Zaliczka na podatek dochodowy - deklaracja

Do 20 każdego miesiąca mam do US zapłacić podatek dochodowy. Jak mam wydrukować deklarację, skoro z podatku dostępne są tylko wyliczenie i zestawienie? Nie ma druku do US.

 

Zaliczka na podatek dochodowy w wfirma.pl

Zaliczka na podatek dochodowy powinna zostać opłacona do 20 dnia każdego miesiąca. Do każdej obliczonej zaliczki w systemie w zakładce START » PODATKI » PODATEK DOCHODOWY można wydrukować gotowy druczek przelewu, zaznaczając zaliczkę za dany okres i w górnym menu wybierając opcję: DRUKUJ » DRUCZEK PRZELEWU.

Zaliczka na podatek dochodowy - deklaracja

Informację o opłaceniu zaliczki proszę wprowadzić do systemu, zaznaczając zaliczkę za dany okres i w górnym menu wybierając funkcję ROZLICZ. Tutaj należy pamiętać o wprowadzeniu faktycznej daty zapłaty zaliczki, gdyż ma to wpływ na zeznanie roczne.

Zaliczka na podatek dochodowy a deklaracja

Deklaracje PIT w wfirma.pl

Od roku 2007 został zniesiony obowiązek składania deklaracji PIT5/PIT5L, dotyczący miesięcznych wyliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych. Wszystkie zaliczki zostaną rozliczone w zeznaniu rocznym, które można wygenerować w systemie w zakładce START » PODATKI » DEKLARACJE ROCZNE » DODAJ DEKLARACJĘ.

Zaliczka na podatek dochodowy a rozliczenie roczne

Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka