA » BEZPIECZEŃSTWO » WIADOMOŚCI SYSTEMOWE.

W przypadku gdy następuje akceptacja zgłoszenia klienta głównym administratorem konta staje się biuro rachunkowe, które zyskuje uprawnienia do dokonywania rozliczeń podatkowych na koncie, a klient biura rachunkowego zyskuje uprawnienia przedsiębiorcy. Przy czym konto klienta mimo podpięcia do biura rachunkowego stanowi jego własność jako założyciela. Stąd też przy rozwiązaniu umowy konto należy odpiąć od biura zgodnie z instrukcją w artykule Zakończenie współpracy.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów