0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: zaliczka-na-podatek-dochodowy

Artykuły:

Zaliczka na podatek dochodowy - w jaki sposób wyliczyć?

System wFirma.pl umożliwia wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy według skali podatkowej (zasady ogólne), podatku liniowego oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Sprawdź, jak zaliczka na podatek dochodowy wyliczana jest w systemie!

22 czerwca 2022

Co miesiąc zaliczka podatkowa jest pomniejszana o 3600 zł

Przedsiębiorco, czy wiesz w jaki sposób wyliczana jest zaliczka na podatek dochodowy? Sprawdź, dlaczego co miesiąc zaliczka podatkowa jest pomniejszana o 3600 zł, czyli o kwotę wolną od podatku. Odpowiedź znajdziesz czytając nasz artykuł!

22 czerwca 2022

Zaliczka na podatek dochodowy na zasadach ogólnych - jak wyliczyć?

Przedsiębiorco, wybrałeś zasady ogólne jako formę rozliczenia z fiskusem? Czy wiesz, jak wyliczana jest zaliczka na podatek dochodowy na zasadach ogólnych? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wylicza się zaliczki na podatek w systemie wFirma.pl!

22 czerwca 2022

Jak ustalić wysokość zaliczki na podatek dochodowy rozliczany liniowo?

Rozliczasz przychody firmy za pomocą podatku liniowego i nie wiesz w jaki sposób powinna zostać wyliczona zaliczka na podatek liniowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak poprawnie ustalić wysokość zaliczki na podatek dochodowy rozliczany liniowo!

22 czerwca 2022

Przedłużenie terminu poboru zaliczki na podatek, czyli przeliczanie listy płac

Nowe rozporządzenie wprowadzone 8 stycznia wprowadziło konieczność przeliczenia zaliczek na podatek dochodowy. System wFirma umożliwia szybkie przeliczenie listy płac tak aby podatek był prawidłowy. Sprawdź jak to zrobić!

8 marca 2022

Zaliczki na podatek dochodowy zapłacone po 20 stycznia

Zaliczki na podatek dochodowy rozliczane są w zeznaniu rocznym. Jednak co w przypadku zaliczek zapłaconych po 20 stycznia, które nie są uwzględniane w zeznaniu? Czy należy złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty? Zobacz jak ująć to w systemie wfirma!

11 marca 2021

Zeznanie roczne złożone do 20 stycznia a pierwsza zaliczka na podatek dochodowy

Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy zeznanie roczne złożone do 20 stycznia uprawnia do zapłaty podatku dochodowego do końca kwietnia czy też do 20 stycznia. Sprawdź, odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule pomocy!

9 marca 2021

Podatek dochodowy i odliczenie straty

W zakładce Ustawienia należy określić formę opodatkowania (zasady ogólne, podatek liniowy, ryczałt). Możliwe jest również wprowadzenie informacji na temat strat z lat ubiegłych. Sprawdź, jak rozliczyć podatek dochodowy i odliczenie straty z lat ubiegłych.

9 marca 2021

Zaliczka na podatek dochodowy pracowników

Przedsiębiorca, który wypłaca pracownikom wygrodzenie podlegające opodatkowaniu, jest zobowiązany wygenerować zaliczkę na podatek, a następnie opłacić ją. Sprawdź jak jest generowana zaliczka na podatek dochodowy pracowników w systemie online!

1 stycznia 2021

Jak zaksięgować faktury z miesiąca, za który już została zapłacona zaliczka na podatek dochodowy?

Zdarzają się sytuacje, w których podatnik pierwotnie nie zaksięguje faktury, do okresu którego ona dotyczy. Przez obowiązek sporządzania JPK_VAT należy wykazać właściwą datę wystawienia dokumentu. Jak zatem księgować faktury otrzymane z opóźnieniem?

1 stycznia 2021

Zaliczka na podatek dochodowy - deklaracja

Do 20 dnia każdego miesiąca powinna zostać opłacona zaliczka na podatek dochodowy. Jednak należy pamiętać, że od roku 2007 został zniesiony obowiązek składania deklaracji PIT5 oraz PIT5L, dotyczących zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

1 stycznia 2021

Zaliczki do 1000 zł a zwolnienie z opłacania

W związku z nowelizacją ustawy o PIT zostały wdrożone zmiany, które obejmują zwolnienie z obowiązku opłacania zaliczek do 1000 zł przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Dowiedz się, jak zmiany prawne wpłyną na rozliczenia w systemie.

1 stycznia 2021

Jak udokumentować w systemie opłacenie zaliczki na podatek dochodowy?

W systemie zależy rozliczyć zapłacone zaliczki na podatek dochodowy. Do tego celu służy funkcja ROZLICZ, dzięki której zawarte są w systemie informacje o płatnościach podatkowych. Ważne, by w oknie dodawania płatności podać datę jej faktycznej zapłaty.

1 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów