0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Generowanie zaliczek i deklaracji przez biuro rachunkowe

Wielkość tekstu:

Aby możliwe było generowanie zaliczek i deklaracji klientów należy wprowadzić odpowiednie ustawienia dotyczące rozliczenia podatków i ZUS na ich kontach. Więcej na ten temat znajduje się w grupie artykułów: Podatki i ZUS.

Generowanie zaliczek i deklaracji klientów przez biuro rachunkowe

Aby wygenerować zaliczkę na podatek dochodowy, deklarację ZUS, deklaracje skarbowe czy JPK_V7 należy bezpośrednio na koncie klienta wejść do zakładki START » PODATKI / ZUS i przejść do odpowiedniej sekcji.

W systemie wFirma dla Biur Rachunkowych wygenerować można:

Masowe generowanie zaliczek, deklaracji i JPK dla klientów

W systemie istnieje możliwość zbiorczego generowania zaliczek na podatek, JPK_V7, ZUS oraz deklaracji dla wybranych lub wszystkich firm (klientów). Aby to zrobić, należy z głównego panelu listy firm zaznaczyć konta klientów (te dla których chcemy wygenerować deklarację) i z górnego paska menu skorzystać z funkcji WYLICZENIA i wybrać odpowiedni rodzaj zobowiązania.

Gotowe deklaracje i wyliczenia pojawią się na kontach klientów a wyniki kwotowe zostaną zaprezentowane w panelu głównym z listą klientów.

Masowe drukowanie i wysyłanie deklaracji skarbowych i ZUS

NA koncie głównym biura rachunkowego, w podzakładce DEKLARACJE KLIENTÓW » SKARBOWE/ZUS istnieje możliwość wysyłania naraz wszystkich sporządzonych deklaracji skarbowych oraz ZUS poprzez opcję WYŚLIJ DO URZĘDU lub WYŚLIJ/EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO URZĘDU/WYŚLIJ DO ZUS.

W tym miejscu można wyszukać również jeden typ deklaracji, jaki nas interesuje. Wystarczy wpisać jego nazwę w polu wyszukiwarki lub skorzystać z opcji filtrów zaawansowanych, które włącza się poprzez kliknięcie w pinezkę w prawym dolnym rogu pod tabelą.

Więcej na temat wysyłki deklaracji znajduje się w artykule: E-deklaracje - wysyłka elektroniczna deklaracji

Możliwe jest również masowe wydrukowanie wygenerowanych deklaracji VAT lub ZUS dla wszystkich klientów bezpośrednio na koncie biura rachunkowego w zakładce START » DEKLARACJE KLIENTÓW » SKARBOWE/ZUS, gdzie po zaznaczeniu deklaracji na liście należy z górnego paska menu wybrać opcję DRUKUJ.

Masowe pobieranie UPO

Po wysyłce deklaracji do urzędu istnieje możliwość masowego wygenerowania potwierdzenia UPO, bez konieczności wchodzenia po kolei na konto każdego z klientów. W tym celu należy przejść na konto biura rachunkowego do zakładki START » DEKLARACJE KLIENTÓW » SKARBOWE/ ZUS zaznaczyć wybrane deklaracje na liście i z górnego paska menu wybrać opcję POBIERZ UPO.

Więcej informacji związanych z masowym generowaniem UPO znajduje się w artykule: E-deklaracje - masowe generowanie UPO.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów